Android Cihazlarda Oynanabilecek 5 Retro Oyun

Android cihazlarda oynanabilecek retro oyunlar listesini hazırladık.
Mobil cihazlarda oynanan 5 retro oyunu
Mobil cihazlarda oynanan 5 Retro oyunu.

Android cihazlarda oynanabilecek retro oyunlar ile birbirinden eğlenceli oyunları oynayarak oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu liste içerisinde birbirinden farklı 5 oyun bulunuyor. Geçmişten günümüze gelen pek çok oyun Android platformuna geçtiğinden dolayı, Android oyun tutkunu olmak için harika bir zaman.

Android Cihazlarda Oynanabilecek Retro Oyunlar

Android ve iOS platformların popülaritesi arttıkça birçok geliştirici, oyunlarını akıllı telefonlara taşıyor. Geçmişte PC için mevcut olan en sevilen oyunlardan bazıları artık Android cihazlar için Google Play Store’da da mevcut.

En iyi retro oyunları
Sizler için hala oynanan en iyi Retro oyunlarını listeledik.

Retronun ne olduğunu bilmiyorsanız Retro oyunları 1980-2000 yılları arasında çıkartılmış, özgün yapıya bağlı eski nostalji oyunlara denir. Eğer siz de bu nostaljiyi tekrardan kendinize hissettirmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız bu listeye kesinlikle göz atmalısınız.

Chrono Trigger

Chrono Trigger
Chrono Trigger RPG severler için harika bir oyun.

RPG hayranlarının sevilen bir klasik olan Chrono Trigger oyunu, Android cihazınız için yükleyebileceğiniz en iyi oyunlardan biri. Brilliant Yuji Horii ve Dragon Ball yaratıcısı Akira Toriyama’nın bir diğer efsane oyunu Chrono Trigger, şimdiye kadar oluşturulan en iyi RPG’lerden biri. Oyunu oynayan oyuncuların en sevdiği yanı senaryosu.

Sonic The Hedgehog

Sonic the Hedgehog
Herkesin sevdiği Sonic karakterinin, bir diğer oyun serisi olan Sonic the Hedgehog.

Video oyunlarının en sevilen karakteri Sonic, bir diğer oyun serisinde de karşımıza çıkıyor. Bu oyunun ismi ise Sonic the Hedgehog, bu seride bu oyundan daha iyi bir oyun görmedim diyebiliriz. Hızlı ile bilinen Sonic oyun karakteri birkaç video oyununda ve Dr Carnik olarak Jim Carrey’in oynadığı canlı aksiyon filminde ortaya çıktı. Oyunun Android sürümü, çekiciliğinin çoğunu orijinal Sega Genesis’ten koruyor ve akıllı cihazlara şu anda indirilebilir.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII
Final Fantasy VII en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor.

Final Fantasy VII’nin yeni versiyonu mobil platformlara çıkmış olsa da oyuncular oyunu orijinal formunda oynamayı daha çok tercih ediyorlar. Square Enix’in kütüphanesinin büyük bir kısmı Google Play Store’da mevcut ve bir önemli detay ise Final Fantasy serisinin en popüler oyunu olan görülüyor. Oyunun hikayesi dünyayı kontrol eden bir korporatizm anlayışı içerisinde (düzenli üretim) gezegenin yaşam özünü bir enerji kaynağı olarak kullanmasını engellemek için eko-terör örgütüne katılan bir paralı asker olan Cloud Strife’yi takip etmekte.

Doom

Doom
Doom oyununu oynarken tüm stresinizi atacaksınız.

Wolfenstein oyunu ile birlikte türün öncülerinden biri olarak kabul edilen birinci şahıs nişancı ile oynanan Doom, sadece hikayesi ile birlikte harika oyunlardan biri olmuş. Hızlı, tempolu bir mücadeleyi acımasız şiddetle birleştirerek, video oyunlarına yeni bir ilham getiren Doom oyunu olmuş. Birinci şahıstan oynanan bu oyunu Android’deki en iyi alıcılardan olmuştur.

Castlevania: Symphony of the Night

Castlevania Symphony of the Night
Castlevania Symphony of the Night.

Symphony of the Night hayranları sadece hissettiren bir müziği olan “Bloody Tears” dinlemek için oyunun tam fiyatını ödüyorlar ve bu parayı vermekte ise haklı olabilirler. Castlevania sadece geçmişin en iyi oyunlarından biri ve en önemlisi ise Android’de orijinal haliyle hala mevcut, bu yüzden oyunu oynayarak geçmişime yolculuk yapabilir veya müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Oyun, piyasaya sürüldüğü zaman oyuncular tarafından çokça oynanmıştı ve hala daha oynanmaya devam ediyor diyebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler