Vainglory Kahraman Rehberi – Ringo

Vainglory Kahraman Rehberi – RİNGO
Vainglory Kahraman Rehberi – Ringo

Mobidictum oyuncuları! Bu yeni, Vainglory Kahraman Rehberi yazı serimize oyunun en köklü kahramanlarından (herolarından) biri olan Ringo ile başlıyoruz!

Ana Hatlarıyla Ringo

Ringo; sade bir tasarıma sahip olan bu karakterimiz genel özellikleri itibari ile bir kolu olmayan silahşör olarak karşımıza çıkmakta. Elindeki altıpatları, silahını her savuruşundaki efsane animasyonu ile adeta eğlenceyi hissettiren bir karakter. Zaten yukarıdaki çizime de bakarak ne kadar baş belası bir karakter olduğunu görebilirsiniz. Ne ruh çalması, ne öbür dünya ile bağlantısı, ne şatafatlı bir görüntüsü, ne de çok özel sihirli güçleri var. Ringo, o sadece bir baş belası.

Ringo Yetenekleri (Skiller)

A yeteneği: Ringo’nun ilk yeteneği olan Achilles Shot, rakibin ayak bileğine bir kurşun sıkıp onu yavaşlatma üzerine kurulu. Ringo’nun normal menzilinden biraz daha fazla bir menzile sahip Achilles Shot kaçan düşmanı kovalamak ve can çekişirken yakalamak için oluşturulmuş.

B yeteneği; Ringo’nun ikinci yeteneği olan Twirling Silver, diğer karakterlerin de genelde sahip olduğu yeteneklerin aksine karakterimizin bu yeteneği kendisine pasif bir artı sağlamakta. Saldırı hızı ve hareket hızı bonusu. Arttırdığınız her seviyede daha fazla saldırı hızı kazandıran bu yetenekle birlikte oyunda itemlerle alabileceğinizden çok daha fazla bir saldırı hızı artışına sahip olacaksınız. Şimdi bir düşünün, bir rakip yavaşlatıcı, bir de kendi karakterinizi hızlandırıcı bir yetenek. Gözünüzde neler yapabileceğiniz canlandı mı?

C yeteneği: Ringo’nun üçüncü ve son yeteneği olan Hellfire Brew, Ringo’nun ultisi görevini görmekte. Ringo kolunda tuttuğu kabak suyundan bir yudum alır (evet kabak suyu) ve bir anda ağzından bir cehennem ateşi üfler. Seçtiği rakibi nerede olursa olsun takip eder ve mutlaka ona vurur. Gerçekten büyük bir hasar veren bu yetenek bir de yanma etkisi ile birlikte verdiği hasarın ardından düzenli olarak ateşe maruz kalan kişiden bir süre daha can götürür. Sonuç olarak kaçan ve ilk iki yetenek ile bile yakalanamayacak kadar uzakta olan bir düşman karakterini avlamak için birebirdir. Menzilinin bayağı uzun olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Vainglory Kahraman Rehberi – Ringo
Vainglory Kahraman Rehberi

Ringo’nun Savaş Hattındaki Rolü

Ringo genel hatlarıyla bir Lane – ADC (koridor – hasar gücü taşıyıcısı) kahramanı olarak kullanılmakta. Bu yüzden Ringo düşük savunma ama yüksek hasar kapasitesine sahip bir karakter olarak karşımıza çıkmakta. Ringo, 3v3 olan haritada koridor oyuncusu olarak kullanılsa da 5v5’te mümkün mertebe bir destek(support) kahramanı ile birlikte koridora çıkmanızı tavsiye ederiz. Çünkü en ufak hatanızda ya da karşı tarafın ormancısından baskın yeme durumunuzda yüksek sağlık kayıpları yüzünden oyuna tekrar dönmeniz zaman alabilir. Ayrıca özellikle erken oyunda Ringo gerçekten zayıf bir şekilde hareket etmektedir. Ringo’nun püf noktalarından biri de geç oyuna kadar olabildiğince altın toplamaktır. Bu sebeple karşı takıma saldırmadan önce sabırlı olmalı, orta-geç oyuna kadar beklemeli ve rakiplerin özellikle en düşük savunmalı olan kahramanlarını gözünüze kestirmelisiniz. Ringo biraz sabır işidir ama karşılığını verir.

Ringo Eşya (İtem) Dizilimleri

Şu şekilde yola çıkacağız. Sizlere şu eşyayı bu eşyayı şu dakika şu zamanda alın diye hareket etmek istemiyoruz çünkü şunu belirtmemiz gerekir ki MOBA oyunlarında her şey karşı tarafın hareketlerine göre şekillenir. Biz size sadece Core (çekirdek) denilen geç oyunda birçok oyuncu tarafında tercih edilen bir item dizilimi örneğini bırakacağız. Siz isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Hangi itemi hangi dakika alacağınıza oyunu analiz ederek kendiniz karar verebilirsiniz. Böylesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Ringo Silah Dizilimi (WP): Ringo oyun içerisinde büyük çoğunluk tarafından silah yolu ile kullanılmak üzere tercih edilmekte çünkü özellikle ikinci yeteneği olan Twirling Silver’ın sağladığı pasif kazanç karakterimizi adeta bir canavara dönüştürmekte. Aşağıda görmüş olduğunuz dizilim Ringo WP dizilimi için örnek teşkil eden bir dizilimdir. (Metal Jacket veya Aegis’ten biri tercihen seçilir.)

Vainglor Ringo Core eşya dizilimi
Vainglory Ringo Core eşya dizilimi

Mesela neden bu eşyaların örnek olarak verilmiş olduğunu sorabilirsiniz. Basit bir şekilde soldan sağa özetleyelim. Ringo büyük oranda pasif olarak saldırı hızına sahip olduğun için Sorrowblade itemi ile kombinleyip kendisine erken oyundaki zayıflık dezavantajını saldırı gücü ile kapatmasını ve rakiplerini kışkırtmasını sağlıyor. Spellsword ise Ringo’nun bir diğer dezavantajı olan yetenek için gerekli olan manasını yenilemede büyük rol oynuyor ve ayrıca yetenekleri arasındaki bekleme süresini kısaltıp Ringo’nun pasifini daha çabuk tetikletiyor.

Tornado Trigger ise Ringo’ya saldırı hızı ve kritik vurma şansı vererek zaten hali hazırda sahip olduğu yüksek hasarı %30 şansla %50 daha fazla vermesini sağlıyor. Poisoned Shiv ise yüksek dayanıklılıktaki düşmanlara ölümcül hasar veriyor ve aynı zamanda %10 can çalmasını sağlıyor. Journey Boots ise diğer botlardan çok daha fazla sağladığı hareket hızı ile birlikte Ringo’nun pasifi ile kombinlenip düşük savunmasının dejavantajından kurtulup rakibinden kaçmasına yardımcı oluyor.

Ringo için Kristal (CP) veya Hybrid (hem CP hem WP) dizilimler mevcut. Ancak bu dizilimler Ringo’nun biraz daha ustalık isteyen dizilimleri olduğu için Mobidictum takipçileri için şimdilik WP diziliminden bir örnek paylaştık. Şimdilik görüşmek üzere Mobidictum oyuncuları. Vainglory hakkında bütün detaylar, rehberler, tanıtımlar, hepsi burada! Yerini al, yazı dizisini takip et! Bizleri kaçırma!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler