State of Survival PC üzerinden nasıl oynanır?

State of Survival’ı bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi bu yazımızda derledik.
state of survival pc
State of Survival

State of Survival PC üzerinden nasıl oynanır? Bu oyunda hayatta kalmak adına her şeyi yapmalısın! Hikaye tabanlı bu mobil oyun enfekte olan bir ülkedeki zombi salgınını konu ediniyor. Oyunun hikayesinin yanına strateji ve PvP de eklenince ortaya harika bir yapım çıkıyor.

State of Survival’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Strateji ve PvP oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. State of Survival’ın hikaye anlatımları özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde olabilir. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır.

State of Survival'ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
State of Survival’ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde maceranıza devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı State of Survival oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da BlueStacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

State of Survival bilgisayara nasıl indirilir?

State of Survival’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle Android emülatörü BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Çoğu oyuncunun sıkça tercih ettiği bu emülatör, yüksek performansı ve kolay kullanımı ile rakiplerine bir hayli fark atıyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

  • Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın.
  • Kurulumu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.
  • Hesabınızı da başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “State of Survival” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 160MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Emülatörün ana menüsünden indirdiğiniz oyunun simgesine tıklayın ve oyuna giriş yapın. Önceden kayıtlı olan oyun verilerinizi Bluestacks’e entegre etmek için hesabınıza giriş yapabilir veya sıfırdan bir hesap oluşturarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra neredeyse hazırsınız. Fakat gerekli klavye ve fare ayarlamalarını da doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

State of Survival'ı bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks'i indirmelisiniz.
State of Survival’ı bilgisayar üzerinden oynamak için Bluestacks’i indirmelisiniz.

Klavye Ayarları

Hikaye bazlı strateji oyunlarını oynamak için klavye pek de önemli olmayabilir. Fakat yine de işinizi kolaylaştırmak için veya daha farklı stratejiler gerçekleştirmek için klavyenizden faydalanabilirsiniz. State of Survival’ın Bluestacks’te klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın.

Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi ve seri bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız dakikalar içinde hazır.

Fare Ayarları

Bu gibi oyunlarda her ne kadar klavye gereksiz olsa da fare sizin için hayati bir önem arz etmekte. Doğru taktikleri gerçekleştirmek, rakiplerinize saldırmak veya en basitinden bir binanızı yükseltmek için oyun içinde farenizi etkin olarak kullanmanız gerekiyor. Bu ayarlamaları yapmak için yine ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede gerekli hassasiyet ayarlamalarını kendinize göre tamamlayın. Ekstra olarak etkinleştirmek istediğiniz bir özellik varsa onları da aktif edebilirsiniz. Artık oyunu oynamak için tamamıyla hazırsınız!

Bilgisayar üzerinden State of Survival'ın tadını çıkarın.
Bilgisayar üzerinden State of Survival’ın tadını çıkarın.

Eğer isterseniz grafik ayarlarında da birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Bu yazımızda zombi temalı strateji oyunu State of Survival’ı nasıl bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde oynayabileceğinizi anlattık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın. 🙂

State of Survival PC
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts