StoneAge World PC üzerinden nasıl oynanır?

MMORPG dünyasına yeni bir soluk getiren StoneAge World bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor.
StonAge World PC üzerinden nasıl oynanır?
StonAge World PC üzerinden nasıl oynanır?

StoneAge World PC üzerinden de oynanabiliyor. Mobil MMORPG dünyasına yeni giriş yapan StoneAge World özellikle alışıla gelmiş oyun tarzı ve tatlı grafikleri ile kısa sürede oldukça yüksek puanlar elde etmeyi başardı. Ünlü oyun yapımcısı Netmarble tarafından piyasaya çıkarılan oyunda kendi karakterinizi oluşturabiliyor ve kendi seçtiğiniz bir adada maceradan maceraya atılabiliyorsunuz. MMORPG mantığını seven oyuncuların kesinlikle denemesi gereken StoneAge World BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız.

StoneAge World’u bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

MMORPG türündeki oyunlarını mobil cihazlardan oynamak birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Mobil cihazınızda bu tarzda bir oyunu oynamanız ısınma problemi ve performans düşüklüğü sorunlarının yanı sıra oyun içi kontrollerde ve FPS konusunda da sorun yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Bilgisayar üzerinden bir mobil oyunu oynamak mobil veriden tasarruf etmenize, performans düşüklüğü yaşamamanıza ve daha basit bir şekilde oyuna alışmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca klavye ve farenin vereceği avantajı kullanarak rakiplerinizden birkaç adım daha önde olabileceksiniz. Bu sebeplerden dolayı StoneAge World’u bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir hareket olabilir. Kısacası mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak başlı başına bir avantaj sağlamakta.

StonAge World PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
StonAge World PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

StoneAge World PC üzerinden nasıl oynanır?

StoneAge World’u bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan BlueStacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “StoneAge World” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 80MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

BlueStacks ana menüsü üzerinde bulunan StoneAge World simgesine basarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıtlı hesabınıza giriş yapın veya yeni bir oyun hesabı oluşturun. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra hazırsınız. Fakat klavye ve fare ayarlamalarını doğru bir şekilde tamamlamadan sakın oyuna başlamayın. Bunu nasıl yapabileceğinizi de sizler için detaylı olarak anlatacağız.

StonAge World'u BlueStacks ile oyna.
StonAge World’u BlueStacks ile oyna.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te StoneAge World klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

StoneAge World PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek ve rakiplerinize kolayca saldırmak için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. StoneAge World fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve fare ile StonAge World oynayın.
Klavye ve fare ile StonAge World oynayın.

Artık BlueStacks sayesinde StoneAge World’u bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts