Standoff 2 PC üzerinden nasıl oynanır?

En iyi mobil FPS oyunları arasında bulunan Standoff 2’yi nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik.
Standoff PC üzerinden nasıl oynanır?
Standoff PC üzerinden nasıl oynanır?

Standoff 2 PC üzerinden de oynanabilmekte. Son zamanların en gelişmiş ve popüler FPS oyunları arasında bulunan Standoff 2 birçok oyuncunun tercih ettiği bir deneyim. Özellikle CS: GO tarzı mobil oyunlar arayanların karşısına çıkan Standoff 2, mekanikleri, harita tasarımları ve oynanışı ile çoğu oyuncunun favorisi konumunda. 2017 yılının Temmuz ayında Axlebolt adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen oyun son güncellemesini 2 Mart tarihinde aldı. Bünyesinde barındırdığı harita ve oyun modlarının çeşitliliği nedeniyle Standoff 2 uzun vadede Mobil FPS oyunları arasında zirveyi zorlayabilecek kapasitede. Standoff 2 Bluestacks ile bilgisayardan oynanabiliyor. Bu yazımızda sizler için bu işlemi nasıl yapabileceğinizi en basit şekilde anlatacağız. İsterseniz başlayalım.

Standoff 2’yi bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil cihazınız üzerinden Standoff 2 gibi bir FPS oyunu oynamak fazlasıyla zor bir iş. Özellikle rekabetçi bir şekilde oynuyor yani rank kasıyorsanız en iyi oyun deneyimi için 4 parmağınızı da ekranın üzerinde tutmanız gerekiyor. Bu da oldukça zor bir olay. Bunların dışında mobil cihazınızla oynarken FPS kaybı, performans düşüklüğü gibi sorunlarda yaşayabilirsiniz. Veya oyunun ortasında şarjınız bitebilir, gereksiz bir bildirim alabilir hatta telefon ile aranabilirsiniz. Bunların tamamen önüne geçmek için mobil oyunlarınızı bilgisayarınız üzerinden oynayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden oynarken yüksek FPS değerleri elde edebilir, kesintisiz ve stabil bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca klavye ve farenin vereceği avantaj ile rakipleriniz karşısında bir adım daha önde olabilirsiniz. Bundan dolayı Standoff 2 gibi bir FPS oyununu bilgisayar üzerinden oynamak gayet mantıklı.

Standoff 2'yi bilgisayar üzerinden oynayarak birçok avantaj elde edebilirsiniz.
Standoff 2’yi bilgisayar üzerinden oynayarak birçok avantaj elde edebilirsiniz.

Standoff 2 PC üzerinden nasıl oynanır?

Standoff 2’yi bilgisayar üzerinden rahat bir şekilde oynamak için Bluestacks’i indirmelisiniz. Son zamanların en iyi Android emülatörleri arasında bulunan Bluestacks, sağladığı sınırsız oyun desteği, verdiği yüksek performansı ve daha birçok harika özelliği ile çoğu oyuncu tarafından tercih edilmekte. Bluestacks’i indirip başarılı bir şekilde kurduktan sonra Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Oyun hesabınızın bağlı olduğu Google hesabı ile giriş yaparsanız önceden kayıtlı oyun verilerinize daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Giriş işlemini tamamladıktan sonra otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a girin. “Standoff 2” aramasını yaptıktan sonra oyunu listeden bulun ve Yükle butonuna tıklayın. Oyunu başarılı bir şekilde indirmiş olacaksınız.

Emülatörün ana menüsü üzerinden oyunun simgesine tıklayarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıt ettiğiniz oyun verilerinize erişmek için eski hesabınıza giriş yapabilir veya sıfırdan yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Oyuna giriş yaptıktan sonra sakın direkt olarak maça girmeyin, aksi takdirde oyunu oynayamayabilirsiniz. Çünkü daha klavye ve fare ayarlarınızı tamamlamadınız.

Standoff 2'yi bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks'i indirmeniz gerekmekte.
Standoff 2’yi bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks’i indirmeniz gerekmekte.

Klavye Ayarları

Bir FPS oyununda klavye ayarlarını en doğru şekilde yapmalısınız. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre dizayn etmeniz gerekmekte. Bluestacks’te Standoff 2 klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer FPS oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamen hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınızı da doğru bir şekilde ayarlamanız gerekemekte. Çünkü rakibinizi öldürmenin yolu farenizden geçiyor. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabilir. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Standoff 2 fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir antrenman maçına girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenizi kullanarak rakiplerinizi alt edin.
Klavye ve farenizi kullanarak rakiplerinizi alt edin.

Standoff 2 PC üzerinden oynama rehberi ile karşınızdaydık. Bu tarz içeriklerin devamı için bizi takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler