Rules of Survival Birinci Olma Rehberi

Rules of Survival Birinci Olma Rehberi
Rules of Survival Birinci Olma Rehberi

Rules of Survival Birinci Olma Taktikleri

PUBG Mobile’ın gölgesinde kalsa da Rules of Survival, diğer oyunlara kıyasla yüksek oyuncu sayısı ile hala umut vaat ediyor. Milyonlarca oyuncusu ile RoS hala yenilikler getirmeye devam ediyor. Biz de mobil oyun rehberlerimize Rules of Survival birinci olma rehberi ile devam edelim dedik. Aslında bu sadece birinci olmak ile ilgili değil bütün oyun ile alakalı bir rehber. İyi okumalar.

Rules of Survival haritası
Rules of Survival haritası

RoS Görüntü ve Kontrol Ayarları

Son birkaç yıldır mobil cihazlara gelen oyunların grafik seviyeleri inanılmaz seviyelere çıktı. Bu durum Rules of Survival grafik ayarları konusunu ortaya çıkartıyor. Oyunda grafik ayarlarını doğru yapmak rakipleriniz karşısında sizlere daha fazla avantaj sağlayabilir. 

En iyi ayarları sizin kendi cihazının ile deneme yanılma yöntemi yoluyla bulmanızdır fakat biz yine de birkaç ipucunu sizlere vereceğiz. 

Oyunlarda gecikme veya FPS düşüşü yaşarsanız, oyun grafik ayarlarınızın kalitesini düşürmek büyük bir fark yaratacaktır. Cihazın donanımın sahip olduğu grafiksel sınırlamalara ayak uydurabilmesini kolaylaştıracağı için, daha eski veya daha yavaş bir donanım üzerinde oyunu oynuyorsanız kesinlikle bunu yapmalısınız.

Oyunun grafik ayarlarında 4 ayrı bölüm var. İlki 4 ayrı seçenekten oluşan ana grafik ayarlarını oluşturuyor. İkincisi, iki seçenekten oluşan grafik iyileştirme ve FPS yükseltme modu ve en sonunda neden bu kategoride olduğunu anlamadığımız, oyun bulduktan sonra  telefonu titretme seçeneği geliyor. 

Rules of Survival Rehberi
Rules of Survival Rehberi

RoS Loot Noktaları

Her maçın başında rastgele olarak belirlenen rota üzerinden geçen uçaktan atlayan oyuncular en fazla ve iyi loot’u yapmak için yarışıyor. Bu konuda atlayacağınız yer, oyunu kazanmanız için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri.

Bitter Lake haritanın merkezinde yer alıyor ve oyunun en büyük şehirlerinden biri. Bölgede yer alan fazla binada silah ve ekipman bulma şansı oluyor.  Bu nedenle, Bitter Lake çok popüler bir iniş alanı olabiliyor, bu yüzden başlangıçtan itibaren Bitter Lake’e atlamayı tercih ederseniz diğer oyuncularla savaşmaya hazır olun.

Research Edifice Rules of Survival iyi loot yerlerinden biri daha. Bu konum, merkezdeki büyük piramidi nedeniyle kolayca tespit edilebilir. Ancak hemen piramidin içine girmeyin. Research Edifice’de en iyi ganimetleri bulmak istiyorsanız, bölgede yer alan köşelerdeki binaları araştırmaya başlayın. Kuzeybatı ve güneybatı köşelerindeki depolar genellikle kullanışlı olan silah ve cephaneleri içeriyor.

Observatory genellikle oyuncuların uğramayı sevmedikleri noktalardan biri. Bu alanın yakınındaki binalarda genellikle saldırı tüfekleri, SMG’ler ve diğer silahlar bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgenin çevresini de aramayı unutmayın.

Rust Bay Rules of Survival’daki daha güvenilir yağma noktalarından biri. Rust Bay’deki büyük bina içinde ve çevresinde genellikle birkaç silah, ek ve ekipman bulabilirsiniz. Rust Bay haritanın en önemli alanlarından biri olduğu için, bu alanda birçok rakiple karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olun!

Rules of Survival Silahları
Rules of Survival Silahları

RoS Silah Seçimi

Oyunda silah kullanmak sizin el becerinize kalmış durumda. Fakat kendinize güveniyorsanız ve RoS’ta hangi silahı kullanmak daha mantıklı diye soruyorsanız bu rehberimiz tam size göre. Ayrıca burada Rules of Survival silah hasarlarını da vereceğiz.

Yakın dövüş silahları oyunda çok rahat bulabileceğiniz ekipmanlardan biridir. Crow bar, Damascus Knife, Frying Pan ve Rubber Chicken bu kategoriyi oluşturuyor. Bu silahlar envanterinizde yer kaplamazken, rakipleri de 3 veya 4 vuruşta öldürmeye yetiyor. En sevdiğinizi bulduğunuzda kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

El Bombaları oyuncular tarafından kullanılmayı pek sevilmeyen mühimmatlardan. Mobil oyunlarda kontrol zor olduğu için ve bombaların kullanımı diğer silahlara kıyasla daha fazla tecrübe istediği için kullanım oranı düşük kalıyor. Fakat isabetli kullanımlarda gerçekten işinize çok fazla yarıyor. 

Makineli tüfekler orta seviye bulunma seviyesi ile hızlı fakat etkisi daha az silahlar isteyen oyuncuların imdadına yetişiyor. Thompson, Vector ve P90 gibi birkaç silahın daha bulunduğu kategoride toplamda 6 silah yer alıyor. Zaten hızlı ve isabetli olan silahları eklentiler ile birer ölüm makinesine çevirebilirsiniz.

Tüfekler oyundaki ana silahlardır. Toplam 8 çeşidi bulunan tüfekler, rakiplerinize ani ve ciddi hasarlar vermenizi sağlıyor fakat tepme oranları nedeni ile isabet oranları düşük oluyor. Yine makineli tüfeklerde olduğu gibi  silahları eklentiler ile birer ölüm makinesi haline getirebilirsiniz. Ufak bir bilgi daha verelim, oyuncular en çok ACR isimli tüfeği kullanmayı tercih ediyor. 

Av tüfekleri oyunda anı kurtarmak için kullanılan yegane silahtır. Genellikle şarjör kapasitesi 2 olan bu silahlar yavaş yüklenmesine rağmen yüksek hasar vermekte. Oyunun başlarında iyi iş yapsa da, ilerleyen dakikalarda herkesin zırh ve otomatik silahlar bulacağından rakibiniz sizden hızlı davranıp sizi yok edebilir. 

Keskin nişancı tüfekleri kullanılması zor olan ekipmanlardan biri daha. Daha uzun atış mesafesi ve daha fazla hasara sahip bu silahlar ciddi anlamda bitiriciler. Fakat yüksek yakınlaştırma mesafesine sahip dürbünlerin mobil cihazlarda kullanımı zor oldukları için, daha tecrübeli oyuncular tarafından tercih ediliyor. Böyle amatörlerin elinde bu aşırı tehlikeli silahlar, boncuk tabancasına dönüşebiliyor.

Rules of Survival Airdrop
Rules of Survival Airdrop

RoS Airdrop’lar

Airdroplar, Battle Royale oyun türlerindeki tartışması bitmek bilmeyen konulardan biri. Rastgele vakitlerde, rastgele rotalardan geçen uçaklar oyunculara değerli eşyaları barındıran kutuları atıyor. İşte açlık oyunları da burada başlıyor. Bu durumu fark eden çoğu oyuncu bu kutunun etrafında toplanıyor. 

Çoğu oyuncu bu alanda savaşa girip hayatının hatasını yapıyor. Etrafa pusan oyuncular bu kırmızı kutulara koşan oyuncuları birer keklik gibi avlamaya bayılıyor. Size tavsiyemiz, yanınızda sağlam bir ekibiniz yoksa bu tarz savaş alanlarına girmemeniz yönünde. Fakat küçük bir taktik daha verelim. Airdrop’un etrafındaki mevzi alınabilecek noktalarda bolca rakip bulabilirsiniz. Onlara arkadan gizlice yaklaşıp, rahat kill’ler alabilirsiniz.

Artık rehberimizin sonuna geliyoruz. Birinci olma rehberi olarak başlasak da, yazımız evrimleşerek neredeyse dev bir ana rehber haline geldi. Bu rehberde oyuncular birçok konuda bilgi alabilir ve oyunda kendilerini daha ileri seviyelere taşıyabilirler. Rules of Survival’da hile kullanıp oyundan men edilen kullanıcılar arasına girmeyin. Ayrıca Rules of Survival APK indirip telefonunuza virüs bulaşmasını da istemezsiniz değil mi?

Bizleri sosyal medya platformları Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram hesaplarımız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts