Android Oyun Listesi (En İyiler)

Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımızda önemli bir yer tutan mobil oyunlar arasında en hızlı çıkış yapan Call of Duty: Mobile olarak kabul ediliyor.
Android Oyun Listesi
Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımızda önemli bir yer edinen oyunlardan en çok tercih edilen türüyse aksiyon ve Battle Royale.

Android oyun listesi ile birlikte popüler oyunlara daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hayatımızın önemli bir parçası olan mobil oyunların sayısı ve bunları deneyimleyen oyuncular da gün geçtikçe artıyor. Birçok kategoriye ayrılan mobil oyunların en iyilerini sizler için listeledik.

Android Oyun Listesi

Mobil üzerinden oyun oynayan çoğu kişi ilk olarak aksiyon türüne göz atıyor. Bundan dolayı PUBG Mobile ve Brawl Stars gibi oyunlar epey seviliyor. Mobil oyunlar adeta insanların içerisinde bir rekabet ruhu uyandırdı. Bunun en büyük sebebiyse oyun içerisinde bulunan sıralama sistemleri.

Android Oyunlar
Bu zamana kadar en hızlı çıkış yapmış oyun Call of Duty: Mobile kabul ediliyor.

Sıralama sistemlerinden dolayı oyuncular her zaman en iyi olmak istiyor. Aynı zamanda bir oyunda yüksek sıralarda yer almanın karşılığında büyük bir popülerlik elde edilebiliyor. Oyuncuların birçoğuysa iyi bir sıralama elde ettikten sonra çeşitli sosyal medya hesapları oluşturuyor.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty Mobile Tüm Keskin Nişancı Tüfekleri
Call of Duty: Mobile’da kullanabileceğiniz birçok keskin nişancı tüfeği bulunuyor.

Aksiyon oyunu dendiğinde akla ilk gelen oyun Call of Duty: Mobile. 1 Ekim 2019 tarihinde TiMi ve Tencent ekibinin geliştirmiş olduğu bu oyunun yayıncılığını Activision yapıyor. Oyunculara, ücretsiz bir biçimde oynanabilmesini sunan Activision ekibi bu oyundan üç ödül kazandı. Çıkış yaptığı ayın sonuna kadar 148 milyon indirme sayısını aşan Call of Duty: Mobile tarihin en büyük çıkışını yapan mobil oyun olarak kabul ediliyor. Ayrıca bu oyunun epey sevilmesinin bir diğer nedeniyse Call of Duty’nin bilgisayar platformunda yer alan oyuncular tarafından efsane olarak nitelendirilen oyun serisi.

Clash of Clans

Clash of Clans hesap geri alma
Clash of Clans hesabınızı Google oturumunuza kesinlikle bağlayın.

Bir zamanların en çok oynanan mobil oyunu Clash of Clans, iOS için 2 Ağustos 2012 yılında yayınlanırken Android platformu için 7 Ekim 2013 yılında yayınlandı. Supercell’in geliştiricisi ve yayıncılığını yaptığı Clash of Clans gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Çıkışından bu yana epey bir zaman geçmesine rağmen hala büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Temel amacının savunma ve saldırı yapmanızın gerektiği Clash of Clans’ta kendi köyünüzü yönetiyorsunuz. Zamanla gelişerek daha güçlü askerler elde edebileceğiniz gibi kalenizin surlarını da güçlendirebiliyorsunuz. Bu oyundaki asıl strateji güç olmasının yanında büyük bir etkiyi de binaların yerleri sağlıyor.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9
Asphalt 9: Legends

Yarış oyunu dendiğinde çoğu oyuncunun aklına Gameloft ekibinin geliştirmiş olduğu Asphalt 9: Legends oyunu geliyor. 25 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan bu oyun tek oyunculu ve çok oyunculu bir şekilde oynanabiliyor. Yarış oyunu arıyorsanız Asphalt 9: Legends’a bir şans vermelisiniz. Katıldığınız yarışlardan ödüller kazanıp yeni araçlar alabilir veya var olan aracınızın parçalarını güçlendirebilirsiniz. Doğru yerde doğru harcamalar yaparak arabanızı güçlendirmenin yanında iyi bir sürücü olmanız gerekiyor. Oyunda ilerlediğiniz sürece daha zorlu rakiplerle karşılaşacağınızı unutmayın.

PUBG Mobile

PUBG Mobile Liyakat
PUBG Mobile şimdiye dek çıkmış oyunlar arasında en çok telefonda oynanabilen, gelişmiş oyunlardan biri olarak lanse ediliyor.

PUBG Mobile’ı hiçbir zaman oynamayanların bile artık bu oyun hakkında bir fikir sahibi olduğu aşikar. 9 Şubat 2018 tarihinde çıkan bu oyunun başarıya ulaşmasının en büyük sebebi ilk Battle Royale türündeki mobil oyun olmasının yanında ilk olarak bir bilgisayar oyunu olarak yayınlanması. Başlangıçta 100 oyuncuyla birlikte haritaların çeşitli bölgelerine dağılarak eşya toplayıp hayatta kalan son oyuncu olmaya çalıştığınız bu oyunun geliştiricisi PUBG ekibi bu oyunun çıkışından bir yıl sonra PUBG Mobile Lite adında yeni bir oyun daha yayınlandı. PUBG Mobile Lite’ın amacıysa cihaz performansı düşük olan kişilerin bu oyunu oynayabilmesi.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
Eğer gerçekten stres atmak istiyorsanız Candy Crush Saga oynamalısınız.

Bir Facebook oyunu olan Candy Crush Saga, King ekibi tarafından geliştirilmiş ve 12 Nisan 2012 tarihinde yayınlanmış bir bulmaca oyunu. 2013 yılının Mart ayında ortalama 45,6 milyon oyuncuya sahip olup FarmVille’yi geçen bu teknolojinin ilerlemesiyle birlikte mobil cihazlara geçiş yaptı. Belirli bölge içerisinde size verilen görevleri haritada bulunan şekerleri patlatarak yapmaya çalıştığınız Candy Crush Saga’nın son bölümü hala görülmedi. Çoğu oyuncu bu oyunun sonsuz haritaya sahip olduğunu savunmasına rağmen bazı kişiler oyuna güncelleme gelmesine rağmen oyunda hiçbir değişiklik olmadığından dolayı her güncellemede harita sayısının arttığını düşünüyor.

Brawl Stars

brawl stars dünya finalleri 2020
Brawl Stars dünyasının en heyecan verici etkinliği olan Dünya Finalleri 2020’ye hazır mısınız?

Supercell tarafından geliştirilen Brawl Stars oyunu 15 Haziran 2017 tarihinde sadece belirli ülkelere beta olarak çıkıp 12 Aralık 2018 tarihinde tüm dünyada yayınlanmasına rağmen 9 Haziran 2020 tarihinde Çin’de yayınlandı. MOBA türünde bir oyun olan Brawl Stars oyunu günümüzde epey popüler. Çeşitli harita ve modlara sahip olan Brawl Stars’ta ana amacınız hayatta kalmak ve size düşman olan oyuncuları öldürmek. Bu oyuncuları öldürmek için çeşitli karakterler kullanabilir ve karakterlere özel olarak yapılmış yetenekler kullanabilirsiniz. Ayrıca bu karakterleri kazanmak için çeşitli kutular kazanmanız gerekebilir.

FIFA Mobile

fifa mobile kimya sistemi
FIFA Mobile’da takımınızın kimyasını arttırarak rakiplerinizden daha güçlü olabilirsiniz.

EA Mobile ekibi tarafından geliştirilen FIFA Mobile, 16 Ağustos 2016 tarihinde çıkmış bir futbol oyunu. Bu oyunun büyük bir kitleye sahip olmasının en büyük sebebiyse günümüze kadar dayanan hem bilgisayar hem konsollarda oynanabilen FIFA serisi. Çeşitli modları bulunan bu oyunda bir oyuncu olarak oynayabileceğiniz gibi istediğiniz takımın teknik direktörü olabilirsiniz.

Roblox

Roblox
Roblox’un içerisinde oynayabileceğiniz birçok oyun modu bulunuyor.

Kendi oyununuzu tasarlayabildiğiniz Roblox oyunu 2006 yılında yayınlandı. Roblox’un bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi kullanıcıların istediği gibi bir harita ve mod oluşturabilmesi. Aynı zamanda bu oyun ilk olarak 2004 yılında “Dynablocks” ismiyle yayınlandı. Büyük bir oyun kütüphanesine sahip olan Roblox oyununa uzaktan bakıldığında grafikler yeni nesil bir oyuna göre pek iyi sayılmaz. Son dönemlerde oyunların grafiklerine pek fazla önem verilmediğinden dolayı Roblox hala popüler bir oyun olmayı başarıyor. Yeni bir oyun arıyorsanız kesinlikle Roblox’a bir şans vermelisiniz.

Minecraft

Minecraft Ev Yapma
Çok oyunculu sunuculara katılarak insanların yaptığı evleri inceleyebilirsiniz.

İsveçli Markus Persson, oyuncuların deyişiyle “Notch” 17 Mayıs 2009 tarihinde Minecraft’ı yayınladı. Bu oyun çıktığı dönemde epey bir yankı uyandırmasından dolayı 2011 yılında Mojang ile anlaşarak bu oyunun yayıncılığını Mojang ekibi yaptı. Mojang ekibiyle birlikte harika işler çıkaran Markus ve Jens ikilisi 2014 yılında bu oyun Microsoft tarafından satın alındı. Tüm dünyanın küplerden oluştuğu Minecraft’ta hayal gücünüzü kullanarak eşsiz dünyalar oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız yeni eklentiler deneyebilir veya var olan sunuculara katılabilirsiniz. Büyük bir atölyeye sahip olan bu oyun gün geçtikçe daha fazla başarı elde ediyor.

Last Day on Earth

Last Day on Earth
Last Day on Earth oyunundan bir görsel.

Kefir! tarafından geliştirilmiş olan Last Day on Earth kıyamet sonrasını ele alıyor. Tüm zorluklara rağmen hayatta kalmaya çalıştığınız bu oyun 2027 yılında geçiyor. Tüm insan ırkını öldüren bir enfeksiyon yayılarak çeşitli yaratıklarla savaştığınız bu oyun aynı zamanda 2017 ve 2018 yılında yapılan “Google Play Awards” etkinliğinde ödül almayı başardı. Bu oyunda hayatta kalmak için çeşitli zorlukları atlayıp materyal toplamalısınız. Aynı zamanda Last Day on Earth ilk çıktığında büyük bir yankı uyandırsa da Türkiye’de bu oyunu oynayan sayısı epey az. Aksiyon ve maceranın iç içe olduğu bir mobil oyun arıyorsanız kesinlikle Last Day on Earth’a bir göz atmalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts