2020 Yılında Kan Gövdeyi Götüren En İyi Aksiyon Oyunları

2020 yılındaki en iyi aksiyon oyunlarını derledik. Bu oyunlarda sakin kalmak çok zor!
en iyi aksiyon oyunları
2020 yılında kanın gövdeyi götürdüğü en iyi aksiyon oyunları ile bu seneye damga vuran aksiyon oyunlarını öğrenin.

2020 yılında kanın gövdeyi götürdüğü en iyi aksiyon oyunları içeriğimizle heyecanın bir an bile eksik olmadığı oyunları öğrenin. 2020 yılı tüm insanlar için zorlu geçse de bu duruma olumla açıdan bakmak gerekirse oyunlara daha fazla vakit ayırma şansımız oldu. Bu bağlamda birçok farklı oyun ile oyun türü ön plana çıktı ve bunlardan bir tanesi de aksiyon türü oldu. Peki, 2020’nin en iyi aksiyon oyunları hangileri?

En İyi Aksiyon Oyunları

2020 yılı, hepinizin bildiği gerekçelerden ötürü epey zorlu, yorucu ve yıpratıcı geçti. Dünya genelinde yaşanan pandemiden dolayı hayat tarzlarımız, davranışlarımız başta olmak üzere birçok konuda değişiklikler yaşadık. Fakat oyun oynama konusunda değişen bir şey olmadı. Aksine, 2020 yılında yaşanan olumsuz durumları avantaja çevirmeyi başaran sektörlerden birisi de oyun sektörü oldu.

en iyi aksiyon oyunları listesi
2020 yılında oyun sektörü, dünyanın içinde bulunduğu durumdan olumlu yönde etkilendi.

Oyun sektörü, 2020 yılında ciddi bir yükseliş gösterirken bu bağlamda birkaç oyun türü de ön plana çıkmış oldu ve aksiyon oyunları da bu türlerden bir tanesi. İçerisinde barındırdığı birçok farklı etmenle aksiyon oyunları, 2020 yılında da oyuncuların favori ve vazgeçilmez oyun türlerinden biri olmayı başardı. Peki, oyunlarla epey ilgilenme şansımız olduğu bu döneme damga vuran aksiyon oyunları hangileri?

En İyi Aksiyon Oyunları PC

En iyi aksiyon oyunları listemizde ilk olarak bilgisayarlarda oynanabilen aksiyon oyunlarına değineceğiz. Aksiyon oyunları denilince akla çeşitli aksiyonlar, bol sayıda macera ve kan akışını hızlandıran durumlar geliyor.

Cyberpunk 2077

en iyi aksiyon oyunları cyberpunk 2077
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Cyberpunk 2077

Bir açık dünya, FPS ve aksiyon oyunu olan Cyberpunk 2077, uzun süredir oyuncular tarafından bekleniyordu ve nihayet Aralık ayında yayımlandı. Güç ve ihtişama oldukça önem veren Night City’de geçen ve hikaye modu şeklinde ilerleyen Cyberpunk 2077 oyununda bir kanun kaçağı olan V karakterini yönetiyorsunuz. Karakterinizin becerilerini, oyun tarzını ve yazılımlarını özelleştirebileceğiniz oyunda yapacağınız seçimler, oyunun gidişatını doğrudan etkiliyor ve her bir karar dünyanızı daha da şekillendiriyor.

DOOM Eternal

en iyi aksiyon oyunları doom eternal
En İyi Aksiyon Oyunları PC – DOOM Eternal

DOOM’un devam oyunu olan DOOM Eternal, önceki oyundan farklı olarak ileri seviye grafiklerle birlikte olağanüstü bir görüntüye sahip aksiyon oyunudur. DOOM Slayer olarak mücadele ettiğiniz oyunda amacınız, cehennem yaratıklarından intikamınızı almak olacak. İçerisinde bol sayıda aksiyon ögeleri barındırmasının yanı sıra oyunla oldukça uyumlu olan birbirinden başarılı müziklerle oyundan alacağınız keyif daha da artacaktır.

Call of Duty: Black Ops – Cold War

en iyi aksiyon oyunları call of duty black ops cold war
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Call of Duty: Black Ops – Cold War

En iyi aksiyon oyunları pc içeriğimize, oyuncular arasında efsaneleşmiş Black Ops serisinin devamı olan Call of Duty: Black Ops – Cold War oyunu ile devam ediyoruz. Soğuk savaşın sonlarına denk gelen bir dönemin konu alındığı Call of Duty: Black Ops – Cold War oyununda Türkiye, Doğu Berlin, Sovyet KGB karargahı gibi o dönemin kritik bölgeleri de bulunuyor. İçerisinde bol sayıda tarihsel figürler ve gerçeklik barındıran Call of Duty: Black Ops – Cold War oyununda farklı silah ve düşmanlar ile Call of Duty macerasını yaşayacaksınız.

Serious Sam 4

en iyi aksiyon oyunları serious sam 4
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Serious Sam 4

Oldukça popüler olan Serious Sam serisinin en yeni oyunu olan Serious Sam 4, serinin önceki oyunlarında olduğu gibi bütün canavarları yok ederek tamamlamaya çalışacağınız bir oyun. Serinin önceki oyunlarından farklı olarak daha gelişmiş grafiklere ve daha detaylı bir oynanışa sahip olan Serious Sam 4 oyununda elinize aldığınız her bir silahı kullanabilir ve karşınıza çıkan her karakteri de yok edebilirsiniz.

Crysis Remastered

en iyi aksiyon oyunları crysis remastered
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Crysis Remastered

2007 yılında yayımlanmış olan Crysis oyununun yenilenmiş bir versiyonu olan Crysis Remastered, klasik Crysis’in geliştirilmiş bir versiyonu olarak oyuncuların beğenisine sunuldu. Yeni grafik özellikleri ve yüksek kaliteye sahip dokuları ile Crysis dünyasını daha iyi şartlarda yeniden deneyimleme fırsatı bulabileceğiniz oyunda karakterinizi ve silahlarınızı geliştirerek görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Second Extinction

en iyi aksiyon oyunları second extinction
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Second Extinction

Dinozorlarla insanların karşı karşıya geldiği Second Extinction oyununda amacınız, mutasyona uğrayarak farklılaşan ve içinde bulunduğunuz gezegeni ele geçiren dinozorları yok etmektir. 3 kişiye kadar oynanabilen bu oyunda dinozorları alt etmek için silahlarınızı, yeteneklerinizi ve becerilerinizi harmanlayarak kullanmanız gerekiyor. Mutasyona uğrayan dinozorların katlettiği insanlar arasından kurtulan sınırlı sayıda kişilerden biri olduğunuz oyunda dünyaya geri gönderiliyor ve dinozorlarla karşı mücadele ediyorsunuz.

Gunfire Reborn

en iyi aksiyon oyunları gunfire reborn
En İyi Aksiyon Oyunları PC – Gunfire Reborn

İçerisinde FPS ve RPG özellikleri de barındıran Gunfire Reborn, macera ve seviye tabanlı bir aksiyon oyunudur. Oyuncuların çeşitli yeteneklere sahip kahramanları kontrol edebildiği, rastgele seviyeleri keşfedebildiği ve bu seviyeleri keşfederken düşen rastgele silahları kullanabildiği Gunfire Reborn oyununu isterseniz kendi başınıza, isterseniz dört kişiye kadar co-op şeklinde oynayabilirsiniz.

En İyi Aksiyon Oyunları Mobil

En iyi aksiyon oyunlar listemizde sıra mobil oyunlarda. Gün geçtikçe daha fazla büyüyen ve ayrım gözetmeksizin dokunmatik ekrana sahip bir telefonu olan herkesin erişebildiği mobil oyun sektörü, 2020 yılını oldukça verimli geçirmeyi başardı.

en iyi aksiyon oyunları mobil
En İyi Mobil Aksiyon Oyunları

Pandemi döneminde oyuncu sayısını arttırmayı başaran mobil oyun sektörü, başarısını sadece bu faktöre borçlu değil çünkü sektörün gerek dinamiksel gerek grafiksel olarak da üst düzeylere çıkmasıyla birbirinden başarılı mobil oyunlar, oyuncular ile buluşma fırsatı buldu. En iyi aksiyon oyunları mobil başlığında 2020 yılına damga vuran bol maceralı oyunlara değineceğiz.

Ailment

en iyi aksiyon oyunları ailment
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – Ailment

En iyi aksiyon oyunları mobil listemizde değineceğimiz ilk oyun, ilginç dünyasıyla birçok oyuncuyu içerisine çekmeyi başaran Ailment olacak. Uzak bir galakside bulunan bir uzay gemisinde geçen Ailment oyununda ana karakter, üç günü bilinci kapalı bir şekilde geçirdikten sonra uyanıyor ve tüm ekibinin aslında birer düşman olduğunu öğreniyor. Son hatırladığı şey kurtarma görevinin olduğu başka bir uzay gemisinden döndüğü olan ana karakter, ona ne olduğunu hatırlamaya ve bu gizemi çözmeye çalışıyor. İçerisinde tonlarca farklı silah barındıran ve değişken bir oyun mekaniğine sahip Ailment oyununda acımasız animasyonlarla adeta oyunun içine çekileceksiniz.

Into the Dead 2

en iyi aksiyon oyunları into the dead 2
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – Into the Dead 2

Çok sevilen zombi aksiyon oyunu Into the Dead’in devamı olan Into the Dead 2, zombi istilasında hayatta kalmaya çalışacağınız bir oyun. Hayatta kalmak için gereken her şeyi yapmanız gereken oyunda ölüleri biçebilir ve katledebilir, hiç kimsenin güvende olmadığı bir dünyada sınırları zorlayabilirsiniz. İçerisinde aksiyon dolu bölümler, aşamalar ve mücadeleler bulunan Into the Dead 2 oyununda güçlü silahlar ile hayatta kalma şansınızı artırabilir, çok yönlü oynanış özelliğiyle farklı stratejiler kullanabilir, birbirinden farklı konumları keşfedebilir ve çeşitli yöntemler ile hayatta kalma becerilerinizi kanıtlayabilirsiniz.

Among Us

en iyi aksiyon oyunları among us
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – Among Us

En iyi aksiyon oyunları listemizde Among Us’a yer vermemek olmaz çünkü Among Us, yaptığı ani çıkışla mobil oyun dünyasına damga vurdu. Kısa zaman içerisinde birçok başarıya imza atan ve yine çok kısa bir süre içerisinde indirme rekorları kıran oyun, içerisinde RPG ve aksiyon ögeleri barındırıyor. Bir uzay gemisinde geçen Among Us, 4 ile 10 oyunculuk kapasitesiyle online olarak oynanıyor. Bu 4 kişiden 10 kişiye uzanan uzay gemisinde mürettebat ve hainler olmak iki farklı taraf bulunuyor. Mürettebat ekibi, oyunu kazanmak için çeşitli görevleri en hızlı sürede tamamlamaya çalışırken hainler, mürettebat ekibinde bulunan kişileri öldürmeye ve bu öldürme işlemi yaparken onlardan biriymiş gibi davranarak yakalanmamaya çalışıyor.

ARK: Survival Evolved

en iyi aksiyon oyunları ark survival evolved
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – ARK: Survival Evolved

Bir dinozor macerasının içine atılmanızı sağlayan ARK: Survival Evolved, içerisinde yakalayabileceğiniz ve evcilleştirebileceğiniz 80’den fazla benzersiz dinozor barındırıyor. Bu farklı dünyada diğer oyuncularla buluşup kabileler veya koloniler oluşturma şansınız bulunuyor. Büyük topluluklar oluşturarak birlikte çalışabilir, tarih öncesi dönemdeki muazzam doğada yeni keşiflerde bulunabilir ve hayatta kalmak için çeşitli şeyler üretebilir veya inşa edebilirsiniz.

DRAGON BALL LEGENDS

en iyi aksiyon oyunları dragon ball legends
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – DRAGON BALL LEGENDS

Mobil cihazlarınızda Dragon Ball deneyimini yaşayabileceğiniz DRAGON BALL LEGENDS, RPG ve aksiyon kategorilerine giren ve son döneme damga vurmuş oyunlardan bir tanesidir. İçerisinde 3D görseller ve animasyonlar içeren oyunda, DRAGON BALL anime serisindeki favori karakterlerinizi oyunda kullanmanız mümkün. İçerisinde canlı PVP savaşları bulunan, orijinal bir anime hikayesine dayalı DRAGON BALL LEGENDS ile anime dünyasını daha yakından ve gerçekçi bir şekilde deneyimleme imkanınız bulunuyor.

Identify V

en iyi aksiyon oyunları identify v
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – Identify V

Çizgi grafikli bir korku ve aksiyon oyunu olan Identify V, mobil oyun platformlarının yanı sıra bilgisayarlarda da oynanabiliyor. Savaşçılar ve acı olmak üzere iki farklı tarafın bulunduğu oyunda savaşçılar tarafında dört kişi olabilirken avcı tarafında sadece bir kişi olabiliyor. Savaşçıların amacı, haritada bulunan makineleri çözmek ve hemen sonrasında açılacak olan kapıya gidip şifreyi girerek oradan kurtulmaktır. Avcının amacı ise savaşçılar kaçmadan önce hepsini yakalamak ve onları roket sandalyesine bağlayarak onları etkisiz hale getirmektir. Savaşçıların direkt olarak avcıya hasar veremediği oyunda çeşitli yöntemler kullanılarak avcıyı yavaşlatmak mümkün oluyor.

Life After: Night Falls

en iyi aksiyon oyunları life after night falls
En İyi Aksiyon Oyunları Mobil – Life After: Night Falls

En iyi aksiyon oyunları mobil başlığı altında değineceğimiz son oyun, Life After: Night Falls olacak. Yıkıcı bir virüs fırtınasının dünyayı kuşattığı, düzenleri ve anlaşmaları etkilediği bu oyunda kıyamet sonrası hayatta kalma deneyimini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Hayatta kalmak için iradenizi korumanız ve sürekli sağ kalmayı ümit etmeniz gereken oyunda bulunabilecek olası işe yarar malzemeyle hayatta kalma sürenizi artırmanız gerekiyor. Diğer kurtulanlarla da işbirliği yapabileceğiniz oyunda güvenilir kişilerle nihai sığınak yaparak insanlığı koruyabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts