SimCity BuildIt PC üzerinden nasıl oynanır?

SimCity BuildIt’i BlueStacks ile PC üzerinden oynayarak şehrinizi hızlıca bir metropol kente dönüştürebilirsiniz.
SimCity BuildIt PC üzerinden nasıl oynanır
SimCity BuildIt PC üzerinden nasıl oynanır?

SimCity BuildIt PC üzerinden kolay bir şekilde oynanabiliyor. İlk çıktığı zamanlarda büyük bir oyuncu kitlesi yakalayan bu oyun, günümüzde hala daha oynanmaya devam ediyor. Mobil cihazlara özel olarak tasarlanmış SimCity oyununda kendi şehrinizin belediye başkanı oluyorsunuz ve o şehri istediğiniz şekilde dizayn edip, geliştirebiliyorsunuz. Eğer mobil cihazlardan zevk almıyorsanız ve bu oyunu PC üzerinden oynamak istiyorsanız BlueStacks emülatörünü kullanabilirsiniz.

SimCity BuildIt PC üzerinden oynanabiliyor!

SimCity BuildIt gibi simülasyon oyunları mobil platformlarda oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Bu tür oyunlar daha çok stres atmak için oynanıyor olsa da, mobil cihazların verdiği ek sorunlar nedeniyle oyun zevkimizi biraz da olsa düşüyor. Bu bahsettiğimiz ek sorunlar ise şarj azalması, ısınma, donma ve çeşitli hatalar olabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına bilgisayarınıza BlueStacks indirebilir ve Play Store mağazasında bulunan tüm oyunları kolaylıkla bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.

SimCity BuildIt PC
SimCity BuildIt de kendi şehrinizi oluşturabilir ve nüfusunu arttırabilirsiniz.

Kendi şehrinizi oluşturabiliyorsunuz!

Oyun içerisinde bulunan mağaza sistemi sayesinde kendi evlerinizi, fabrikalarınızı ve şehrinizde işe yarayabilecek onlarca malzemeyi satın alıp kendi şehrinizi kurabiliyorsunuz. Bu kurduğunuz evlere yeni yeni insanlar geliyor ve şehrinizin nüfusu gittikçe artıyor. Oyunda sizleri zorlayacak bir durum bulunuyor. Bu durum ise, şehrinizin nüfusu arttıkça sorunlar ile karşı karşıya kalacaksınız, bazı evlere elektrikler gitmeyecek, bazı evlere ise su kesintileri yaşayacak. Bu durumu düzeltmek ve insanlarınızın mutluluğunu arttırmak adına, elektrik santralleri veya su depoları inşa edeceksiniz.

SimCity BuildIt Ticaret
Oyunda ticaretler yaparak şehrinize ihtiyaç duyduğunuz materyalleri alabilirsiniz.

Komşu şehirler ile ticaret yapabiliyorsunuz!

Eğer oyunu Facebook hesabınıza bağlarsanız, sizinle birlikte oynayan bir sürü arkadaşınız ile ticaretler yapabileceksiniz. Bu ticaret yollarını kullanarak şehrinize ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri satın alabileceksiniz. Belli bir seviyeye geldikten sonra ise kendi şehrinizin etrafında ticaret yolları oluşacak ve komşu şehirlerde sizlerden ihtiyacı olan malzemeleri alabilecek.

SimCity BuildIt de kendi şehrinizi oluşturabiliyorsunuz
Havaalanları kurarak nüfusunuzu arttırabilirsiniz.

SimCity BuildIt PC üzerinden nasıl oynanır?

SimCity BuildIt oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için ilk olarak BlueStacks’i indirmelisiniz. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde hem SimCity BuildIt oyununu hem de daha birçok mobil üzerinden oynanabilen oyunları oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın.

mobidictum_indir_banner_800x90

Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “SimCity BuildIt” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak “Yükle” butonuna tıklayın. Yaklaşık 127MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler