Standoff 2 Zıplayarak Adam Öldürme Taktikleri

Standoff 2’de zıplayarak adam öldürme taktikleriyle düşmanlarınıza korku salın. Bu yöntem çok zor olmasına rağmen doğru silahları kullanırsanız kolay bir şekilde rakipleri avlayabilirsiniz.
Standoff 2 Zıplayarak Adam Vurma
Karşınızda keskin nişancı kullanan rakip varsa zıplayarak vuruşlar yapabilirsiniz.

Standoff 2 zıplayarak adam öldürme taktikleriyle düşmanlara karşı daha zorlu bir rakip olun. Bu tarz FPS oyunlarında hareket ederek vurmak biraz zor olmasına rağmen çoğu oyuncu uzun bir süredir oynadığından dolayı bu duruma alışık. Ancak oyunda yapabileceğiniz en zor şeylerden biri ise zıplayarak adam öldürmek.

Standoff 2 Zıplayarak Adam Öldürme

Zıplayarak adam öldürmek bazı konularda işinize fazlasıyla yarayabilir. Rakibin keskin nişancı gibi silahı bulunuyorsa zıplayarak vuruşlar daha etkili olacak. Çünkü ne kadar hareket ederseniz karşı taraf için daha zorlayıcı olacak. Eğer zıplayarak düşman öldürecekseniz doğru silaha ihtiyacınız var. Hızlı, geri sekmesi az ve şarjör kapasitesi yüksek bir silah tercih etmelisiniz.

Standoff 2 Zıplayarak Adam Vurma Taktikleri
Doğru silah ne kadar önemliyse doğru pozisyonu da yakalamanız gerekiyor.

M4 veya AK gibi taarruz tüfekleriyle zıplayarak adam öldürmek bir hayli zor. Çoğu FPS oyunundan aşina olduğunuz gibi taarruz tüfekleri bu oyunda da en çok seken silahlar arasında. Tüm silahları teker teker incelemeniz gerekebilir ancak özellikle hafif makineli silahlar adeta bu durumlar için oluşturulmuş gibiler. “Standoff 2 Hafif Makineli Tüfekler – En İyi Hafif Makineliler” adlı Standoff 2 rehberimize göz atarak tüm hafif makineli silahları inceleyebilirsiniz.

Silahların önemi ne kadar büyük olsa da pozisyonlarınız da bir o kadar önemli. Doğru pozisyonda olduğunuzdan emin olmalısınız aksi taktirde yapacağınız atışlar alakasız gidebilir. Eğer hızlı bir silahınız varsa haritayı koşarak turlayabilirsiniz ancak yapacağınız ufak bir hatada ölebilirsiniz. Bu yüzden hızlı oynamak riskli olduğundan takımınızın raundu kaybetmesi de muhtemel. Bu şekilde takım ekonomisi de kötü etkilenip düşecek. Bu soruna çözüm getirebilmek için “Standoff 2 Maç Ekonomisi – Takım ekonomisini yönetin!” adlı rehberimizi inceleyerek ekonomi alanında neler yapmanız gerektiğini ve ne yaparsanız ne olacağını öğrenebilirsiniz.

Standoff 2 Zıplayarak Adam Vurmak
Zıplayarak adam vurmak istiyorsanız doğru silahı tercih etmelisiniz.

Zıplayarak vuruşlarda karşı tarafın silahı da önemli. Eğer rakibiniz yavaş ve mermi kapasitesi az bir silah kullanıyorsa hızlı oynayabilirsiniz. Rakip heyecan yapıp tüm şarjörü üstünüze sıkacak. Mermisiz kaldığında da kaçmaya başlayacağından rakibi kolaylıkla öldürebilirsiniz. Zıpladığınız zaman mermilerin istediğiniz yere gitmesini sağlamak için M40 silahını kullanabilirsiniz. M40 ile zıpladığınız zaman dahi hiçbir şekilde silahınız sekmiyor.

Nişangah rakibin üzerinde olmasına rağmen düşmanı öldüremediyseniz ping değerleriniz yüksek olabilir. Ping değerleri ne kadar yüksek olursa oyununuz o kadar kötüleşecek. Bu değerleriniz yüksek olduğu zamanlarda rakibe sıkmanız durumunda hasar bile veremeyebilirsiniz. Doğru sunucu bölgesini seçerek ping değerlerinizi düşürebilirsiniz. “Standoff 2 sunucu bölgesi nasıl değiştirilir?” adlı rehberimizde bu konuya değindik. En iyi sunucuyu bularak en düşük değerlerde oyunu oynayabilirsiniz.

Rakibinizin oynayışını inceleyin

Standoff 2 Zıplayarak Vuruş
Zıplayarak vuruşlarda rakibinizle aranızda olan mesafe oldukça önemli.

Bazı durumlarda karşı takımdaki düşmanı incelememiz gerekiyor. Gözünüze kestirdiğiniz ve zıplayarak vuruşları kolaylıkla yapabileceğiniz birini gördüğünüz zaman oynayışını izleyin. Maç esnasında değişik hareketler sergileyerek onun tepkisini ölçün. Olası bir zıplayarak vuruşta nasıl tepki vereceğini anlamalısınız.

Rakibin oynayışını anladıktan sonra zıplayarak vuruşlar gibi yapılışı zor hareketler deneyebilirsiniz. Eğer sekme oranı yüksek silahlara bu işlemi deniyorsanız şansınıza güvenmelisiniz. Ağır silah kullanıyorsanız karakteriniz havadayken mermiler alakasız gidecek. Bu yüzden eğer şanslıysanız rakibi kafasından vurma ihtimaliniz bulunuyor.

Zıplayarak vurmak oldukça zor olduğundan ölme ihtimaliniz çok yüksek. Rakibinizin sizi vurması zor olacak bir yer seçmelisiniz. Ancak rakibin dolaşabileceği bölgelerden çok uzaklarda olmamalısınız. Ne kadar yakın olursanız şansınız o kadar artar. Aynı zamanda rakibin üzerine doğru zıplayıp nişangahı biraz aşağı indirirseniz pompalıyla tek vuruşta bile öldürebilirsiniz. Yavaş silah kullanıp ilk mermiyi ıskalarsanız büyük ihtimalle öleceksiniz.

https://youtu.be/WNHY5ktGU1U

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts