Rise of Kingdoms PC üzerinden nasıl oynanır?

Rise of Kingdoms PC üzerinden nasıl oynanır?
Rise of Kindoms PC üzerinden nasıl oynanır?
Rise of Kindoms PC üzerinden nasıl oynanır?

Rise of Kingdoms PC üzerinden de oynanabiliyor. Günümüzün en popüler mobil strateji oyunlarından olan Rise of Kingdoms, özellikle ramazan ayına özel getirdiği etkinliklerle çok konuşuluyor. Ondan fazla ülkeyi yönetebildiğiniz bu strateji oyununu diğer rakiplerinden ayıran temel özellikler grafikleri ve size yaşattığı oynanış hissiyatı.

7 Nisan 2018 tarihinde Lilith Games tarafından oyuncuların beğenisine sunulan oyun son güncellemesini 9 Nisan 2020’de aldı. Oyuncular Rise of Kingdoms’da Osmanlı başlta olmak üzere birçok ülkeyi yönetebiliyor. Ayrıca bu oyun sayesinde gerçek zamanlı savaşlar ile diğer oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz. Gerçekten büyük bir kitleye sahip olan Rise of Kingdoms PC üzerinden oynanabiliyor? Bu işlemi nasıl yapacağınızı adım adım sizlere bu yazımızda anlattık. Hemen aşağıdaki görsele veya yazının altındaki görsele tıklayarak izleyebilirsiniz.

Rise of Kingdoms PC
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Rise of Kingdoms’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Strateji oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Rise of Kingdoms’ın hikaye anlatımları ve stratejik düzenleri özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde yönetilebilir. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde maceranıza devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı Rise of Kingdoms oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da Bluestacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Rise of Kingdoms bilgisayar üzerinden çok daha rahat bir şekilde oynanabiliyor.
Rise of Kingdoms bilgisayar üzerinden çok daha rahat bir şekilde oynanabiliyor.

Rise of Kingdoms PC üzerinden nasıl oynanır?

Rise of Kingdoms’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle Android emülatörü BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Çoğu oyuncunun sıkça tercih ettiği bu emülatör, yüksek performansı ve kolay kullanımı ile rakiplerine bir hayli fark atıyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın.

Kurulumu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi Bluestacks’e kolay bir şekilde aktarabilirsiniz. Hesabınızı da başarılı bir şekilde ekledikten sonra Bluestacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Rise of Kingdoms” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 90MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Rise of Kingdoms PC
Rise of Kingdoms

Emülatörün ana menüsünden indirdiğiniz oyunun simgesine tıklayın ve oyuna giriş yapın. Önceden kayıtlı olan oyun verilerinizi Bluestacks’e entegre etmek için hesabınıza giriş yapabilir veya sıfırdan bir hesap oluşturarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra neredeyse hazırsınız. Fakat gerekli klavye ve fare ayarlamalarını da doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Rise of Kingdoms’ı bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks’i indirmelisiniz.
Rise of Kingdoms’ı bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks’i indirmelisiniz.

Klavye Ayarları

Mobil strateji oyunlarını oynamak için klavye pek de önemli olmayabilir. Fakat yine de işinizi kolaylaştırmak için veya daha farklı stratejiler gerçekleştirmek için klavyenizden faydalanabilirsiniz. Rise of Kingdoms’ın Bluestacks’te klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi ve seri bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Fare Ayarları

Bu gibi oyunlarda her ne kadar klavye gereksiz olsa da fare sizin için hayati bir önem arz etmekte. Doğru taktikleri gerçekleştirmek, rakiplerinize saldırmak veya en basitinden bir binanızı yükseltmek için oyun içinde farenizi etkin olarak kullanmanız gerekiyor. Bu ayarlamaları yapmak için yine ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede gerekli hassasiyet ayarlamalarını kendinize göre tamamlayın. Ekstra olarak etkinleştirmek istediğiniz bir özellik varsa onları da aktif edebilirsiniz. Artık oyunu oynamak için tamamıyla hazırsınız!

Bilgisayar üzerinden Rise of Kindoms'ın tadını çıkarın.

Eğer isterseniz grafik ayarlarında da birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Bu yazımızda Osmanlı dahil birçok ülkeyi yönetebildiğiniz strateji oyunu Rise of Kingdoms’ı nasıl bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde oynayabileceğinizi anlattık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi unutmayın.

Rise of Kingdoms PC
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts