Rules of Survival PC üzerinden nasıl oynanır?

Rules of Survival PC üzerinde nasıl oynanır? Tüm detayları ile birlikte bu yazımızda.
Rules of Survival PC üzerinden nasıl oynanır?
Rules of Survival PC üzerinden nasıl oynanır?

Rules of Survival PC üzerinde nasıl oynanır? Bu soru özellikle Battle Royale türünü seven oyuncular tarafından sıkça sorulmakta. Bu yazımızda ilk mobil Battle Royale oyunları arasında bulunan Rules of Survival’ı nasıl bilgisayar üzerinde oynayabileceğinizi anlatacağız. NetEase Games tarafından 15 Kasım 2017 tarihinde mobil sektöre ilk adımını atan bu yapım, en son güncellemesini 2 Nisan tarihinde aldı. PUBG Mobile veya CoD Mobile gibi yüksek sistem gereksinimleri istemeyen oyun bu nedenle çoğu oyuncunun favorisi konumunda. Ayrıca oyunun gelişmiş mekanikleri ve ortalamanın üzerinde olan grafikleri oyuncuların bu oyunu seçmesindeki en önemli faktörlerden. iOS ve Android platformalarda 280 milyon indirmeye ulaşmış olan Rules of Survival, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Peki ya bu işlemi nasıl yapacağız? Tüm detayları ile bu yazımızda.

Rules of Survival’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Battle Royale kategorisindeki oyunlar özellikle rekabet ve rütbe konusundan oldukça iyi bir performans istiyor. Bu tarz oyunları ciddi bir şekilde oynamak istiyorsanız hem cihazınız hem de yetenekleriniz ortalamanın üstünde olmalı. Yüksek rütbelerde rakiplerinize karşılık vermeniz için 4 parmak tercihi yapmalı, oyunu uzun süre oynamalısınız. Bunu yapmak ise oldukça meşakatli ve sıkıcı bir iş. Bunun yerine bilgisayardan klavye ve fare ile oynayarak çok daha kolay bir şekilde rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Bunların yanında daha yüksek FPS değerleri alabilir, kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimi edinebilirsiniz. Ayrıca mobil cihazınıda yaşadığınız ısınma, şarj veya bildirim sorunların önüne geçebilirsiniz. Bundan dolayı Rules of Survival gibi Battle Royale oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı bir hareket olabilir.

Rules of Survival'ı bilgisayar üzerinde oynamak oldukça avantajlı.
Rules of Survival’ı bilgisayar üzerinde oynamak oldukça avantajlı.

Rules of Survival PC üzerinden nasıl oynanır?

Rules of Survival gibi birçok Andoid oyunu bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i indirmelisiniz. BlueStacks yıllardır kullanıcılarına sunduğu geniş oyun yelpazesi ve sağladığı birçok özellik ile rakipleri arasındaki en iyi Android emülatör. BlueStacks’i bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde indirmeniz gerekiyor. İndirmeyi tamamladıktan sonra emülatör içinden Google hesabınıza giriş yapın. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bunu aktarmak için o hesaba giriş yapmalısınız. Hesap işlemlerini tamamladıktan sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store’a giriş yapıyoruz. Arama yerine “Rules of Survival” yazdıktan sonra oyunumuzu çıkan listede bularak Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 3GB boyutundaki dosya indirildikten sonra oyununuz hazır duruma gelecek.

Oyununuzu başarılı bir şekilde indirdiğiniz zaman BlueStacks ana menüsüne ve bilgisayarınızın masaüstünde oyunun simgesi gelecektir. Simgeye tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Fakat herhangi bir maça başlamadan önce klavye ve fare ayarlarınızı yapmanız gerekiyor. Bu ayarları nasıl yapabileceğinizi sizler için anlatacağız.

Rules of Survival'ı BlueStacks ile PC üzerinden oyna.
Rules of Survival’ı BlueStacks ile PC üzerinden oyna.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir Batlle Royale oyunu için oldukça önemli. Oyunda çok fazla işlem olduğu için bu ayarları düzgün ve hassas şekilde tamamlamalısınız. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için de ayarları kendinize göre yapılandırmanız gerekmekte. Bluestacks’te Rules of Survival klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer Battle royale oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de gereken yerlere atamanız gerekiyor. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamam.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Rules of Survival fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir maça girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajını sonuna kadar kullanın!
Klavye ve farenin avantajını sonuna kadar kullanın!

Bu yazımızda sizler için Rules of Survival oyununu nasıl bilgisayar üzerinde oynayabileceğinizi derledik. Bu tarz rehberlerin devamı için bizi takipte kalabilirsiniz. İyi oyunlar! 🙂

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler