8. Sezonu Yaklaşan Game of Thrones’un 8 Mobil Oyun ve Uygulaması

8 Game of Thrones Mobil Oyun ve Uygulamaları
8 Game of Thrones Mobil Oyun ve Uygulamaları

8. sezonu büyük merakla beklenen, dünyada en çok izlenen diziler arasına girmeyi başaran ve yoğun ilgi gören TV dizisi Game of Thrones hayranları arasında mobil oyun sevenleri unutmuş değil. Game of Thrones mobil oyunları sayesinde sadece diziyi izlemeyle kalmıyorsunuz aynı zamanda o dünya içerisinde bulunup yaşama fırsatı buluyorsunuz. 14 Nisan’da başlayacak Game of Thrones’un 8.ve son sezonu yaklaşırken sizler için bir az olsun sizi dizinin atmosferini sokabilecek mobil oyun ve uygulamaları listeledik! Bu tarz güncel ve iyi mobil oyun listeleri ilginizi çekiyorsa Mobidictum’u takip etmeye devam edin!

1. Game of Thrones Conquest Mobil Oyunu

Game of Thrones Conquest Mobil Oyunu
Game of Thrones Conquest Mobil Oyunu

Game of Thrones Conquest Warner Bros tarafından strateji oyunu tarzında IOS ve Android için çıkarıldı. Oyunda, dizinin sevilen karakterlerinden Daenerys Targaryen, Jon Snow, Tyrion Lannister gibi ünlü karakterleri de yer alıyor. Oyunda Demir Taht için krallıklar savaşıyor. Oyuncular bir Westeros Lordu olarak yedi krallığı fethetme yolunda stratejiler geliştiriyor. Büyük haneler inşa ederek bölgeye hükmediliyor ve ittifaklar oluşturulabiliyor. Game of Thrones hayranlarının kesinlikle oynamadan geçmemesi gerekiyor diyebiliriz.

2. Game of Thrones A Telltale Game Series Mobil Oyunu

Game of Thrones A Telltale Games Series Mobil Oyun
Game of Thrones A Telltale Games Series

Game of Thrones A Telltale Game Series, Telltale Games tarafından IOS ve Android için Macera oyunu olarak çıkarıldı. Oyun ingilizce olarak oynanıyor, Türkçe dil desteği bulunmuyor. Game of Thrones hayranları tarafından büyük beğeni alan oyun hikaye olarak ilerliyor. Oyunun gidişatında olan sahnelerde sizlere söz hakları sunuluyor ve sizin seçimlerinize göre ilerliyor. Seçimleriniz ile o dünyaya dahil oluyorsunuz. Oyunda dizideki sevilen birçok karakteri görebiliyorsunuz. Oyun kitaptan değil dizi dünyasından besleniyor diyebiliriz.

3. Reigns: Game of Thrones Mobil Oyunu

Reigns: Game of Thrones Mobil Oyunu
Reigns: Game of Thrones Mobil Oyunu

Reigns: Game of Thrones, Devoloper Digital firması tarafından çıkarılmıştır. IOS ve Android kullanıcıları karşısına çıkan oyun diğer Game of Thrones mobil oyunları arasında en farklısı diyebiliriz. Ancak belirtmekte yarar var bu mobil oyun ücretsiz değil, 21.99 TL karşılığında erişebiliyorsunuz. Mobil bir kart oyunu olarak çıkarılmıştır. Oyunu oynamak için dizinin izlenmesine gerek yok fakat izleyenlerin daha çok keyif alacağını söyleyebiliriz. Game of Thrones’un ana karakterlerinden biri kontrol ediliyor ve karşınıza çıkan durumlarda kararlar verilmesi gerekiyor. Kararlar kartlar halinde geliyor ve oyuncular sağa,sola sürükleyerek seçimini yapıyor. Bu kararlar ile kral ya da kraliçelik korunmaya çalışılıyor. Verilen her karar sonucunda ordu, din, halk gibi kategorilerde düşüş veya artış sağlanıyor. Tahtta kalmak oyuncuların ve bu değerlerin elinde.

4. Game of Snow – Game of Thrones Paradoy Platformer

Game of John game of thrones mobil oyun
Game of John

Klasik Arcade tarzında ücretsiz bir mobil oyun olan Game of Snow, John Snow’u kontrol ederek kız kardeşimiz Sansa’yı ve onun kurdu Ghost’u (Hayalet) kurtarmaya çalışıyoruz.Toplam 10 birbirinden farklı görevden oluşan Game of Thrones temalı mobil oyun güzel grafikleriyle dikkat çekiyor. Bu ücretsiz mobil oyun sadece Android cihazlar için destekleniyor.

 

5. You Know Nothing: Game of Thrones Quiz

Ücretsiz mobil oyun, Game of Thrones dünyası ile ilgili bilgilerinizi test edebileceğiniz ya da tazeleyebileceğiniz bir bilgi yarışması. Aslında bilgi yarışması türünde bir çok mobil oyun olmasına karşın, You Know Nothing mobil oyunu Ygritte’in dizideki repliğinden yola çıkarak tasarlanmış. Türkçe karşılığı olarak “Hiç birşey bilmiyorsun, John Snow” repliği aynı zamanda, mobil oyun bir bilgi yarışması olduğundan daha fazla anlam kazanıyor ve kulağa oldukça eğlenceli geliyor. Ücretsiz mobil oyun sadece Android platforumu için erişilebilir durumda.

6. Map for Game of Thrones

Map for Game of Thrones mobil uygulama
Map for Game of Thrones

Aslında mobil oyundan ziyade, Game of Thrones temalı bir harita rehberi olarak nitelendirebileceğimiz ücretsiz bir uygulama. Harita üzerinde arama yapabilir karakterler ve mekanlar hakkında birçok veriye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dizinin takipçiler için ya da kitap serisini okumaya başlayanlar için oldukça faydalı bir uygulama olan Map for Game Thrones iOS ve Android platformlar için ücretsiz bir şekilde erişilebilir durumda.

7. Guide: Game of Thrones

Adında da anlaşabileceği üzerinde Game of Thrones dünyası ile ilgili merak ettiklerini öğrenebileceğiniz rehber niteliğinde bir ücretsiz uygulama. Kitaplara bağlı kalarak geliştirilen uygulama sayesinden haneler arasındaki derin ilişkileri ya da coğrafi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Winter is Coming – Game of Thrones Haberleri

Evet, biliyoruz kış geldi. Ancak uygulamanın adı bu! Ücretsiz mobil uygulama Winder is Coming, Game of Thrones ile ilgili son gelişmeleri takip edebileceğiniz oldukça işlevsel  bir uygulama. Android platform için geliştirilen uygulamayı indirin ve favori diziniz hakkında hiçbir gelişmeden mahrum kalmayın!

Game of Thrones temalı 8 mobil oyun ve uygulama listemizin sonuna geldik. Peki siz bu mobil oyun ve uygulamardan hangisini tercih edersiniz? En iyi ve en güncel mobil oyun haber içerik üreticisi Mobidictum’u takip edin ve eğlenceli mobil oyun listelerinden haberdar olun!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler