Vector PC Üzerinden Oynamak İçin 4 Neden

Vector gibi daha birçok Android destekli mobil oyunu BlueStacks üzerinden oynayarak daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Vector Bölüm
Bölümler içerisinde doğru zamanda doğru hareketi yapmanız gerekir.

Vector oyununu PC üzerinden de oynayabilirsiniz. NEKKI ekibi tarafından geliştirilen Vector serisinin ilk oyununu klavye kontrolleriyle oynayarak daha iyi bir oyun deneyimine sahip olabilirsiniz. Ayrıca 89 MB gibi bir dosya boyutuna sahip olan bu oyunun Play Store üzerinde 100 milyonu aşkın indirme sayısı mevcut.

Daha iyi bir oyun deneyimi

Vector Bölüm
Bölümler içerisinde doğru zamanda doğru hareketi yapmanız gerekir.

Daha iyi bir oyun deneyimine sahip olmak için BlueStacks kullanarak Vector oyununu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Ayrıca cihazınızda anlamsızca performans düşüşleri yaşıyorsanız bilgisayar üzerinden oynamak iyi fikir olabilir. Doğru ayarları yaptıktan sonra her oyunu BlueStacks üzerinden oynayabilirsiniz.

Performans arttırma yolları

Vector Grafik Ayarları
Grafik ayarlarını istediğiniz gibi yaparak oyun keyfinizi arttırabilirsiniz.

Oyun içerisindeki ayarları yapmadan önce emülatör ayarlarınızı uygulamalısınız. Bilgisayarınızın donanım gücüne göre BlueStacks ayarlarını uygulamalısınız. Özellikle büyük performans artışı görmek içinse bilgisayar ayarı olan “Sanallaştırma” ayarını aktifleştirmelisiniz.

Bilgisayarınızın donanımı yetersiz gelirken BlueStacks ayarlarını en yükseğe çekerseniz hem bilgisayarınız hem de BlueStacks’te performans düşüşleri görülebilir. Bunun önüne geçebilmek için bilgisayarınızı iyi tanımalı ve doğru ayarları uygulayarak oyun oynamanız gerekir.

Daha kolay kontroller

Vector Kontrol Ayarları
Kontrol ayarlarıyla birlikte Vector’ü kolaylaştırabilirsiniz.

Vector içerisinde kendinize göre klavye ayarı oluşturarak oyunu daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak telefon tutmaktansa klavye üzerinde daha rahat oynayabilirsiniz. Eğer isterseniz kendinize özel kısayollar ve makrolar ayarlayabilirsiniz. Böylelikle diğer oyuncuların önüne daha kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Hangi ayarlar yapılmalı?

Vector Figürler
Figürler alarak özel zıplama görünüşlerini aktifleştirebilirsiniz.

Oyunda fare ayarlarına pek gerek olmadığından dolayı klavye ayarlarını yapmanız yeterli olacak. Ancak fare kullanarak daha rahat oynayacağınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey telefonda olduğu gibi ekrana basılı tutarak istediğiniz hareketi yapmanız gerekiyor.

Klavye ayarlarında BlueStacks’in otomatik olarak ayarladığı varsayılan ayarları kullanabilir veya kendinize özel bir ayar dosyası oluşturabilirsiniz. Harita içerisinde bölümün yeniden başlamasını istiyorsanız “R” tuşunu kullanabilirsiniz. BlueStacks’in kontrol ekle sekmesinden “Noktaya dokunun” seçeneğine tıklayarak yeniden başlatma tuşunun üzerine getirmelisiniz.

Daha büyük ekran

Vector Eklentiler
Eklentiler alarak daha iyi oynayabilirsiniz.

Telefon gibi mobil cihazlarda ekranların bilgisayarlara göre daha küçük olmasından dolayı küçük ayrıntıları veya detayları kaçırmanız oldukça normal. Bilgisayar üzerinde oynayarak daha büyük butonlar ve detaylarla oyun keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Ayrıca kendinize özel çözünürlük ayarlarını yaparak oyunun pencere boyutunu değiştirebilirsiniz.

Yüksek grafik kalitesi

Vector PC üzerinden oynamak için 4 neden
Vector oyununu PC üzerinden de oynayabilirsiniz.

Daha geniş bir ekranda oynarken grafik kalitesi size yetersiz gelebilir. Oyunun ayarlar bölümünden grafikleri en yükseğe çekerek daha iyi bir kaliteye sahip olabilirsiniz. Ancak arttırdığınız her kademe için bilgisayarınızda performans düşüşleri yaşayabilirsiniz. Grafik ayarını en yükseğe çektikten sonra oyunda takılmalar hissediyorsanız grafik ayarlarını düşürmeyi deneyebilirsiniz. Ancak BlueStacks en iyi telefonlardan bile 9 kat hızlı çalışabildiğinden dolayı pek fazla performans kaybı yaşamayacaksınız.

Sınırsız oyun deneyimi

Vector Bölüm Satın Almak
Geçemediğiniz bölümleri topladığınız puanlarla satın alabilirsiniz.

Telefon veya tablet gibi mobil cihazlarda ısınmalar, bağlantı ve şarj sorunları çoğu oyuncunun canını sıkıyor. Eğer eğlenceniz yarıda kesilsin istemiyorsanız BlueStacks üzerinden Vector oynamalısınız. Bu tarz sorunların önüne geçtikten sonra istediğiniz kadar oyun oynayabilirsiniz.

Vector PC Üzerinden Nasıl Oynanıyor?

Tüm Android destekli mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynamak için bir Android oyun emülatörü olan BlueStacks’e ihtiyacınız var. BlueStacks’i resmi sitesinden indirerek dosya indirmesinin tamamlanmasını beklemelisiniz. Ardından indirilen dosyayı kurarak aşağıda bulunan işlemleri uygulayarak Vector oyunun bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

  • BlueStacks’i kurduktan sonra Google hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından Play Store mağazasını açarak Vector araması yapın.
  • Arama sonucunda açılan sayfadan oyunu indirin.
  • Oyun indikten sonra kendi ayarlarınızı oluşturun.

Vector PC İndir

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts