ROBLOX hesabı nasıl açılır? – 2020

ROBLOX oynamayan kaldı mı?
Roblox
Roblox kendi içerisinde çok fazla farklı oyun barındırıyor.

ROBLOX hesabı nasıl açılır diye soruyorsanız doğru yere geldiniz. Milyonlarca oyuncunun arasına katılmak için siz de hemen hesabınızı açarak oyuna başlayabilirsiniz. Üstelik oyunu ister telefondan isterseniz de BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz.

Milyonlarca oyuncusu olan ROBLOX, 100 milyondan fazla indirme alan başarılı bir oyun. Google Play Store’un en çok indirilen oyunları arasında yer alıyor ve hâlâ aktif olarak çok fazla oyuncuya sahip. Ülkemizden de oyuncu olarak fazla kullanıcıya sahip oyunda hesap açmak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. İlk yöntem oyunun sitesi üzerinden yapılırken, ikinci yöntem ise oyun içerisinden yapılıyor. Gelin detaylara beraber bakalım.

roblox hesap açma
ROBLOX hesap açma işlemi nasıl yapılır?

ROBLOX hesabı nasıl açılır?

Oyunda en basit hesap açma şekli oyuna ilk kez girdiğiniz zaman yapılan işlem. Oyuna girdiğiniz zaman karşınıza iki farklı seçenek çıkacak; Giriş yap ve Kayıt ol. Hali hazırda bir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz. Ancak yeni bir hesap açmak istiyorsanız öncelikle kayıt ol seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada sizden istenen doğum tarihi, kullanıcı adı ve şifreyi doğru girmelisiniz. Kullanıcı adı seçerken Türkçe ve özel karakter kullanmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hata verecektir.

Seçtiğiniz kullanıcı adı farklı bir kullanıcı tarafından kullanılıyorsa hata verecektir. Ancak kullanıcı adı kutusunun altında yeşil ifade yer alıyorsa, bu ismi kullanabilirsiniz anlamına geliyor. Bundan sonra şifrenizi de belirleyerek kayıt olma seçeneğine tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra öncelikle hesap kayıt işleminiz otomatik olarak gerçekleşiyor. Ardından oyunun içerisine yönlendiriliyorsunuz. Tüm bu işlemleri yaptıysanız artık kendi hesabınızla ROBLOX oynayabilirsiniz anlamına geliyor.

roblox pc
Web sitesinden direkt hesap açabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden hesap açılır?

ROBLOX’un web sitesi üzerinden hesap açmak için öncelikle buradan resmi sitesine girmeniz gerekiyor. Resmi siteye girer girmez karşınıza kayıt olma formu çıkıyor. Burada öncelikle doğum tarihimizi giriyoruz. Ardından kullanıcı adı bölümüne almak istediğimiz kullanıcı adını giriyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz tüm kurallar burada da geçerli. Özel karakter ve Türkçe karakterler kullanmamanız gerekiyor. Bu aşamayı da geçtikten sonra şifremizi yazıyoruz. Son olarak cinsiyetimizi de seçtikten sonra artık Sign Up seçeneğine tıklayabilirsiniz.

İki farklı yöntem ile hesap açarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. ROBLOX içerisinde yüzlerce farklı oyun bulunan bir mobil oyun. Bu nedenle oyunu telefondan oynamak hem depolama hem de şarj sorunları yaşatabilir. Birçok oyunu çevrim içi oynanabildiği için ayrıca internet paketinin hızlı bitmesi gibi bir sorunla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunları yok etmek için elimizde tek bir seçenek var; bilgisayardan oynamak. Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için emülatör kullanmamız gerekiyor. Biz de bu yazımızda BlueStacks üzerinden anlatacağız.

ROBLOX pc
ROBLOX PC ile nasıl oynanır?

BlueStacks ile mobil oyunlar PC’den nasıl oynanır?

BlueStacks ile mobil oyunları bilgisayardan oynamak için öncelikle indirmeniz gerekiyor. Kurulum işlemi oldukça basit ve kolay adımlarla yapılabiliyor. Hemen ardından programı çalıştırın ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapın. ROBLOX’u aratıp indirin. Oyunun kurulum işlemi otomatik olarak program tarafından yapılıyor. Ardından tek yapmanız gereken oyunun keyfini çıkarmak. İçerisinde çok fazla mobil oyun olduğu için BlueStacks’i depolama alanı en çok olan sürücüye kurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü içerisinde PUBG Mobile, Call of Duty Mobile ve Brawl Stars gibi birçok farklı mobil oyunu oynayabilirsiniz.

BlueStacks’ten mobil oyun oynayabilmek için başka herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor. Tost makinesi olarak tabir ettiğimiz bilgisayarlar bile tüm oyunları çalıştırabilir ve kaliteli bir şekilde oynayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda bir kasma olursa, yine BlueStacks içerisindeki Ayarlar bölümünden size en uygun ayarı bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=n8qDiGKt-HA

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts