War Robots PC ile nasıl oynanır?

Grafikleri ile kendine hayran bırakan mobil robot oyunu bilgisayardan nasıl oynanır?
war robots pc

War Robots PC üzerinden de muhteşem grafiklerle oynanabiliyor. Bir mobil oyun olmasına rağmen hem oyun motoru hem de grafikleri son derece gelişmiş durumda. Üst düzey grafik keyfini bilgisayarla birleştirmek isteyen oyuncular da emülatör kullanmayı tercih ediyorlar.

Google Play Store’da 50 milyondan fazla indirmeye sahip oyun tamamen Türkçe desteği ile oynanabiliyor. 6v6 çok oyunculu modu da bulunan oyunda, robotlarımızla beraber, kendimizi büyük bir savaşın içerisinde buluyoruz. Oyunun temel oynanışı da aslında diğer mobil oyunlara benziyor. Bir robot alıyoruz ve elde ettiğimiz kaynaklar ile bu robotu geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz robotlarla savaşlara katılıp zafere ulaşmaya çalışıyoruz. Rekabeti üst düzeye taşımak isteyenler ve her maçtan zaferle ayrılmak isteyenler de BlueStacks ile bilgisayardan oynuyorlar.

war robots pc
En kaliteli mobil robot oyunlarından biri olabilir.

War Robots PC ile oynama yöntemi

Mobil oyunları bilgisayardan oynayabilmek için öncelikle bir emülatör indirmeniz gerekiyor. Biz bu yazımızda tamamen ücretsiz ve Türkçe desteği olan BlueStacks‘i kullanacağız. Kendi sitesinden programı indirip kurarak işlemlere başlıyoruz. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra çalıştırıyoruz ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’u açıyoruz. Bu noktada Play Store’a mevcut Google hesabımızla ile giriş yapıyoruz. Sıradaki adımda Google Play Store’un içerisinden War Robots’u aratıyoruz ve indiriyoruz.

Oyun indikten sonra kurulum işlemi otomatik olarak program tarafından yapılıyor. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra oyunun simgesine çift tıklayarak oyunu açıyoruz. Oyunu açar açmaz öncelikle klavye ayarları karşımıza çıkıyor. Oyunu tamamen klavye ve fare desteği ile oynama imkanımız var. Bu nedenle buradaki ayarları size uygun şekilde mutlaka yapmanız gerekiyor. Örneğin varsayılan ayarlarda W, A, S, D tuşları robota yön vermek için kullanılıyor. Ateş etmek için sol tık ve ateş moduna girmek için de F1 tuşları kullanılıyor. Oldukça basit ayarlar olmasına rağmen değişiklik yapmak isterseniz yapabiliyorsunuz.

war robots para kasma
Robotları daha fazla savaşa katılarak hızlı geliştirin.

Robotları daha hızlı nasıl geliştirebilirsiniz?

Oyunda önemli olan elde ettiğiniz robotları hızlı bir şekilde geliştirmek. Bunun için tabii ki de en önemli faktör oyunu çok fazla oynamak. Ne kadar çok savaş yaparsanız o kadar çok ganimet elde edersiniz. Ancak bunun yanında savaşlarda iyi performans göstermeniz de çok önemli. Ayrıca oyunda zaman da çok önemli. Robot geliştirmeleri süreli bir şekilde oluyor ve beklemeniz gerekiyor. Telefon ve bilgisayardan oynamak ise bu süreyi sizin için önemsiz kılıyor. Buna bir örnek vermek gerekirse bu tarz yükseltmeleri bilgisayardan yapabilir ve gündüz telefondan oynayabilirsiniz.

Tam tersi bir durum da söz konusu. Aslına bakarsanız çok fazla ganimet elde etmek ve oyunda iyi bir yerlere gelebilmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Gündüz telefondan tüm geliştirmeleri yaptıktan sonra akşam bilgisayardan keyif oyunları oynayabilirsiniz. Böylece savaş performansınız da artacaktır ve daha fazla ganimet elde etme şansınız olacak.

war robots
Robotları hızlı geliştirmek için altınları almayı unutmayın.

Oyundaki altınları almayı unutmayın

Oyunda ilerledikçe altın hediyeleri geliyor. Bu altınları robot satın almak veya geliştirmek için kullanabilirsiniz. Özellikle ilk seviyelerde ilk kez robot satın alınca veya oyuna girince bol miktarda altın hediyesi geliyor. Oyunda 23. seviyeye ulaştıktan sonra robotlarınıza pilot koyabiliyorsunuz. Bu pilotlar robotları çok daha iyi kontrol ediyor ve savaş meydanında bir adım daha öne çıkıyorsunuz. Bu nedenle oyuna yeni başladıysanız hızlı bir şekilde seviye atlamak doğru bir tercih olabilir. Oyunun yönlendirmelerini de takip etmeyi unutmayın. Çünkü en çok ödüller bu tarz yönlendirmelerden sonra geliyor.

war robots
Bilgisayardan oynarken daha kolay kontrol imkanı var.

Bilgisayardan oynamanın avantajları neler?

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın en büyük avantajı şarj ve internet problemini ortadan kaldırması. Günümüzde mobil oyunlar çok fazla internet ve şarj harcıyor. Bunun önüne geçmek için iki seçeneğimiz oluyor; ya mobil oyunları oynamamak ya da bilgisayardan oynamak. Gün içinde elbette telefondan da oynayabiliriz. Çünkü bilgisayar ve telefondaki hesaplar aynı olabiliyor. Ancak en azından bilgisayar başındayken bilgisayardan oynayarak hem daha hızlı gelişebilir hem de şarj ve internetin hızlı bitme sorununa bir çözüm bulmuş olabiliriz.

War Robots PC ile oynama rehberimizin sonuna geldik. Aklınıza takılan sorular olursa bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere hoşça kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts