Age of Empires Definitive Çıkış Tarihi Açıklandı

Age of Empires Definitive

Age of Empires Definitive Geliyor

Microsoft ‘un belki de en popüler oyunu olan Age of Empires, sonradan seriye dönüşerek Age of Empires II: The Age of Kings, Age of Mythology ve Age of Empires III gibi oyunların da atası oldu. 

1997 yılında Ensemble Studios tarafından geliştirilen ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek-zamanlı strateji türünde ki oyun Taş Devri döneminden Demir Çağına dek süren bir zaman dilimini ele alıyordu. Genie isimli motoru ile de dikkatleri üzerine çeken oyun, 2B bir grafik dokusu kullanmasına rağmen o dönem için görülmemiş grafikleriyle de öne çıktı. Aradan geçen yıllar oyunun popülerliğini azaltmadı. Microsoft tarafından Age of Empires: Castle Siege isminde  bir de mobil versiyonu çıkarılan oyun iOS ve Android platformları yanı sıra Windows 10 ve Windows Phone içinde yayınlandı. 

Geçtiğimiz yıl E3 etkinliğinde Microsoft tarafından Age of Empires‘in 20. yılında Age of Empires Definitive adıyla geri döneceğini duyurulan oyunun çıkış tarihi açıklandı.

2017’nin sonlarına doğru çıkacağı duyurulan Age of Empires Definitive, hatırlayacağınız üzere çıkışına bir hafta kalan ertelenmişti. Erteleme sürecinde oyun içi saldırı hareketleri, mini map ve oyun içi teknoloji ağacı gibi özelliklerin üzerinde çalışıldığı söylenmekte. Oyunun son çıkış tarihi ise 20 Şubat olarak duyuruldu.

age of empires definition

Oyunda Hangi Özellikler Bulunmakta

Age of Empires Definitive‘den farklı olarak birtakım değişimler bulunmakta:

-Modern bir 4K sunum için baştan inşa edilen varlıklar

-Xbox Live’da Multiplayer oynanış

-Her görev için detaylı anlatım

-Özel seferlerin oluşturulmasına imkan veren geliştirilmiş sefer ve senaryo editörü

-Oyun içi orijinal müziklerin yeniden kaydı

Age of Empires Definition Windows 10 tabanlı olup şu an için sadece Microsoft Store üzerinden satışa geçirilecek. Oyun için belirlenen ücret 56,25TL.

Kapalı Beta Başlıyor!

Şu anlık sadece Microsoft Store’dan ulaşabileceğiniz oyuna Steam ve GoG platformlarından erişebilmek mümkün değil. Kapalı betası 29 Ocak tarihinde başlayacak olan oyuna şimdiden ön sipariş vermeniz mümkün.

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler