World of Tanks Blitz PC ile nasıl oynanır?

Bilgisayardan World of Tanks Blitz oynamak isteyenler için rehber hazırladık.
world of tanks blitz
WoT Blitz

World of Tanks Blitz PC üzerinden nasıl oynanır? Gafikleri ile bilgisayar oyunlarına taş çıkartmaya devam ediyor. Oldukça iyi oyun motoru ve gerçekçi grafikleri ile kendinizi gerçek bir savaşın içerisinde hissedebilirsiniz. Peki bu oyunu bilgisayardan da oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? BlueStacks bunun için var! 🙂

Google Play Store’da 50 milyondan fazla indirmeye sahip World of Tanks Blitz Mobile, 3 milyon oyuncu değerlendirmesi arasından 4.3 puan almayı başarmış bir oyun. Açıkça söylemek gerekirse, kendi tarzında ve hatta birçok mobil oyun tarzında en iyi grafiklere ve oynanışa sahip mobil oyunlardan biri. Bu kadar iyi grafiklere sahip olunca düşük donanımlı telefonlar için de çalıştırmak ayrı bir problem oluyor. Biz de bilgisayardan oyunu nasıl oynayabileceğinizi anlattık.

world of tanks blitz pc
BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz.

World of Tanks Blitz PC üzerinden nasıl oynanır?

Mobil oyunlar emülatörler ile bilgisayardan da oynanabiliyor. Biz de bu içeriğimizde kullanmak için tamamen ücretsiz ve güvenilir bir program olan BlueStacks’i kullanacağız. Klavye ve fare desteği sunan BlueStacks, aynı zamanda grafik ayarları ve özelleştirme bakımından fazlasıyla imkan sağlıyor. Bu nedenle zaten milyonlarca kullanıcıya sahip de diyebiliriz.

World of Tanks Blitz’i bilgisayarda oynamak için öncelikle kendi sitesinden BlueStacks’i indiriyoruz. Programın kurulumunu tamamladıktan sonra ikinci aşamada çalıştırıyoruz ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapıyoruz. Burada mevcut Google hesabınız ile giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Şimdi Play Store’da oyunu arıyoruz ve indirmeye başlıyoruz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum program tarafından otomatik olarak yapılıyor. Bu aşamada yapmamız gereken şey sadece beklemek. Kurulum tamamlandıktan sonra direkt olarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra öncelikle klavye ve fare ayarlarını yapabilirsiniz. Çünkü BlueStacks mobil oyunları klavye ve fare desteği ile oynamanızı sağlıyor.

world of tanks blitz oyna

Klavye ve fare ayarları nasıl yapılır?

BlueStacks mobil oyunlar için oyuncular tarafından en çok kullanılan ayarları hazır ayar olarak sunuyor. Bu bağlamda World of Tanks Blitz’i indirdikten sonra hazır ayarlar otomatik olarak yükleniyor. Bu ayarlarda tanka yön vermek için W, A, S, D tuşlarını kullanabilirsiniz. Zoom yapmak için Q, ateş etmek için sol tık kullanılıyor. Tüm bu ayarları görmek için BlueStacks’in sağ tarafında yer alan klavye simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. 

Eşyalar arasında geçiş yapmak isterseniz yine sırasıyla 1, 2, 3 tuşlarını kullanabilirsiniz. Diğer oyuncularla sohbet etmek için C tuşunu kullanabilirsiniz. Tüm bu ayarları bir kenara bırakıp, kendinize özel bir ayar yapmanız da mümkün. Bunun için yine klavye simgesine tıkladıktan sonra sağ alt bölümde yer alan Düzenle seçeneğine tıklamanız yeterli. Bu bölümden tüm klavye ve fare ayarlarını düzenleyebilir ve kendi istediğinize göre özelleştirebilirsiniz.

world of tanks blitz indir
Bilgisayardan BlueStacks ile mobil oyunları oynayabilir.

Bilgisayardan oynamanın sağladığı avantajlar neler?

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Bize göre en önemlisi rekabet faktöründe şansınızı daha fazla attırması. Bilgisayardan oynayan oyuncu ile telefondan oynayan oyuncunun aynı performansı sergilemesi çok zor olan bir şey. Bilgisayardan oynayan oyuncular büyük ekrandan ve klavye ve fare desteği ile oynayacağı için çok daha avantajlı olacaktır.

Bu avantaj belki en önemlisi ama aslında sizi ilgilendiren çok önemli detaylar da var. İlk detay şarj ve internet paketi üzerine. Hepimizin ortak sorunu telefondan mobil oyun oynarken şarjın çok hızlı tükenmesi ve internet paketinin de hızlı bir şekilde bitmesi. Bilgisayardan oynarken bu iki sorun da olmayacağı için rahatlıkla saatlerce oynayabilirsiniz. Bu bağlamda telefonunuzu da sadece günlük işler için ve sosyal medyada dolaşmak için kullanabilirsiniz.

Oyunlar için önemli bir şey ise hesabınızı daha hızlı bir şekilde geliştirmek. Tüm her şeyi bir kenara bırakarak, bilgisayara giremediğiniz zamanlarda telefondan, diğer zamanlarda ise bilgisayardan oynayarak hesabınızı çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Böylece oyundaki en iyi oyunculardan biri olabilir ve istediğiniz tank donanımlarına daha hızlı bir şekilde kovuşabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz ve güvenilir olan BlueStacks ile daha birçok popüler mobil oyunu da oynayabilirsiniz. Grafikleri ve oynanışı ile kendine hayran bırakan World of Tank Blitz oyunu rehberimizin sonuna geldik. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere hoşça kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts