Rise of Kingdoms: Yeni Başlayanlar için 6 Taktik

Rise of Kingdoms’ta daha hızlı gelişmeniz için en iyi 6 taktiği açıkladık.
Rise of Kingdoms
Rise of Kingdoms bilgisayardan nasıl oynanır?

BlueStacks ile Rise of Kingdoms bilgisayardan nasıl oynanır? Yeni başlayanlar için en iyi taktikler neler? Bu ve daha fazla sorularınızın cevabı içeriğimizde. 🙂

Rise of Kingdoms krallığımıza hoş geldiniz!

rise of kingdoms indir
En temel ipuçları ile daima güçlü olun.

Rise of Kingdoms yeni başlayanlar için hazırladığımız ve sizi oyunda bir adım öteye taşıyacak ipuçlarından bahsediyoruz. Genel olarak oyuna başladığınızda ilk olarak neler yapmanız gerekiyor, gelişme aşamasında hızlı ilerlemek için hangi yolları izlemelisiniz? Bu sorunların cevaplarını merak edenleri hemen aşağıya alalım.

Günlük görevleri yapmayı unutmayın!

rise of kingdoms günlük görevler
Günlük görevler, ana görevlere daha kolay oluyor.

Mobil oyunlar için artık ipucu olmaktan çıkmış ve herkes tarafından mutlaka yapılması gereken bir gelişim yöntemi. Diğer mobil oyunlar gibi Rise of Kingdoms da günlük görevler ile oyunculara özel hediyeler ve gelişim ekipmanları veriyor. Bu gelişim ekipmanları arasında deneyim, para takviyeleri ve daha birçok farklı ödül yer alıyor. Görevleri tamamladıkça yenileri ve daha iyileri gelecek. Tabii bu görevlerin ödülleri de kendileri kadar iyi olacak. Bu nedenle görevleri yapmayı unutmayın. Görevleri bilgisayardan BlueStacks ile yapmak hem hızınızı hem de kolaylığını artıracaktır. 

Ana görevleri unutmayın!

rise of kingdoms görevler
Ana görevleri sürekli takip etmelisiniz.

Rise of Kingdoms oynayarak tamamlanabilir birçok ana görev ve yan görev bulunuyor. Evet, yanlış duymadınız sadece oyunu oynayarak tamamlayabilirsiniz. Tabii bu görevlerin yanında zorlu görevler de var. Bu görevleri yapmak için küçük telefon ekranından oynamaktansa, bilgisayardan daha geniş bir ekranda oynamak daha hızlı işlemler yapmanızı sağlayacaktır. Ana görevler hem krallığınızı geliştirmek hem de daha fazla ödül ve kaynak toplamak için mutlaka yapmanız gerekenler arasında yer alıyor. Bu nedenle ana görevleri yapmayı unutmayın.

Bunun dışında yan görevleri yapmak her zaman mantıklı olmayabilir. Özellikle düşük seviyedeki rakiplere karşı savaştığınız zaman gelişmenize yardımcı olacak ödülleri toplamak çok daha mantıklı olabilir. Bu nedenle yan görevleri yapmadan önce iki kez düşünmeniz gerekiyor. Görevleri yapmadan önce ihtiyacınız olan kaynağı iyi analiz edin ve o kaynağı veren görevler varsa onları yapmaya odaklanın.

Ordunuz için daima asker yetiştirin!

rise of kingdoms asker yetiştirme
Hiç durmadan asker yetiştirmelisiniz.

Rise of Kingdoms’un doğası gereği hiçbir zaman çok fazla askere sahip olamayacaksınız. Bu nedenle sürekli asker yetiştirmeyi unutmayın. Büyük savaşları kazanmak için büyük ordular gerekiyor. Ordunuzu daima tam kapasitede tutun. Antrenmanlar yani asker yetiştirmek biraz zaman alıyor. Bu yüzden orduları sürekli eğitmelisiniz. Bunun için BlueStacks’i kullanabilirsiniz. Gündüz okuldayken, iş yerindeyken telefondan eve gelince de bilgisayardan ordularınızı eğitmeye devam edebilirsiniz.

Rise of Kingdoms araştırma nasıl yapılmalı?

rise of kingdoms araştırma
Araştırmaları geliştirmek krallığınızı da geliştirmek anlamına geliyor.

Araştırmalar da az önce anlattığımız tüm konular kadar önemli. Araştırma yaptıkça daha iyi askerler ve daha çok kaynaklar kazanmaya başlarsınız. Araştırma yaparken ilk başta üretime önem verebilirsiniz ama oyunun orta aşamalarından sonra kesinlikle askeri alanda araştırmalar yapmalısınız. Oyundaki seviyeniz arttıkça savaşların zorluğu da artacak. Bunu unutmamanız gerekiyor. Araştırmalar da asker yetiştirme gibi zaman alan bir konu. Bu nedenle yukarıdaki örnekteki gibi bunu BlueStacks ile yapmayı deneyin. Hiç vakit kaybetmeden sürekli gelişiyor olacaksınız. Bu da sizi oyunda daima güçlü yapacak.

Gerçekten aktif bir birliğe katılın!

rise of kingdoms birlik
Bir birliğe katılarak daha hızlı gelişebilirsiniz.

Mobil strateji oyunları için birlikler, loncalar ve klanlar gerçekten çok önemli bir rol oynuyor. Özellikle gelişim aşamasındaki oyuncular bunlardan son derece yararlanabiliyorlar. İleride de askeri ve farklı konularda destek alabilirsiniz. Bir birliğe girmeden önce bunun gerçekten gelişmiş ve aktif bir grup olduğundan emin olun. 

Genel merkezden önce diğer binaları geliştirin!

rise of kingdoms bina geliştirme
Ana binadan önce diğer binaları geliştirin.

Rise of Kingdoms’a yeni başlayan neredeyse tüm oyuncuların yaptığı en büyük hatalardan biri ana binayı erken aşamada geliştirmeleri. Siz kesinlikle bunu yapmayın. Ana binadan önce mutlaka diğer binaları geliştirmeye bakın. Oyuna ilk başladığınız zaman üretime odaklanabilirsiniz ama zaman geçtikte araştırma ve asker yetiştirmek için de geliştirmeler yapmanız gerekiyor. Ana binayı geliştirmeyi daha sonrayı bırakın.

Rise of Kingdoms bilgisayardan nasıl oynanır (BlueStacks)?

bluestacks
BlueStacks ile Rise of Kingdoms PC ile nasıl oynanır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyunda daha hızlı gelişmek ve küçük ekran yerine daha büyük ekranda oynamak için oyunu BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz. Bunun için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. BlueStacks tamamen ücretsiz bir program. BlueStacks’i kurduktan sonra içerisinde yüklü gelen Google Play Store uygulamasından Rise of Kingdoms’ı indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Rise of Kingdoms yeni başlayanlar için en iyi taktikleri derlediğimiz içeriğimizin sonuna geldik. Sizin de bildiğiniz ve mutlaka yapmalısınız dediğiniz taktikleri yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Rise of Kingdoms gibi daha birçok mobil oyun hakkında son dakika gelişmeleri ve rehberlerini kaçırmamak için bizi takip edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler