Saint Seiya Awakening PC üzerinden nasıl oynanır?

Saint Seiya Awakening oyununu BlueStacks yardımıyla PC üzerinden de oynayabilirsiniz.
Saint Seiya Awakening PC indir oyna
Saint Seiya Awakening

Saint Seiya Awakening oyununu BlueStacks yardımıyla PC üzerinden de oynayabilirsiniz. Singapur merkezli geliştirici Youzu tarafından geliştirilen Saint Seiya Awakening, Google Play Store üzerinden 5 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

Saint Seiya Awakening Oyununu PC’den Oyna!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu oyunda ne kadar fazla zaman geçirdiğiniz çok önemli. Bu nedenle bilgisayar başında değilken telefondan, bilgisayar başında olduğunuzda da BlueStacks ile oynayabilirsiniz.

Saint Seiya Awakening pc oyna
Saint Seiya Awakening’i BlueStacks yardımıyla bilgisayardan da oynayabilirsiniz.

Bu uygulama çok düşük performanslı bilgisayarlar tarafından rahatlıkla çalıştırılabiliyor. Bu nedenle bilgisayarım kasacak mı, oyunları oynayabilir miyim gibi sorular hiç aklınızda olmuyor. Oyunda karakterlerinizi geliştirmek bolca savaş yapacaksınız. Bu savaşların yanı sıra görevler de yaparak yeni kartlar kazanabilir ve hızlıca gelişebilirsiniz.

Saint Seiya Awakening Bluestacks
Saint Seiya Awakening’i bilgisayardan oynamak için tek yapmanız gereken BlueStacks’i bilgisayarınıza kurmak.

Bilgisayardan mobil oyun nasıl oynanır?

Bunun için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarımıza indiriyoruz. Programın kurulumunu yaptıktan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapın. Ardından Play Store’u açın ve oyunu aratın. Oyunun ismini tam yazdığınız zaman otomatik olarak ilk sırada çıkacaktır. Oyunu indirmeye başlayın. Kurulum işlemi uygulama tarafından otomatik olarak yapılacak. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken beklemek ve oyunun keyfini çıkarmak.

Yükleme işlemi de tamamlandıktan sonra dilerseniz öncelikle klavye ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bunun yerine BlueStacks’in hazır ayarlarını da kullanabilirsiniz. Bu aşamada karar tamamen size ait. Burada önemli olan 3. şahıs olduğundan dolayı, karakterin kontrolünü rahat bir şekilde sağlayabilmek. Karakteri rahatlıkla kontrol ederseniz zaten nişan almak ve bir oyuncuyu katletmek hiç de zor olmayacaktır.

Saint Seiya Awakening indir
Saint Seiya Awakening’i bilgisayardan oynayarak telefondaki şarj derdine son verebilirsiniz.

Bilgisayarda oynamanın avantajları neler?

Mobil oyunları bilgisayardan oynamanın pek çok avantajı bulunuyor. İlk olarak PUBG Mobile, Call of Duty Mobile, Brawl Stars ve Free Fire gibi rekabetçi mobil oyunlarda diğer oyunculara karşı büyük avantaj sağladığınızı söylemek gerekiyor. Bunun en büyük sebebi de klavye ve fare desteğinin olması. Bu destek ile normal bir bilgisayar oyunu oynuyormuş gibi ayarlarınızı yapabilir ve rahatlıkla karakterlerinizi kontrol edebiliyorsunuz. PUBG Mobile tarzındaki mobil oyunları oynarken klavyenizi dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Yani karakterinizi W, A, S, D tuşlarıyla kontrol edebilir, F tuşuyla eşya toplayabilir ve rakamlar ile silahlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu tuş atamalarını da kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Fare desteği sayesinde de nişan alma, ateş etme veya yine karakteri kontrol etme gibi detaylar çok daha kolay oluyor. Bilgisayardan mobil oyun oynamanın sağladığı en büyük avantajlardan biriyse kesinlikle internet ve şarj problemini ortadan kaldırması. Yeni nesil telefonlar dahi mobil oyunları uzun süre çalıştırma konusunda yeterli olmuyor. Yarım saatlik bir kullanımda bile yarıdan fazla şarj gidiyor. Bilgisayardan oynarken bu tarz internet ve şarj sorunlarından tamamen sıyrılmış oluyoruz.

Saint Seiya Awakening

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler