Standoff 2 alınan silaha geçme ayarı nasıl kapatılır?

Standoff 2’de çoğu oyuncunun baş belası olmayı başarmış olan “Alınan silaha Geç” adlı ayarını kapatmak işinize yarayabilir.
Standoff 2 Alınan Silaha Geç
Standoff 2’yi ilk defa oynuyorsanız bu ayar otomatik açık olacak.

Standoff 2 alınan silaha geçme ayarı ile elinizde herhangi bir silah yoksa ölen arkadaş ya da rakiplerinizin üzerine geldiğinizde silahlar otomatik olarak elinize geliyor. Bu yüzden çok yakın mesafeden çatıştığınız rakipler mermisi bitmiş bir silahı size atarak ateş etmenizi engelleyebildiği durumlar olabiliyor ve böylece sizi kolaylıkla vurabiliyor. Hatta bıçak kullanarak öldürme ihtimali bile var. 🙂

Standoff 2’de alınan silaha geçme ayarı nerede?

Standoff 2 oyuncuları arasında alınan silaha geçme ayarının tam olarak ne işe yaradığını bilmeyenler mutlaka vardır. Oyunu ilk kez indirip giriş yaptığınız zaman silaha geç ayarı otomatik olarak aktifleşecek. Bu ayar küçük bir bölümde yer aldığından dolayı bu ayarı görmek biraz zor olabiliyor. Ancak detaylı incelediğiniz zaman gözünüzden kaçırdığınızı anlayacaksınız.

Standoff 2 Alınan Silaha Geç Kapatma
Alınan silaha geç ayarı açık olduğu zaman yerden aldığınız silahlar otomatik olarak elinize gelecek.

Aynı zamanda bu ayarı aktif gördüğünüz düşman takımdaki oyunculara şarjörü bitmiş silah atabilirsiniz. Böylelikle ayarları aktif olduğundan dolayı eline direkt boş silah gelecek. Bu şekilde rakibinizle dalga geçebilirsiniz.

Rakiplere boş silah atmak tehlikeli olabilir. Siz silahı atana kadar o sizi vurabilir. Eğer savunan takımda yer alıyorsanız işiniz daha kolay. Rakiplerinizin geçebilecek yerlere boş silah atmak işinize yarayabilir. Ancak silahı apaçık ortaya atmazsanız daha iyi olabilir. Düşmanın tam olarak nereden ateş açabileceğini düşünerek o bölgeye atmanız daha iyi olabilir. Mesela bir Terörist takımın kapıdan geçmesi gereken yerlerde kapının hemen çıkışına koyabilirsiniz.

Standoff 2 Alınan Silaha Geç
Eğer rakipte bu ayar açık olduğunu anlarsanız çeşitli tuzaklar kurabilirsiniz

Aynı zamanda bu tuzakları yapmak için rakibinizi heyecanlandırmanız gerekiyor. Tam çıkacağı zaman veya orada olduğunu hissettiğiniz zaman ses yapmalısınız. Etrafta koşuşturabilir, silahla sıkabilir veya kendinizi rakibe kısa bir süre gösterebilirsiniz. Böylelikle rakip tedirgin olacak. Sizin takım arkadaşlarınıza “Buradalar!” demeden önce bomba kurma alanına girmek isteyecekler. Tam ilerlemeye başlarken kapıdan geçecek olan ilk kişi boş silahı alacak. Böylelikle rahat bir şekilde bir kişiyi elemiş olacaksınız.

Standoff 2 alınan silaha geçme özelliği nasıl kapatılır?

Bu ayar nadiren işe yarasa da birçok oyuncunun canını sıkan bir özellik. Sessizce ilerlemeyi sürdürürken arkası dönük düşman yakaladığınızda yanlışlıkla yerden silah alıp düşmanı gözden kaçırabilirsiniz. Yakalama derdine düşerken çıkaracağınız ufacık ses yüzünden yeriniz belli olabilir. Eğer bu ayarı kapatamadıysanız bu adımları sırasıyla uygulayın.

  • Oyuna giriş yapın.
  • Ekranın sol kısmında kalan sekmelerden ayarlar bölümüne gelin.
  • Açılan sekmede 4 farklı liste daha bulunuyor. “Oyun” kategorisinden 2. ayar olan “Alınan Silaha Geç” ayarını kapatın.

Oyun hakkında hazırladığımız taktiklere göz atmak için Standoff 2 sayfamıza göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts