PUBG Tarzı Oyunlar: Ücretsiz, Mobil ve PC

pubg tarzı oyunlar

PUBG tarzı oyunlar arasında en iyileri hangisi? Battle royale dünyasının en iyilerini derledik! Son yıllarda mobil dünyasını kasıp kavuran Battle Royale akımı bünyesinde birçok oyun barındırıyor. PUBG Mobile‘ın başını çektiği bu akımın içerisinde alternatif Battle Royale oyunları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için PUBG benzeri oyunları inceledik ve listeledik. Savaşın heyacanın hiç bu kadar dolu yaşamamıştınız!

PUBG Tarzı Oyunlar

PUBG Mobile çıkışından sonra mobil oyun sektöründeki algıyı da değiştirdi. Dünya çapında büyük ilgi gören oyun ile aynı çizgide birçok oyun piyasaya sürüldü. Oyuncuların birbiriyle mücadele ettiği (PvP) ve askeri ekipmanlar kullanarak hayatta kalmaya çalıştığımız Battle Royale türündeki, PUBG benzeri 5 oyunu sizler için listeledik. Hadi vakit kaybetmeden listeye göz atalım. 🙂

Fortnite

Battle Royale türünde PUBG Mobile’ın en büyük rakibi olan Fortnite, PUGB benzeri oyunlar listemizde ilk yeri alıyor. Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan Pocket Gamer Mobil Oyun Ödülleri 2019 kapsamında “Yılın Oyunu” ödülünü kazanan oyun, aynı zamanda yapımcısı Epic Games’e de “En İyi Geliştirici” ödülünü getirdi. Grafik olarak PUBG anlayışının dışında özgün grafiklere sahip olan oyun, oyun içi dinamikleri noktasında da PUBG Mobile’dan oldukça farklılık gösteriyor. iOS platformu için App Store’dan indirilebilen Fortnite, Android kullancılar için de kolları sıvamış durumda.

Rules of Survival

PUBG Mobile oyununa en yakın olarak gösterebiliriz. Oyunun bilgisayar versiyonu da oldukça popülerdir. Battle Royale türündeki oyunlar içerisinde akla ilk gelen oyunlar arasında yer edinmiştir. PUBG Mobile’a oranla daha büyük bir haritaya sahip olan oyunda 120 kişi arasında mücadele vererek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Silah ve ekipman bulma (Loot) şansı daha yüksek bir oyun olan Rules of Survival Android ve iOS platformları için indirilebilir durumda. Eğer oynamayı düşünüyorsanız, Rules of Survival birinci olma rehberi  ilginizi çekebilir.

Garena Free Fire

2009 yılından beri aktif olan dev Asya oyun platformu Genra tarafından yayınlanmıştır. 50 oyuncuyla oynanan mobile Battle Royale oyununda maçlar PUBG Mobile’e göre daha kısa sürmektedir. Silah ve ekipman bulma konusunda da oyuncuya oldukça kolaylık sağlamaktadır. Free Fire Android ve iOS platformları için geliştirilmiştir.

Battle Royale Strike Survival

Eğer siz de bir Counter-Strike 1.6 hayranıysanız, Battle Royale Strike Survival tam size göre. Aslında oyun tam bir Battle Royale değil. Kırmızı ve mavi takımın bulunduğu oyunda her rakip öldürüldüğünde takım 1 puan kazanıyor ve oyun bitişinde yüksek olan takım maçı kazanmış oluyor. Oyunda rank sistemi bulunmamaktadır. Listedeki oyunlara oranla daha yüksek performans alabileceğiniz bir oyun. Oyun sadece Android platformu için indirilebilmektedir.

Pixel’s Unkown BattleGround

Battle Royale heyecanını yaşarken MineCraft nostaljisi de yaşamak isterseniz, listemizdeki bu mobil oyun tam size göre! Tekli, takım ve zombi modları yer alan oyun düşük gereksinimleri nedeniyle yüksek performans ile çalıştırabilir. Kullancılar tarafından zombi modundaki bazı hatalar ve fazla reklam gösterilmesi konusunda şikayetler bulunmaktadır. Pixel’s Unkown BattleGround Android ve iOS platformları için geliştirilmiştir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler