Tacticool PC üzerinden nasıl oynanır?

TPS oyunlarında önemli bir yere sahip olan Tacticool’u nasıl bilgisayar üzerinde oynayabileceğinizi derledik.
Tacticool PC üzerinden nasıl oynanır?
Tacticool PC üzerinden nasıl oynanır?

Tacticool PC üzerinden de oynanmakta. Mobil TPS oyunlarında önemli bir yere sahip olan Tacticool, PvP mekanikleri ve farklı oynanış stilleri ile birçok oyuncunun tercih ettiği bir oyun. Ocak 2019’da Panzerdog adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen oyun, son güncellemesini 6 Mart tarihinde aldı. Kaliteli grafikleri, özgün oyun modları ve birçok farklı oyun seviyesine sahip Tacticool, BlueStacks ile bilgisayardan oynanabiliyor. Arkadaşlarınızla beraber harika bir 5v5 deneyimi sürdürebileceğiniz Tacticool’u nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi bu yazımızda derledik. Hemen başlayalım.

Tacticool’u bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

TPS türündeki PvP oyunlarını mobil cihazlardan oynamak birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Mobil cihazınızda bu tarzda bir oyunu oynamanız ısınma problemi ve performans düşüklüğü sorunlarının yanı sıra oyun içi kontrollerde ve FPS konusunda da sorun yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Bilgisayar üzerinden bir mobil oyunu oynamak mobil veriden tasarruf etmenize, performans düşüklüğü yaşamamanıza ve daha basit bir şekilde oyuna alışmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca klavye ve farenin vereceği avantajı kullanarak rakiplerinizden birkaç adım daha önde olabileceksiniz. Bu sebeplerden dolayı Tacticool’u bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir hareket olabilir. Kısacası mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak başlı başına bir avantaj sağlamakta.

Tacticool'u bilgisayar üzerinden oynayarak rakipleriniz karşısında bir adım daha önde olabilirsiniz.
Tacticool’u bilgisayar üzerinden oynayarak rakipleriniz karşısında bir adım daha önde olabilirsiniz.

Tacticool PC üzerinden nasıl oynanır?

Tacticool’u bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan Bluestacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Bluestacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra Bluestacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi Bluestacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra Bluestacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Tacticool” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 300MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Bluestacks ana menüsü üzerinde bulunan Tacticool simgesine basarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıtlı hesabınıza giriş yapın veya yeni bir oyun hesabı oluşturun. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra hazırsınız. Fakat klavye ve fare ayarlamalarını doğru bir şekilde tamamlamadan sakın maça girmeyin. Aksi takdirde oyunu oynayamayabilirsiniz.

Tacticool kolay bir şekilde bilgisayar üzerinden oynanabiliyor.
Tacticool kolay bir şekilde bilgisayar üzerinden oynanabiliyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Bluestacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Tacticool klavye ayarlamalarını yapmak için Bluestacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek ve rakiplerinize kolayca ateş etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Tacticool fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir maça girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Tacticool'u Bluestacks üzerinde oynamak için klavye ve fare ayarlarınızı doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.
Tacticool’u Bluestacks üzerinde oynamak için klavye ve fare ayarlarınızı doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Artık Tacticool PC üzerinden oynanmak için hazır. Eğer bu ayarları yaptıktan sonrada oyunda sorunlar yaşıyorsanız grafik ve oynanış ayarlarında değişikliğe gidebilirsiniz. Bu gibi içeriklerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler