Zooba PC’de Nasıl Oynanır?

Zooba

Wildlife Studios firmasının geliştirdiği Zooba, oyuncuları hayvanlar alemi ile Battle Royale oynamaya davet ediyor. 5 milyondan fazla oyuncusu olan ve Türkçe dil desteği ile kolay anlaşılan oyunda kullanıcı sayısına bakılırsa hiçbir şekilde oda bulma sıkıntısı yaşanmayacağı da cabası. Popüler oyunlardaki Battle Royale tarzına değişiklikler katarak piyasaya sunulan oyunu ayrıca BlueStacks 4 ile PC’den rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bilgisayarda oynayarak rakiplerinize karşı 1-0 önde başlayabileceğiniz Zooba oyununa dair merak ettiklerinize yazımızın devamında hep birlikte göz atalım.

Zooba
Giriş ekranında seçebileceğimiz üç ayrı karakter.

Zooba Genel Bakış

Türkçe dil desteği ile oynayabileceğiniz oyun, Battle Royale modlardan alışık olduğumuz gibi herhangi bir hikaye ögesi barındırmıyor. Saf şekilde odalara girip gerçek insanlarla savaştığımız oyun haritasında ise amacımız haritadaki bütün rakipleri alt etmek ve sona kalmak. Sona olarak daha çok altın elde ettiğimiz Zooba oyununda tabii ki de sona kalmasak bile altın kazanabiliyoruz. Oyunda sıralamamıza bağlı olarak farklı miktarlarda altın kazanabiliyoruz. Bu altınlar sonraki karşılaşmalara daha güçlü çıkabilmek adına fazlasıyla yeterli oluyor. Şöyle ki oyunda karakterlerimizi geliştirebileceğimiz bir ekran bulunuyor. Buradan altın karşılığında geliştirdiğimiz karakterlerimiz, seviye atlattığımız taktirde güç ve can bonusu kazanıyor. Böylelikle bir diğer karşılaşmaya yüksek can miktarımızla çıkarak ölmesi daha zor olan bir karakter yaratmış oluyoruz.

Ayrıca oyun sırasında bize küçük bir dostumuz eşlik ediyor. Bizim yerimize yakınlardaki eşyaları toplayan ve bize getiren bu sevimli hayvanlar gereksiz mesafeler katetmemizi engelliyor ve gözden kaçırdığımız paketleri toplamakta yardımcı oluyor. Tabii minik dostlarımızın can göstergesi olduğundan onları öldürtmemeye dikkat etmekte fayda var.

Zooba
Eğitim haritası.

Zooba Oynanış

Zooba oyununa ilk girişimizde üç karakterden birini seçmemiz isteniyor. Farklı hayvanlardan oluşan bu seçeneklerin ayrıca kendine has özellikleri bulunuyor. Bir karakter güçlü olurken diğeri çevik ve tam ortası diyebileceğimiz dengeli karakterler bulunuyor. Üç karakterden birini seçtiğimizde ise ilk olarak eğitim oyununa giriyoruz. Burada silahlarımızı nasıl kullanmamız gerektiği ve yerden eşyaları nasıl aldığımıza dair eğitim veriyor. BlueStacks 4 ile PC’den oynarken silahları kullanmanın pek de zor olmadığını söylemek gerek. Kendi ayarlarınızı yapmak ve hareket etmek için ekrana bir joystick yerleştirmek isterseniz de BlueStacks 4 penceresinin sağındaki klavye ikonuna tıklayarak istediğiniz şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

Zooba
Rakiplere karşı savaşırken.

Silahlar ve yerden eşya almaya gelirsek; üç çeşit silahımız ve çeşitli destek ekipmanlarımız bulunuyor. Silahları ikonlara tıklayarak veya BlueStacks 4 ile PC’de oynarken üzerlerine kısayol tuşu ekleyerek kolaylıkla kullanabiliyoruz. Birincil silahımız olan tüfek, kısa mesafeli veya etkin hasar veren bir silah olarak karşımıza çıkıyor. İkincil silahımız bomba ise daha uzaklara atabileceğimiz alan etkili bir silahtır. Üçüncül silahımız ise bir mızrak. Mızrak ile birlikte yakınımızdaki hedeflere etkin hasar verirken aynı anda karakterimizin de öne doğru atılmasını sağlıyor. Böylelikle kısa bir mesafe ileri gidebiliyoruz. Silahları yerden almak için sadece üzerlerine gitmek yeterli oluyor. Yerdeki silah eğer elimdekinden güçlü ise otomatik olarak silahı alıyor. Eğer güçsüz ise de hiçbir şey yapmıyor.

Destek ekipmanları olarak kalkan, can ve duvar gibi paketlere sahip olabiliyoruz. Yerden toplayabildiğimiz bu nesneleri kullanmak ise çok basit. Sadece dilediğiniz nesnenin ikonuna bastığınızda herhangi bir zaman geçmeden anında can ve kalkan doldurabiliyorsunuz. Duvar paketi ele geçirdiyseniz de pakete tıkladıktan sonra kurmak istediğiniz yeri belirlemek yeterli oluyor.

Zooba
Galip geldiğimiz bir oyunun sonu.

Zooba İndir

BlueStacks 4 ile PC’den oynayabileceğiniz Battle Royale tarzındaki Zooba oyunu grafikleri ve oynanışıyla oyunculara eğlenceli vakitler yaşatacağına benziyor. BlueStacks 4 ile Zooba keyfini kaçırmamanızı öneriyoruz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts