Subway Surfers açılmıyor hatası nasıl çözülür?

Subway Surfers açılmıyor ise ne yapmalıyız?
subway surfers pc
Subway Surfers

Subway Surfers açılmıyor veya aniden kapanıyorsa çözümü için neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. Yılların eskitemediği oyun, hâlâ aldığı güncellemeler ile yepyeni içeriklere ve kostümlere sahne oluyor. Bu da oynayanların oyundan hiç sıkılmamasını sağlıyor. Öncelikle belirtelim bu içeriği BlueStacks üzerinden oyunu oynayıp hazırladık.

Eski ve sık güncelleme alan bir oyun olmasına rağmen, bazen hatalar da meydana geliyor. Bu hatalardan en çok açılmama veya oyunun yanıt vermemesi gibi sorunlar meydana geliyor. Bu tarz sorunları yaşadığınız zaman aslında çözüm için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Google tarafından da onaylı bu yöntemleri denedikten sonra sorun çözülmezse son çare olarak Subway Surfers destek ekibi ile görüşmeniz gerekiyor.

subway surfers pc indir
Oyunun açılmaması durumunda uygulamanız gereken birkaç yöntem var.

Subway Surfers açılmıyor hatası çözümü

Çözüm yöntemlerini anlatmadan önce bu hatanın neden kaynaklanabileceği konusunda birkaç bilgi aktaralım. Mobil oyunlar sürekli güncelleme alan ve telefonun donanımı ile doğrudan bağlantılı uygulamalar. Bu nedenle en çok telefon donanımında veya yazılımında anlık meydana gelen hatalardan dolayı sorunlar yaşanıyor. Bunun dışında oyun dosyalarının bozulması da aynı şekilde sorunlara yol açabilir. Bu tarz sorunları yaşamamak için BlueStacks gibi emülatör programları ile bilgisayardan oynamayı da tercih edebilirsiniz. Gelin şimdi çözüm yöntemlerine beraber bakalım.

subway surfers açılmıyor
Güncellemeleri mutlaka yapmanız gerekiyor.

Oyun ve Android güncellemelerini kontrol edin

Oyunlara yeni gelen güncellemeleri hemen uygulamadığınız zaman çeşitli sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Mevcut oyun sürümü ile telefondaki oyunun sürümü uyuşmadığı için oyun içerisinde hatalar meydana geliyor. Bu da oyunun donması, aniden kapanması veya hiç açılmaması gibi sorunları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle bu tarz bir hata aldığınız zaman ilk olarak oyunda herhangi bir güncelleme var mı diye kontrol etmeniz gerekiyor.

Oyuna güncelleme gelmişse hemen yapın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. İkinci aşamada ise bu sefer Android veya iOS yani işletim sistemi güncellemelerini kontrol edin. Bunun için Android kullanıcıları Ayarlar içerisinden güncellemeleri kontrol edebiliyor. iPhone (iOS) kullanıcıları ise Ayarlar, Genel yolunu izleyerek güncellemeleri kontrol edebilir. İşletim sisteminde bir güncelleme varsa mutlaka hemen yapın. Bu sadece oyunlar için değil aynı zamanda telefon güvenliği ve sağlıklı çalışması için de yapılmalı. Subway Surfers açılmıyor hatası devam ediyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

subway surfers hataları
Telefon aşırı ısındığı zaman hatalar alabilirsiniz.

Telefon donanımını kontrol edin

Bir önceki çözüm yöntemi ile doğrudan bağlantılı bir durum aslında. Bu yöntemde anlatmak istediğimiz ise telefonun aşırı ısınması. Eski veya özellikleri düşük bir telefon kullanıyorsanız, mobil oyunlar oynarken aşırı ısınma şikayetiniz mutlaka vardır. Bu aşırı ısınmalar belli bir süre sonra telefonun kendini veya uygulamaları kapatması ile sonuçlanıyor. Bunun çözümü için ilk olarak oyunun grafik kalitesini kısabilirsiniz ve performans ayarlarını en düşüğe getirin. Bunu yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, yeni telefon almaktan başka çare kalmamış demektir. Bunun yerine telefonu servise de gönderebilirsiniz.

subway surfers yanıt vermiyor
Önbelleği temizlerseniz, oyuna tekrar giriş yapmanız gerekiyor.

Oyunun önbelleğini temizleyin

Subway Surfers açılmıyor ise oyun dosyaları içerisinde bir hata gelmiş olması da olası bir durum. Mobil oyunlar, oyunu oynadığınız sırada telefonun depolama alanına veri kaydetmeye devam ediyorlar. Bu verilerde meydana gelebilecek hatalar da oyunda sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bunu çözmek için öncelikle oyunun önbelleğini temizlemeniz gerekiyor. Android kullanıcıları bunu Ayarlar, Uygulamalar yolunu takip ederek yapabilirler. iOS kullanıcıları ise önbellek dosyalarını temizlemek için Ayarlar’a girdikten sonra oyunun simgesine tıklayarak bunu yapabilirler.

Önbelleği temizledikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin. Sorun devam ediyorsa, depolama alanını kontrol edin. Eğer telefonun depolama alanında yeterli yer yoksa, oyun veri yazamayacağı için düzgün çalışmaz ve sorunlar meydana gelir. Bu nedenle telefon hafızasında en az 50 MB’lık bir yer bırakın. Bu şekilde bir temizleme yaptıktan sonra yine telefonu yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin. Sorun devam ederse son yöntemi deneyebilirsiniz.

subway surfers pc
Oyun dosyaları da bozulmuş olabilir. Silip tekrar yükleyin.

Oyunu silip yeniden yükleyin

Yukarıda anlattığımız tüm adımları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa artık oyunu sildikten sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Önbellek ve oyun dosyalarının silinmesi işlemi oyun içerisindeki kayıt hesabınızın bilgilerini de silecektir. Bu nedenle oyunda kayıtlı olan hesabınızın şifresini bilmiyorsanız öncelikle bu şifreyi öğrenin. Facebook veya Google aracılığı ile oyuna giriş yaptıysanız, yine aynı yöntemi kullanarak sorun yaşamadan girebilirsiniz. Şifreyi de öğrendikten sonra artık oyunu siliyoruz ve yeniden yüklüyoruz. Ardından telefonu yeniden başlatın ve oyuna girmeyi deneyin. Sorun tüm bunlara rağmen devam ediyorsa Subway Surfers destek ekibi ile görüşün ve bu sırada bilgisayardan oyun keyfi yaşamaya devam edin.

subway surfers indir
Bilgisayardan mobil oyun nasıl oynanır?

Subway Surfers, BlueStacks ile bilgisayardan nasıl oynanır?

BlueStacks, neredeyse tüm mobil oyunları bilgisayardan ücretsiz ve güvenilir şekilde oynamanızı sağlayan bir emülatör. Programı indirmek için öncelikle kendi sitesine giriyoruz. Programı indirip, kurulum işlemini de tamamladıktan sonra ikinci aşamada Google Play Store’a girmemiz gerekiyor. Bunun için programı çalışıyoruz ve içerisinde yer alan Play Store simgesine tıklıyoruz. Google hesabımızla giriş yaptıktan sonra Subway Surfers veya istediğiniz farklı bir mobil oyunun adını yazıyoruz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum program tarafından otomatik olarak yapılacak. Böylece mobil oyun keyfini bilgisayardan yaşamaya devam edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts