Yerli Online Korsan Oyunu: Armada Battle

Armada Battle

Lise Öğrencisi Dev Online Oyun Geliştirdi!

Yüzde yüz Türk yapımı online deniz savaşı oyunu ile okyanusların korkulu rüyası olmaya hazır olun! Ülkemizde her geçen gün yerli oyun geliştiricileri ve yerli oyunlar artmakta. Buna en iyi örneklerden birisi ise online deniz savaşı oyunu olan Armada Battle. Salih Selim Berk’in henüz lisedeyken geliştirdiği yerli oyun Armada Battle oyun severlerin beğenisine sunuldu. Bir geminin kaptanı olabilir, uçsuz bucaksız okyanuslarda maceralara atılabilir ve düşmanlarınızın korkulu rüyası olabilirsiniz.

Armada Battle, çevrimiçi aksiyon tabanlı bir deniz savaş oyunudur. Başlangıçta  küçük bir filika ile başladığınız yolculuğa sistem ve düşman gemilerini batırarak, deniz canavarlarını öldürerek ganimetler kazanırsınız. Bu ganimetlerle yeni ve daha güçlü gemiler satın alarak geminizi top ve envai çeşit aksesuarlar ile geliştirebileceğiniz bir korsan oyunudur. Ama unutmayın bu yolda şan şöhret sahibi olmak da var denizin dibini boylamakta…

Türk yapımı oyun henüz ön kayıt aşamasında bile 10 binden fazla kayıtlı kullanıcıya erişti. Şu anda alfa sürümde olan oyun 1 ay içerisinde 200 bin görüntülenmeye ulaştı ve her geçen gün büyümekte. Oyunun tanıtım videosunu izleyerek Armada Battle hakkında biraz daha fikir sahibi olabilirsiniz

Armada Battle Oyununun Çıkış Hikayesi

Salih Selim Belek, online deniz savaşı oyununun çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “Hayatımın odak noktasının üretmek üzere olması gerektiğini düşündüm. Bir gece yarısı bilgisayar başında sabahlarken hayalimdeki Armada Battle projesinin temellerini atmaya hemen o gün başlamıştım.” İlk başta uzun bir süre yalnız geliştirmeyi düşündüğü oyun projesine daha sonra onun bu hayaline inanan insanlar gönüllü olarak yardım etmeye başladılar ve ekibi genişledi.

Online Oyunun Gelişim Serüveni

Oyunu yaparken denizcilik ve korsanlık ile ilgili gerçek terimlerin araştırılıp konu ile alakalı birçok hikayeden ilham alındığı aşikardır. Geliştirici ekibi alanlarında uzman, hızlı, oyuncu ile arasında duygusal bağ kurma yeteneğine sahip kişilerden oluşmuş ve şekilde Armada Battle 7’den 70’e herkese hitap eden online oyunlar üretmeyi amaçlıyor.

Armada Battle Nasıl Oynanır?

Ücretsiz kayıt olup; indirmeden ve kurmadan oynayabileceğiniz web tabanlı bir oyundur. Oyuna kayıt olduktan sonra ilk aşamada bir sandal ile okyanuslara açılırsınız. Başlangıçta herkes belirli bir miktarda zıpkın, zıpkın atar, top, gülle ile oyuna başlamakta. Oyunda altın ve daha değerli olan elmas olmak üzere 2 farklı para birimi mevcuttur. Deniz haritasındaki sandıkları toplayarak elmas kazanabilir, deniz canavarlarını öldürerek altın kazanıp geminize ek aksesuarlar satın alabilirsiniz. Sistem gemileri ve diğer oyuncuları batırarak deneyim puanı ve ödüller kazanırsınız.

Deniz Canavarı Efsanesi

Oyunda zıpkın ve zıpkın atar kullanarak öldürebileceğiniz deniz canavarları mevcut. Bir anda kendinizi okyanusta korkunç canavarlarla veya ahtapotlarla mücadele ederken bulabilirsiniz.

Hikaye Tabanlı Görevler

Çeşitli hikayelere sahip görevler, sizden belirli hedeflere ulaşmanızı ister. Hedeflere ulaştığınız takdirde birçok ödül ve bir sonraki seviyeye geçmek için ihtiyacınız olan deneyim puanlarını kazanırsınız.

Oyuncu Gemisi Batır ve Rütbe Kazan!

İlk seviye başlangıç seviyesi olduğundan burada gerçek oyunculara karşı saldırı yapamıyorsunuz. Ama üst seviyelere ait haritalarda oyuncuların gemilerini batırabilmek mümkün olduğundan kıyasıya bir rekabet sizleri bekliyor. Her oyuncu gemisi batırmada savaş puanı kazanırsınız. Savaş puanı kazandıkça geminizin altında gözükebilen rütbelerden elde ediyorsunuz.

armada battle rütbe

Korsanlık Avını Bitir ve Seviye Atla

Bir sonraki seviyeye geçmek için yeterli deneyim puanına ulaştıktan sonra korsanlık sınavına girme imkanınız olur. Korsanlık sınavında sizden birçok zorlu görevin yapılması istenir. Korsanlık sınavını başarıyla tamamlarsanız bir sonraki seviyeye geçersiniz.

Arkadaşlarını Topla ve Armada Kur

Gerçek hayattaki arkadaşlarınızı toplayıp sayısı 200’e kadar çıkabilen gemilerden meydana gelen deniz donanması anlamına gelen Armadanızı oluşturursunuz. Armadanız ile birlikte yeni okyanuslar keşfedebilir, deniz haritasında karşılaştığınız başka Armadalara ait savaş adalarını fethedebilirsiniz.

İstanbul’a Özel Harita

Oyunda her seviye için 4 farklı harita bulunuyor. Oyundaki haritaların en önemli özelliği farklı konseptlerde karşınıza çıkan özel haritalar. Örneğin oyuna ilk başladığınızda harita Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, Surlar vs. İstanbul izleri taşımakta.

6 Farklı Dil Desteği

Armada Battle deniz savaşı oyununda şu anda Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Çince dilleri bulunuyor.

armada battle diller

Özel Günlerde Etkinlik!

Özel günlerde gerçekleşen  etkinliklere katılarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Oyunda normal gemi, elit gemi ve özel tasarım olmak üzere 3 farklı gemi çeşidi bulunmaktadır. Elit gemi oyunlarda gülle atıp, savaştıkça kazanılan elit puanı ile elde edilir. Özel tasarım gemileri yalnızca etkinliklerde sahip olunan gemi çeşididir.

Armada Battle Takım

Armada Battle Oyununun Teknik Özelliklerini Keşfedin!

Oyun Android, IOS ve Browser olmak üzere birçok platformu desteklemektedir. Bu sayede oyuncular her cihazda en yüksek performans ile çalışabilen oyuna erişim sağlayabiliyorlar. Online oyunun yazılımında Javascript‘in en son çıkan teknolojileri kullanılıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferini Kutladılar

Oyundaki ilk özel gün olan Çanakkale Zaferi’ni deniz haritasında her yere yerleştirdikleri ödüllü Türk Bayrakları ile gerçekleştirdiler. 18 Mart‘ta aktif olan oyuncular deniz haritasındaki bu bayrakları toplayarak ödüller kazandılar.

Armada Battle ve Espor

Son günlerde ülkemizde çok ses getiren etkinliklerin ve yarışmaların da olduğu bir dal espor. İlerleyen zamanlarda espor turnuvalarında da yer almak isteyen yerli online oyun, güncellemelerini de bu yönde getirmeye çalışıyor.

Hedefleri Büyük!

Öncelikle 11 farklı ülke ve online deniz savaşı oyunu kategorisini hedefleyen Armada Battle, ilerleyen zamanlarda tüm dünyada 7’den 70’e herkesin oynadığı bir oyun olma yolunda ilerliyor.

Total
0
Shares
İlgili İçerikler