Standoff 2 Taktikler ve İpuçları

Standoff 2 En İyi Tabancalar
Standoff 2

Standoff 2 oyuncuları için tüm detayları listeledik. Standoff 2, Critical Ops’un 5 Ekim 2015 tarihinde oluşturduğu topluluktan yaklaşık 2 yıl sonra 19 Temmuz 2017 tarihinde Critical Ops’a rakip oldu. Çıkış tarihlerinin üzerinden yıllar geçse de eskimeyen oyunların başında çok ufak puan farklıya liderlik zirvesinde Critical Ops bulunuyor. İki oyunda biraz da olsa birbirine benzese de çok büyük kitlelere hitap ediyorlar. Standoff 2 geç çıkmasına rağmen getirdiği güncellemelerle ve sunduğu oynanış biçimleriyle oyuncuları bir nebze de olsa kendine çekmeyi başardı.

Standoff 2

Çok oyunculu, FPS ve rekabet içeren oyunların tutkunuysanız Standoff 2 tam size göre bir oyun. Maç esnasında iki takım bulunuyor ve bir sürü harita çeşitliliğinin yanında oyun seçeneği de sunuyor. Klan oluşturup arkadaşlarınızla maçlara girip ezici farklarla rakiplerinizi yenebilirsiniz. Eğer tek başınıza oynamak istiyorsanız istediğiniz bir oyun seçeneğini seçip çok beklemeden bitmeyen aksiyonlu bir oyuna girebiliyorsunuz.

Standoff 2
Standoff 2

Çok fazla silah çeşitliliği bulunduğundan çoğu oyuncu hangi silahın daha iyi olduğunu bilmiyor. Silahların çeşitliliğinin dışında neredeyse satın alabildiğimiz tüm silahların kostümleri de bulunuyor. Tıpkı CS:GO gibi Standoff 2’ye zaman zaman operasyon ve yeni kasa güncellemeleri getiriliyor. Bu kasaların içerisinden oyun marketinde pahalı veya ucuz eşyalar çıkarabilirsiniz. Eğer fiyatları sizi ilgilendirmiyorsa maç içerisindeki görünüşleri dikkatinizi çekebilir.

Standoff 2 En İyi Grafik Ayarları
En İyi Grafik Ayarları

Standoff 2 En İyi Grafik Ayarları

Standoff 2 grafik ayarları oyun açısından oldukça önemli. İsterseniz cihazınızın donanımına göre grafik ayarlarını kullanabilirken daha iyi bir oynayış sergilemek için de özel grafik ayarları yapabilirsiniz. Grafik ayarları tamamen size kalmış bir seçenektir. Ancak bu oyunda 3 adet temel grafik ayarı yapabilirsiniz. Cihaz performans ayarları, kalite ayarları ve en iyi oyun deneyimi için özel ayarlar yapabilirsiniz.

Bu ayarlar sizi oyunda daha da ileriye götürebilir. Hatta en iyi kaliteye alırsanız oyundan daha fazla zevk aldığınızı görebileceksiniz. Ancak donanımı düşük bir cihaza sahipseniz ve grafik ayarlarınız en düşükteyse oyun bir o kadar kötü gelecek. Detaylı bilgi için Standoff 2 En İyi Grafik Ayarları adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Standoff 2 En İyi Kontrol Ayarları
En İyi Kontrol Ayarları

Standoff 2 En İyi Kontrol Ayarları

Kontrol ayarları grafik ayarları gibi oldukça önemlidir. Oyunun orijinal ayarlarını kullanmak size daha zor gelebilir. Bu ayarları kendinize göre yapmak sizi daha iyi yapacak. Kontrol ayarlarını yapmak uzun sürebilir. Çünkü en iyi oynayabileceğiniz ayarı yapmak için oyun içerisinde denemeniz gerekebilir. Yaptığınız ayarları denemek için “Rekabetçi” oyun seçeneğinin dışında diğer seçeneklerde yeni ayarlarınızı deneyebilirsiniz.

Oyunun kontroller sekmesinden tuş konumlarının yerlerini hatta nişangahınızı bile değiştirebilirsiniz. Tuş konumları tamamen size kalmış. Hangi şekilde daha rahat olacaksanız tuşları o konuma yerleştirmelisiniz. Bu olay hassasiyet ayarında da geçerli. Daha hızlı bir hassasiyet istiyor olabilirsiniz. Onu da kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Eğer kendi ayarlarınızı yapamadıysanız sizler için hazırladığımız “Standoff 2 En İyi Kontrol Ayarları” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Standoff 2 Maç Ekonomisi
Maç Ekonomisi – Takım ekonomisini yönetin!

Standoff 2 Maç Ekonomisi – Takım ekonomisini yönetin!

Maç esnasında kurduğunuz ekonomi planları sizi çoğu zaman rakiplerinizden güçlü yapacaktır. Takımın ekonomisine göre hangi silahın alınacağını veya nasıl bir strateji uygulayacağınız oyun için önemli bir unsur. Aynı şekilde kendi takımınızın ekonomisini yönetmek dışında karşı takımın ekonomisini öngörmek de önemli. Kazandığınız rauntlarda karşı takımın neler alabileceğini tahmin ederek doğru pozisyonlar ve doğru silahlar alıp daha iyi bir strateji uygulayarak takım oyununa gerek kalmadan bile raundu tek başınıza kazandırabilirsiniz.

Maç sırasında ekonominize katkısı olacak bir sürü yöntem bulunuyor. Oyunda en fazla ekonomiye katkısı olan yöntem raunt kazanmak. Bunun dışında aldığınız her öldürme başına ödül kazanabilirsiniz. Düşman öldürmek, bomba kurmak veya bomba çözmek gibi daha bir sürü ekonomiye etkisi olan yöntemler bulunuyor. Art arda kaybettiğiniz rauntlarda veya kazandığınız rauntlarda takımca ne kadar kazanacağınızı bilmiyorsanız “Standoff 2 Maç Ekonomisi – Takım ekonomisini yönetin!” adlı rehberimizde detaylıca anlattık.

Standoff 2 Hile Kullananlara Verilen Cezalar
Hile Kullananlara Verilen Cezalar

Standoff 2 Hile Kullananlara Verilen Cezalar

Her oyunda olduğu gibi Standoff 2’de de hilelere verilen cezalar bulunuyor. Oyunda uyguladığınız veya haksız kazanç gerçekleştirmeniz durumunda hesabınız geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir. Ayrıca APK dosyası olarak indireceğiniz 3. parti yazılımları hesabınızın yasaklanmasının dışında cihazınıza büyük zarar verebilir. Oyun dosyaları dışında ekstra bir uygulama indirmek 3. parti yazılımına giriyor.

3. parti yazılımları dediğimiz uygulamalar sizin tüm bilgilerinize erişebilir. Bu nedenle önemli hesaplarınız çalınabilir. Hile kullanmak, oyunun açığını kullanmak ve oyun dosyalarını değiştirmek dışında herhangi bir hilenin tanıtımını yapmak hesabınızı kapanmasına neden olabilir. Ayrıca kendi hilenizi geliştirmek yasal suçlara sebep olabilir. Oyunda her yasağın kendine özel bir sayısal kodu bulunuyor. Bu kodları öğrenmek ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “Standoff 2 Hile Kullananlara Verilen Cezalar” rehberinde detaylıca inceleyebilirsiniz.

Standoff 2 En İyi Tabancalar
En İyi Tabancalar

Standoff 2 En İyi Tabancalar

Tabancalar ilk rauntların kaderini belirleyebilir. Hatta nadir olsa da bazı zamanlarda silahlı rakiplere karşı bir başarı almanızı sağlayabilir. Oyunun en ucuz silahları olmasına rağmen çok iyi aksiyon arkadaşı olabilirler. Ayrıca rakiplerinizi daha kolay alt etmek istiyorsanız her silahın özelliklerini bilmelisiniz. Çatışacağınız mesafeye göre silah seçmek oldukça önemli.

Bazı silahlar sadece tek bir takımın mağazasında bulunduğundan bir takımın mağazasını incelemeniz durumunda daha az tabanca görebilirsiniz. Anti-Terörist takımında toplamda 4 tabanca bulunuyor. Terörist takımının mağazasında da 4 tabanca bulunuyor. Oyundaki tüm tabancaların hasar gibi önemli yönlerini merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Standoff 2 En İyi Tabancalar rehberimize göz atabilirsiniz. Tabanca özelliklerinin dışında nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız kesinlikle işinize yarayacak.

Standoff 2 Hafif Makineli Tüfekler
Hafif Makineli Tüfekler

Standoff 2 Hafif Makineli Tüfekler – En İyi Hafif Makineliler

Standoff 2 hafif makineli tüfekler oyuncular tarafından yakın mesafeli çatışmalar için fazlasıyla tercih ediliyor. Özellikle paranın az olduğu rauntlarda alınan bu silahlar rauntların sonucunu değiştirebiliyor. Rakip yaşarken veya etrafınız temiz değilse bomba kurmak ve çözmek oldukça zor olabiliyor. Takımınızın hangi görevi yapması gerekiyorsa daha kolay yapabilmek için çeşitli silahlar kullanmak sizin yararınıza olacak.

Ayrıca orta mesafeye kadar oldukça etkili bir silah türü olduğunu söyleyebiliriz. Bu silahları alan oyunculara daha az rastlayabilirsiniz. Çünkü çok popüler bir silah kategorisi değil. Atış hızları çok fazla olsa da gövdeye tutturduğunuz mermiler oldukça az hasar verebilir. Az hasar vermesine rağmen sekme oranı en az taramalı silah türleridir. En iyi hafif makineli silahını veya tüm hafif makineli silahların hasar oranlarını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Standoff 2 Hafif Makineli Tüfekler – En İyi Hafif Makineliler adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Standoff 2 Pompalı Tüfekler
Pompalı tüfekler

Standoff 2 Pompalı Tüfekler ve Hasarları

Yakın mesafede oldukça yüksek hasar oranına sahip olan pompalı tüfekler nadir olsa da bazı zamanlarda çok işe yarayabilir. Diğer silahlara oranla pompalı tüfeklerle oynayan oyunculara daha nadir rastlayabilirsiniz. Oyun içerisinde sadece iki çeşit pompalı bizi bekliyor. Pompalıları kullanmak için özel bir takımda olmanız gerekmiyor. Pompalı tüfeklerin hasar oranları gibi tüm ince detaylarını incelemek istiyorsanız sizler için hazırladığımız Standoff 2 Pompalı Tüfekler ve Hasarları rehberimize göz atabilirsiniz.

Standoff 2 Tüfekler
Tüm tüfekler

Standoff 2 Uzun ve Kısa Mesafede En İyi Tüfekler

Tüfekler oyunda en çok kullanılan silahlardır. Takımdan takıma göre farklı tüfekler görebilirsiniz. Ayrıca tüfek kategorisi diğer silah kategorilerine göre çok daha fazla silah bulunduran silah türü. Bu silahları kullanmak size rauntları daha rahat kazandırabilir. Çünkü atış hızı ve hasarına göre en iyi silah türü diyebiliriz. Diğer silahlara göre biraz daha pahalı olmasına rağmen çoğu zaman etkili olabiliyor. En iyi tüfeği veya tüm tüfeklerin hasarlarını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Standoff 2 Uzun ve Kısa Mesafede En İyi Tüfekler rehberine göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler