Star Trek Fleet Command Madencilik Rehberi

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

Günümüzde mobil oyunlar geçmişe kıyasla çok yoğun ilgi görmekteler. Mobidictum olarak sizler için daha önce incelemesini ve gemi yapım rehberini hazırladığımız uzay temalı bir strateji oyunu olan Star Trek Fleet Command’da gelişmenize büyük ölçüde yardımda bulunacak olan madenciliğe değineceğiz. Çıkmasının üzerinden henüz bir ay bile geçmemiş olan Star Trek Fleet Command Türkiyede ve dünya genelinde büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Ayrıca Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 ile bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla oynayabileceğinize de değineceğiz. Gelin hep birlikte Star Trek Fleet Command’de gelişmeniz için büyük önem taşıyan madenciliğin derinliklerine inelim!

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command İnceleme

Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command ana amacımızın gemilerimizi ve ekipmanlarımızı geliştirip galaksinin en güçlüsü olmak diyebiliriz. Oyunu yalnız oynamak istemezseniz ittifaklara girip arkadaşlarınızla birlikte mücadele verebileceğiniz Star Trek Fleet Command uzay temalı bir mobil strateji oyunu. Oyunda gelişmenin ana yöntemi yağmacılara karşı savaşmak. Ancak oyunda belirli bir süre geçirdikten sonra yağmacılara karşı savaş vermek zorlu olabiliyor ve bunun için de kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Kendimizi geliştirmemiz için gereken en önemli unsurlardan birisi de madenler. Peki ya Star Trek Fleet Command‘de madencilik nasıl yapılır?

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command Madencilik

Birçok oyunda olduğu gibi Star Trek Fleet Command’de de madencilik değerli materyaller ve önemli kaynaklar bulmanın en pratik yöntemi. Eğer geminizin ve ekipmanlarınızın seviyesinesini yükseltmek istiyorsanız neredeyse bitmez tükenmez kaynaklara sahip olmanız gerekmekte. Oyuncuların aklını kurcalayan bir diğer soru ise. Star Trek Fleet Command’de hangi madenler önemli olduğu. Madencilik yeni materyaller ve özellikle kristal ile Ore bulmanın en iyi yolu. Oyunda toplayabileceğiniz tonlarca farklı kristaller ve ore’lar bulunmakta. Dahası istasyonunuzda tritanium ve dilithium üretmeniz bile mümkün. Ancak bahsettiğimiz kaynaklar ve diğer tonlarca kaynak için madencilik yapmanız kaçınılmaz hale geliyor.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command Gemi Yapım Rehberi

Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

Star Trek Fleet Command Madencilik Nasıl Yapılır?

Gemilerinizi belirli bir seviyeye yükseltmeye başladığınızda onları galakside bulunan yüksek seviye sistemlere göndermeniz mümkün oluyor. İşte ihtiyacınız olan şey tam olarak bu. Madencilik yaparak kaynaklar elde etmeniz için yapmanız gereken şey ise sağ alt köşeye tıklayarak galaksi ekranına gelmek. Galaksi ekranında zoom yaparak yüksek seviyeli sistemler bulup onlara yol alabilirsiniz. Mobil oyunlarda ufak detaylara odaklanmak zor oluyor ancak BlueStacks 4 ile oyunu bilgisayarınızda çok daha konforlu bir şekilde oynamanız mümkün. Ayrıca sistemlerin seviyesinin yüksek olup olmadığını sistem isminin yanında bulunan rakamlardan anlayabilirsiniz. Sistem seviyesini Entrunar [1] örneğinde bulunan 1 olarak düşünebilirsiniz. Star Trek Fleet Command’de sisteme girmeniz için ise sistemin seviyesine ulaşmanız şart. Sisteme giriş yaptığınızda ise madenciliğe başlayabilirsiniz. Oyunda herhangi bir belirli maden bölgesi bulunmadığı için her madeni kendiniz incelemeli ve keşfetmelisiniz. Eğer sisteme girmeniz için gerekli olan “warp level” olarak geçen seviyeniz yetersiz ise level atlatmanız gereken şey “warp engine”. Warp engine’i geliştirmeniz için ise görevler,etkinlikler ve savaşlardan elde edebileceğiniz kaşif ya da savaş gemisi parçalarına ihtiyacınız var. İşte Star Trek Fleet Command‘de bulunan sistemler ve madencilik yaparak elde edeceğiniz kaynaklar:

  • Obilent – Raw Ore
  • Citi Laga – Tritanium
  • Bellas – Raw Kristali
  • Rigel – Dilithium
Star Trek Fleet Command
Star Trek Fleet Command

İlginizi Çekebilir: Brutal Age İnceleme

Star Trek Fleet Command İndir

Star Trek Fleet Command’i geliştirilmiş bir performans ile sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda oynamanız mümkün! Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızdan oynarak mobil oyun oynamanın yarattığı tüm zorluklardan kurtulabilirsiniz. Hepimiz mobil oyunlar oynamayı seviyoruz ancak telefonumuzun şarjının çabuk bitmesi ve depolama sıkıntısı gibi sorunlar bazen can sıkıcı olabilir. Star Trek Fleet Command ve birçok mobil oyunu BlueStacks 4 üzerinden oynayarak telefonunuzun yarattığı sorunlardan kurtulabilir ve bilgisayarınızda klave ve mouse konforu ile rahatlıkla oyun oynayabilirsiniz. Star Trek Fleet Command’i BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler