Star Trek Fleet Command Gemi Yapım Rehberi

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command bilgisayardan nasıl oynanır?

Mobil oyunlara olan ilgi tavan yaptı dememiz mümkün. Özellikle oyun çok sevilen bir film serisi ve diziden esinlenildi ise oyunun sevilmesi neredeyse kaçınılmaz. Mobidictum olarak daha önce incelemesini de yaptığımız uzay temalı bir mobil strateji oyunu olan Star Trek Fleet Command oyununa yeni başlayanlara büyük bir faydası olacağını düşündüğümüz bir rehber hazırladık. Ayrıca Star Trek Fleet Command’i bilgisayarınız üzerinden BlueStack 4 ile oynayarak elde edeceğiniz avantajlara da değineceğiz. Gelin hep birlikte Star Trek Fleet Command oynarken gemilerimizi nasıl geliştirebiliriz ve nasıl yeni bir gemi yapabiliriz birlikte öğrenelim!

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command İnceleme

Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command uzay üssünüzü geliştirip galaksiye meydan okuyabileceğiniz bir mobil stateji oyunu. İttifaklara katılıp oyunu dostlarınızın desteğiyle oynamanızın mümkün olduğu Star Trek Fleet Command’de gelişmenizin en temel yolu yağmacılara karşı savaşmak. E tabi oyunun en temel amacı kendimizi geliştirip rakiplerimize ve tüm galaksiye meydan okumak olunca sahip olduğumuz uzay üssünün ve gemimizin bir hayli iyi olması gerekmekte. Peki ya Star Trek Fleet Command‘de yeni gemi nasıl yapılır?

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command Gemi Yapımı

Üssünüzde birden fazla gemi bulundurmanın sizlere büyük bir avantajı oluyor. Bir gemiyi galakside kaynak aramaya yollayıp diğeri ile gemilere ve istasyonlara saldırmanızı mümkün kılıyor. Star Trek Fleet Command’i bilgisayarınızda klave ve mouse rahatlığıyla oynamanızı sağlayan BlueStack 4

ile oynadığınızda tüm bu işlemleri yapmak bir ayrı rahat oluyor. Oyuna başladığınızda sizlere otomatik olarak bir gemi veriyor ancak sonrasında gemilerinizi kendiniz yapmak zorundasınız. Yeni bir gemi yapmak için oyunda “Interior Base” olarak görebileceğiniz ana istasyonunuza girmeniz gerekmekte. Daha sonra “Shipyard” olarak geçen ve ana istasyonunuzda bulunan içerisinde gemilerinizin bulunduğu kısıma girmeniz gerekmekte. Bu bölümde oyunda bulunan tüm gemileri görebilir ve yapımına başlamak isteğiniz gemiyi seçip yapım aşamasına kolaylıkla başlayabilirsiniz. Ancak yeni bir gemi yapımı tabi ki bu kadar basit değil. Gemilerin yapımına başlanması için bir takım şartlar bulunmakta. Bu şartlar;

Star Trek Fleet Command Gemi Yapımı Önkoşulları: Star Trek Fleet Command‘de geminin yapımına geçmeden önce geminin kilidini açmamız gerekmekte. Bazı gemileri “Blueprint” adı verilen maddelerle açmanız mümkün. Bazı gemileri ise R & D departmanı adı verilen ve araştırma & geliştirme anlamına gelen alanda araştırmalar yaparak açmanız mümkün. Peki ya “Blueprint” nasıl elde edilir? “Blueprint” elde etmek için galaksideki yüksek seviye düşmanları yok etmeniz gerekmekte.

Star Trek Fleet Command Gemi Yapımı İçin Gerekli Koşullara Bakma: Gemi yapımı için gerekli koşullar yukarıda belirttiğimiz gibi. Ancak geminin yapımı için blueprinte mi yoksa araştırma yapmaya mı ihtiyaç olduğunu nasıl anlayabilirim? Geminin yapımı için gerekli kaynağın ne olduğunu öğrenmek için “Shipyard” kısmınında bulunan ekranın sağ üst köşesinde ki detaylar butonuna tıklamanız yeterli. Bu şekilde geminin yapımında neye ihtiyacınız olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Star Trek Fleet Command Shipyard
Star Trek Fleet Command Shipyard Bölümü

İlginizi Çekebilir: Brutal Age İnceleme

 

Star Trek Fleet Command Gemimi Nasıl Geliştirebilirim?

İlk olarak geminizi başarıyla yaptıktan sonra gemiyi üssünüze almayı unutmayın, aksi takdirde yeni yapılmış ve geliştirilmemiş bir gemi galakside avlanması kolay bir hedef olabilir. Geminizi geliştirmeniz için ise gemiyi idare edebileceğiniz “manage menu” kısmında bulunan “upgrade” kısmına girmeniz gerekmekte. Star Trek Fleet Command‘de her gemi farklı özelliklere sahip. Seviye atlayıp daha güçlü düşmanlarla yüzleştikçe geminin özelliklerini geliştirmek kaçınılmaz bir hâl alıyor. “Upgrade” sayfasında yer alan “Level Up” butonunu kullanarak gemilerini geliştirmeniz mümkün. Ancak geminizi geliştirmeniz için günlük görevler, aktiviteler ve ana görevlerinizden elde edebileceğiniz Ship XP’ye sahip olmanız gerekmekte.

Star Trek Fleet Command Upgrade Bölümü
Star Trek Fleet Command Upgrade Bölümü

Star Trek Fleet Command İndir

Star Trek Fleet Command’i geliştirilmiş ve sorunsuz bir performans ile bilgisayarınızda oynamanız mümkün! Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden oynayarak telefonlarınızın ufak ekranlarına sıkışma derdinden kurtulabilir ve telefonun sarjının bitmesi gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Tabi oyunu bilgisayarınızda klave ve mouse kullanarak oynamanın rahatlığı da bir başka!  Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler