Tiles Hop PC üzerinden nasıl oynanır?

Amanotes tarafından geliştirilen müzik oyunu Tiles Hop, PC üzerinden de oynanabiliyor.
Tiles Hop
Tiles Hop

Amanotes tarafından geliştirilen müzik oyunu Tiles Hop, PC üzerinden de oynanabiliyor. Detaylar ve oyuna başlarken yapmanız gerekenleri hemen aşağıda! 🙂

PC Üzerinden Tiles Hop Oyna!

Tiles Hop’u bilgisayar üzerinden oynayarak aslında üç farklı deneyim yaşıyorsunuz. Hem oyun oynuyor hem müzik dinliyor hem de mobil oyunu PC üzerinden oynayabiliyorsunuz. Tiles Hop oyununda piyano, gitar şarkılarından Rock ve EDM başyapıtlarına kadar birçok müzik çalabiliyorsunuz.

Tiles Hop Şarkı Türleri
Tiles Hop’ta birçok kategoride müzik çalabiliyorsunuz.

Oyundaki amacınız aşağıya düşmeden ritm eşliğinde havada süzülerek karelerin üzerine düşmek. Şarkı boyunca bir sağa bir sola uçtuğunuz oyunda ritmi kaçırmayın ve şarkıyı tamamlayın.

Tiles Hop PC üzerinden nasıl oynanır?

Tiles Hop oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan BlueStacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Tiles Hop” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 71MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Tiles Hop Oyna
Tiles Hop Oyna

Müzik kategorisinde bulunan bu oyunlar daha çok gündelik tarzda oluyor ve genelde sadece canınız sıkıldığında ya da müzik dinlemek istediğinizde giriyorsunuz. Bilgisayar üzerinden bir mobil oyunu oynamak mobil veriden tasarruf etmenize, performans düşüklüğü yaşamamanıza ve daha basit bir şekilde oyuna alışmanıza yardımcı olacak. Ayrıca farenin vereceği avantajı kullanarak rakiplerinizden birkaç adım daha önde olabileceksiniz. Bu sebeplerden dolayı Tiles Hop’u bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir hareket olabilir. Kısacası mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak başlı başına bir avantaj sağlamakta.

  • BlueStacks’i açtıktan sonra Google hesabınızı bağlayın.
  • Play Store’u açarak Tiles Hop aramasını yapın.
  • Açılan sekmeden oyunu indirin.
  • Kısa bir indirmeden sonra artık oyuna hazırsınız.
Tiles Hop elmaslar
Tiles Hop’ta oynarken yıldızlar ve elmasları toplamanız gerekiyor.

İnternet ve şarj derdi olmadan mobil oyun oynamak

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın sağladığı en büyük avantajlardan biriyse kesinlikle internet ve şarj problemini ortadan kaldırması. Telefon paketlerimizin interneti günlük sosyal medya kullanımlarımız için anca yeterli oluyor.

Şarj konusunda da aslında aynı durum geçerli. Yeni nesil telefonlar dahi mobil oyunları uzun süre çalıştırma konusunda yeterli olmuyor. Yarım saatlik bir kullanımda bile yarıdan fazla şarj gidiyor. Bilgisayardan oynarken bu tarz internet ve şarj sorunlarından tamamen sıyrılmış oluyoruz.

Tiles Hop indir oyna
Tiles Hop’u bilgisayardan mouse ile oynayabilirsiniz.

Mouse Ayarı

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Tiles Hop oyununda fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Tiles Hop indir

“Tiles Hop PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Tiles Hop gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts