Roblox Türkçe nasıl yapılır?

Henüz Türkçe dil desteği bulunmayan Roblox’ta birkaç basit yol ile oyunu Türkçe hale getirip kelimeleri anlayarak oynayabilirsiniz.
Roblox türkçe yama nasıl yapılır
Roblox Türkçe yama sayesinde oyununuzu daha anlaşılır bir dille oynayabileceksiniz.

Roblox Türkçe yama sayesinde artık oyunu daha rahat ve anlaşılır bir dilde oynayabileceksiniz. Roblox hala dünyada popülerliğini sürdüren ve getirdiği yeni modlar sayesinde oyuncu sayısını yüksek tutabilen bir oyun. Her yaştan insanın oynayabileceği bu oyunu cihazlarınıza kolaylıkla indirip oynamaya başlayabilirsiniz. İçerisinde deneyimleyebileceğiniz yüzlerce mod arasında arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz eğlenceli haritalar hatta kendi modunuzu yaratabileceğiniz bir sistemi dahi bulunuyor.

Roblox Türkçe nasıl yapılır?

Kendine özel dinamikleri bulunan ve her yaştan oyuncunun oynayabileceği bu oyunu son dönemlerde sıkça duyuyoruz. Oyuncularını oyunda tutmak adına sürekli yeni modlar ve özellikler getiren Roblox’un oyuncu kitlesi günümüzde de büyük bir artışla devam ediyor.

Roblox türkçe nasıl yapılır
Aşağıda bulunan adımları uygulayarak oyunu Türkçe yapabilirsiniz.

Roblox, oyuncuların oyun içerisindeki deneyimlerini ve oynanış stillerini sürekli olarak iyileştiriyor. Roblox’un başarısının arkasındaki en büyük etken de bu diyebiliriz. Roblox’u en basit ve en kolay yoldan nasıl indirebileceğinizi öğrenmek için “Roblox nasıl indirilir?” içeriğimize göz atabilirsiniz. Oyun içerisinden arkadaşlarınız ile deneyimleyebileceğiniz yüzlerce oyun modu ve bu modların da kendine has atmosferi ve hikayesi bulunuyor. Ancak oyuncuların bazıları Roblox’u Türkçe dil desteği ile oynamak istiyor.

Roblox Türkçe Yapma

Roblox’u Türkçe yaparak oyunu daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Ancak ayarlar bölümünde Türkçe seçimi bulunuyor olsa da ve çoğu oyuncu Türkçe dil desteği istiyor olsa da, Roblox Türkçe dil desteğini desteklememekte. Oyuncular sürekli oyuna dil desteği talepleri bulunduruyor olsa da Türkçe dil desteği henüz bulunmuyor ancak ayarlar bölümünden Türkçe dil seçeneğini seçmenizde fayda var. Belki Roblox oyuncularına sürpriz yapmak için bir anda Türkçe dil desteğini oyuna getirebilir.

Roblox türkçe yapma
Tarayıcınız yardımıyla Roblox’u Türkçe oynayabilirsiniz.
  • Roblox’un ana sayfasına giriş yapmalısınız. Eğer Roblox’ta kayıtlı bir hesabınız yoksa ilk olarak kayıt olmalısınız.
  • Kayıt olduktan sonra ana sayfanın sağ tarafında bulunan “Home” butonuna tıklamalısınız
  • Home” butonuna tıkladıktan sonra ise sayfanın sağ üstünde yuvarlak bir çark bulunuyor. Onun üstüne tıkladıktan sonra karşınıza “Settings” butonu gelecek.
  • Butonu tıkladıktan sonra karşınıza ayarlar bölümü çıkacak.
  • Ayarlar bölümünden “Account Info” seçeneğine tıklayacaksınız.
  • Daha sonra aşağıda “Language” bölümü bulunuyor. Bu bölümün üstüne tıkladıktan sonra karşınıza “Türkçe” seçeneği çıkacak.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra oyunu Türkçe yapabileceksiniz. Ancak oyunun dil desteği bulunmadığından dolayı, dil aktif olmayacak. Bunu yaptıktan sonra yapmanız gereken adım ise girdiğiniz herhangi bir tarayıcı üzerinden “Google Çeviri” sayesinde oyunu Türkçe yapmak. Tarayıcınızın sağ üst tarafından “Translate” görseli bulunuyor. Bu görsele tıklayarak oyunu Türkçeye çevirebilirsiniz.

Roblox Türkçe Şarkı Kodu

Roblox’un müzik kodları sayesinde oyununuzu oynarken arka bölümden de şarkı dinleyebilirsiniz. Roblox oyuncularının oyunu oynarken sıkılmamaları adına şarkı kodu özelliği bulunuyor. Bu özelliği kullanarak hem oyunu oynayabilir hem de istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. Bu özellik ise Roblox’a ayrı bir hava katıyor. Bu özelliğin var olduğunu bilmeyen çoğu oyuncu bulunuyor. Ancak, bu özelliğin var olduğunu bilen oyuncular bu özelliği sık bir şekilde kullanıyor. Bu kodları nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız “Roblox Şarkı Kodları (2020)” adlı rehberimize bakabilirsiniz.

Total
0
Shares
1 Yorum
  1. HERKEZE merhaba robloxda türkçeye çevirme diye bir şey desteklenmemektedir diyor o yuzden oyunlar bazı oyunlar türkçeye çevirilmektedir teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler