Bilgisayardan ROBLOX Oynamak için 5 Altın Neden

ROBLOX bilgisayardan nasıl oynanır?
roblox

ROBLOX kendi fantastik evreninde sizi bambaşka bir macera çıkarıyor. İçerisinde yüzlerce oyun bulunuyor ve gerçekten neredeyse hepsi birbirinden güzel oyunlar. Peki neden ROBLOX’u bilgisayardan oynamalıyız?

ROBLOX oynamak için 5 altın neden!

roblox oyna
İçerisinde çok fazla farklı oyun var.

ROBLOX içerisinde yüzlerce farklı konuda oyun barındırıyor. Çizgi filmlere ve özellikle Logo karakterlerine tutkunuz varsa mutlaka ama mutlaka denemeniz gerekiyor. İçinde birçok farklı oyunun olması yüzlerce yeni ve birbirinden bağımsız hikaye olduğu anlamına geliyor. Yani hiçbir zaman sıkılma lüksünüz olmayacak çünkü her seferinde yepyeni bir maceraya başlayacaksınız. Gelin bilgisayardan oynamanın avantajlarına beraber bakalım.

Tüm oyunları oynama imkanınız var!

roblox oyunu oyna
Kendi sevdiğinizi oynayın.

iPhone (iOS) ve Android telefonların ortak sıkıntılarından biri de depolama alanı. Mobil dünya geliştikçe mobil oyunların ve uygulamaların da kapladığı alan büyüyor. Bugün orta seviye bir akıllı telefona en fazla 5-6 tane mobil oyun kurabilirsiniz. Daha fazlasını kurmak istediğinizde büyük ihtimalle depolama alanınız dolmuş olacak. Ancak bilgisayardan BlueStacks ile oynarken bu tarz sıkıntılar olmayacak. Bilgisayarınızın kendi depolama alanına bilgiler aktarılacağı için tüm ROBLOX oyunlarını indirebilir ve deneyebilirsiniz. Üstelik bir başkasını silmenize gerek kalmadan.

Şarj ve internet bitmesine son!

roblox indir
BlueStacks ile bilgisayardan mobil oyun oynayabilirsiniz.

BlueStacks’in avantajları say say bitmiyor. Kendim de çok uzun zamandır kullanıyorum. Bize göre en büyük avantajı kesinlikle şarj ve internet problemini ortadan kaldırması. ROBLOX yapısı gereği sürekli internete bağlı ve her oyun için veri kullanmanızı gerektiriyor. Bu da özellikle orta ve düşük seviyede internet paketine sahip oyuncular için bir sorun teşkil ediyor. BlueStacks ile bilgisayardan oynarken tamamen ev internetini kullanacağı için telefon internetinizi günlük ve sosyal medya kullanımlarına ayırabilirsiniz.

Bunun dışında tabii ki bir de şarj problemini ortadan kaldırması var. Şarj bugün en pahalı akıllı telefondan en ucuzuna kadar tüm telefonların ortak problemi. Özellikle PUBG Mobile, Call of Duty Mobile gibi mobil oyunlar söz konusu olunca, yarım saatte %50 şarj gittiği bile oluyor. Bu noktada imdadımıza yine BlueStacks yetişiyor. Bilgisayardan oynadığınız zaman telefonunuz büyük ihtimalle tüm gün boyunca açık kalacak ve rahatlıkla kullanabileceksiniz.

ROBLOX karakterlerinizi çok rahat kontrol edin!

roblox oyunu
Karakterlerinizi klavyeden kontrol edebilirsiniz.

ROBLOX oyunlarını telefondan oynarken karakteri kontrol etmek veya hızlı hareket etmek biraz zor olabiliyor. Ancak bilgisayardan oynarken karakterinizi W, A, S, D ve boşluk tuşuyla kontrol edebilirsiniz. Oyun içi seçimlerinizi de fare ile yapabilirsiniz. Yani tamamen bir bilgisayar oyunu oynuyormuş gibi oynayabilirsiniz. Bunun özellikle zaman tasarrufu ve diğer oyunculara göre daha hızlı hareket etme konusunda büyük avantajı oluyor. Gerçek bir ROBLOX hayranıysanız mutlaka bir kere bilgisayardan oynamayı denemelisiniz.

Daha büyük ekranda daha kaliteli oyunlar oynayın!

roblox lunapark
Daha büyük ekranda daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mobil oyunlar artık son derece gelişmiş ve detaylı grafiklere sahipler. Bu bir eski oyun olsa bile büyük ekranda oynarken grafik kalitesi bir hayli artıyor. En başında daha büyük ekranda oynandığı için oyuna daha fazla hakim oluyorsunuz ve zevk alıyorsunuz. Bunun dışında manzara, karakter ve dış etkenlerin kalitesi de büyük ekrandayken artıyor. Yani daha detaylı ve görsel anlamda daha iyi oluyorlar. Sadece bu bile neden bilgisayardan oynanması gerektiğine iyi bir örnek olabilir.

BlueStacks ile mobil oyunlar bilgisayardan nasıl oynanır?

roblox orman
BlueStacks ile tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabilirsiniz.

BlueStacks ile mobil oyunları bilgisayardan oynamak için öncelikle resmi sitesinden BlueStacks’i tamamen ücretsiz bir şekilde indirmeniz gerekiyor. Ardından programın kurulumunu yapabilirsiniz. Eğer sadece bir oyun değil birçok mobil oyunu oynamak istiyorsanız, programı en boş olan depolama alanına kurabilirsiniz. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra programı açın. BlueStacks içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor. Şimdi de Play Store’u açın ve Google hesabınızla giriş yapın. Daha sonra da ROBLOX’u arayabilir ve indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra oyun otomatik olarak kurulacak. Bu andan sonra tek yapmanız gereken mobil oyunların keyfini çıkarmak.

ROBLOX’u bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi anlatan rehberimizin sonuna geldik. BlueStacks ile sadece ROBLOX’u değil tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı konular olursa bize yorum olarak sormayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts