War and Magic PC üzerinden nasıl oynanır?

Bilgisayardan War and Magic’in nasıl oynanır sorusunu yanıtladık.
war and magic pc

War and Magic PC ile nasıl oynanır diye merak edenler ve bilgisayardan mobil oyun oynamanın avantajlarını öğrenmek isteyenler için bir rehber hazırladık.

War and Magic PC

War and Magic PC ile oyna

war and magic
Yüksek grafik kalitesi ile oynayın.

Bilgisayardan oyun oynamak her zaman daha cazip oluyor. Bunun en büyük nedeni klavye ve fare ile karakterleri neredeyse kendiniz gibi hissedebilmeniz, yüksek grafik kalitesi ile de görsel bir haz almamız. Aslında bunu mobil oyunlar için de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilgisayarınız “tost makinesi” olarak adlandırılan bir PC de olsa, en iyi mobil oyunları bile bilgisayarınızda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunun için kullanılan programlara genel olarak emülatör deniliyor. Biz de yayınlarımızda ve YouTube videolarımızda genel olarak BlueStacks’i kullanıyoruz.

Bunun için öncelikle bilgisayarınıza BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir bir program ve neredeyse tamamen özelleştirme imkanı da sağlıyor. Yani mobil oyunları sanki bir bilgisayar oyunuymuş gibi oynamanızı sağlıyor. Programı indirdikten sonra kurulumunu hemen yapın. Programı açın ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a, Google hesabınızla giriş yapın. Burada ister telefondaki hesabınızla isterseniz de yeni bir hesap açarak giriş yapabilirsiniz. Sonra indirmek istediğiniz oyunu açın ve indirin. Oyunların kurulumu program tarafından otomatik olarak yapılıyor. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken mobil oyun keyfini yaşamak.

war and magic mobile
Bilgisayardan oynamanın avantajları saymakla bitmez.

Bilgisayardan oynamanın avantajları

Bilgisayardan mobil oyun oynamak birçok açıdan avantajlı ve bu avantajlar oyunların kendisine göre değişebiliyor. Örnek vermek gerekirse, PUBG Mobile, CoD Mobile ve Brawl Stars gibi popüler oyunları oynuyorsanız; en büyük avantajınız klavye ve fare desteği oluyor. Oyundaki tüm karakterleri, mekanikleri veya seçimleri klavye ve fare desteği ile yapabiliyorsunuz. BlueStacks bu konuda kullanıcılara neredeyse sınırsız özelleştirme imkanı sağlıyor. Yani karakterinizi ister W, A, S, D tuşlarıyla isterseniz yön tuşlarıyla kontrol edebilirsiniz. Karar size kalmış.

Bir diğer büyük avantaj ise büyük ekranda yüksek kaliteli grafiklerle oynamak. Açıkçası bizi de en çok etkileyen konu bu oluyor. Çünkü telefondan mobil oyun oynarken grafiklerin kalitesinin ve görsellerin tam farkına varamıyoruz. Ancak bugüne kadar bilgisayardan oynadığımız birçok mobil oyunun aslında oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu fark ettik. Siz de bunun farkına BlueStacks’i kullanarak varabilirsiniz. Özellikle efektler konusunda aslında hiç de fena olmadıklarını görebilirsiniz.

war and magic hile
En kötü bilgisayarda bile çalışıyor.

Şarj ve internet sorunu BlueStacks ile bitiyor

Evet, geldik başımızın belası şarj ve internet sorununa. Akıllı telefon teknolojisi henüz uzun süre oyunları çalıştırmaya yeterli değil. Maksimum 1 veya 2 oyun oynadıktan sonra telefonu hemen şarja takmamız gerekiyor. Bu da çeşitli sorunlara yol açıyor. En büyük sorunlardan biri de internet problemleri. İnternet paketlerimiz hem normal kullanımları hem de oyunları da maalesef kaldırmıyor. Bu nedenle günlük kullanımlar için telefonu kullanmak daha mantıklı oluyor. Oyunları bilgisayardan oynamak daha iyi bir çözüm olabilir.Bu durumda karar tamamen size kalıyor.

Bunun dışında her iki tarafta da oyun oynama ihtimali var. Bu da hesaplarınızı çok daha hızlı bir şekilde kasmanızı sağlıyor. Yani bilgisayardan uzak olduğunuz zaman telefondan, eve geldiğiniz zaman da bilgisayardan oynamak sizin için çok avantajlı olacaktır. Oyuna yeni başladıysanız bile kısa zaman içerisinde diğer oyuncuları yakalayabilirsiniz. Bunun için BlueStacks’te Google Play Store’a giriş yaparken telefondaki hesabınızla ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Mobil oyunlara Facebook veya Google hesaplarınızla giriş yaptıysanız, işiniz çok daha kolay. Tek yapmanız yine bu hesaplarınızla oyuna girmek. Artık her şeyi biliyorsunuz, bol bol bilgisayardan mobil oyun keyfini yaşayabilirsiniz.

War and Magic PC

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts