Bağlama Hero – Mobil Müzik Oyunu

Bağlama Hero

Mobil müzik oyunları arasında sayısız gitar, bateri veya piyano oyunlarına rastlıyoruz. Ancak tarihi çok eskilere dayanan ve birçok ünlü kişiliğin elinden hiç düşürmediği, türkülerin başkahramanı olan bağlamaya dair çok az oyun bulunmaktadır. Bağlama Hero oyunu, smSoft firmasının oldukça başarılı bir şekilde mobil oyun dünyasına getirdiği bağlama çalma oyunudur. Bu oyun ile anonim eserler başta olmak üzere Âşık Veysel, Neşet Ertaş, Âşık Mahsuni ve birçok değerli sanatçılarımıza ait eserleri öğrenerek çalma imkanı yakalıyoruz. Oldukça eğlenceli ve ses efektleri olarak gerçeğe yakınlığı ile oyunculardan sayısız 5 yıldız olan oyun, bizleri türkü tarihinin tozlu raflarına doğru harika bir yolculuğa çıkarıyor. Bağlama sevenlerin bu oyun karşısında ne kadar heyecanlandığını tahmin edebiliyoruz.

Bağlama Hero Oyunu Oynanışı

Bağlama severlerin çok talep gösterdiği bu oyunu oynamasının oldukça basit ve zevkli olduğunu söyleyebiliriz. Bağlama Hero oyununda, beğendiğiniz bir türküyü seçip istediğiniz tempoda dinleyebiliyor, nota yerlerini saz üzerinde anlık takip ederek antrenman yapabiliyorsunuz. Oyunda aynı zamanda türkünün istediği bir bölümünü tekrar açabilir, dinleyebilir isterseniz arkaya kendi yarattığınız ritimleri koyarak türküyü renkli hale getirebilirsiniz.

Bağlama Hero oyunun da farklı bir özellik olarak türkülerin sözlerine ulaşmakta mümkün. Bu sayede sesi güzel kullanıcıların, şarkıya eşlik edebilmesi için güzel düşünülmüş bir bölüm yaratılmış. Bağlama Hero oyununun türkü çalma bölümünde ise yukarıdan dökülen notaları zamanında yakalayarak doğru şekilde basmalısınız. Bu bölüm ile türkü çalmanın gerçekçiliğini, heyecanını ve mutluluğunu içinizde hissedeceksiniz. Her türkünün sonunda başarınızı gösteren skorlar oluşuyor ve belli bir başarıda yeni türkülerin kilitlerini açarak üst seviyelere ilerliyorsunuz. Bu sıralama düşüncesi ile oyun içinde, oyunculara bir hedef koyularak oyun dahada tutkulu bir hale getirilmiş.

 Bağlama Hero ücretsiz oyna
Bağlama Hero oyunu

Oyunda bir diğer mod olan, daha seri bir şekilde pratik yapabilmemizi sağlayan serbest çalma modu gözümüze çarpıyor. Oldukça iyi düşünülmüş bu mod sayesinde oyun sıkıcılığının önüne geçerek, öğrendiğimiz türküleri herhangi bir destek almadan çalabiliyoruz. Benden iyi bestekâr olur diyorsanız bu mod sayesinde kendi türkü ritimlerinizi oluşturmak bile mümkün. Bağlama Hero oyunu yüksek kapsamı sayesinde hiç sıkılmadan, birçok ünlü türküyü sizin çalmanızı sağlayarak, size Anadolu tarihinin kapılarını açıyor.

Bağlama Hero Oyunu Özellikleri

  • 3 Farklı oyun modu ile kullanıcılarına renkli bir türkü ortamı sunuyor.
  • Onlarca çalınabilecek ünlü kişilere ait eserler
  • Her türküye ait puanlama ve kupa hedefleri
  • Türküleri çalabildikçe açılabilen üst seviye türküler
  • İnternetsiz kullanım sunabilme imkanı
  • Oyuncuların ritim duygusunu geliştirebilme platformu
  • Gerçekçi ses efektleri
  • Harika grafikler ve seri nota akışı ile müzik bölünmüyor.

Bağlama Hero Oyunu İndir

Binlerce bağlama severin büyük bir zevk ile oynadığı bu oyunu indirmek tamamen ücretsizdir. Bu yönü ile herhangi bir Bağlama Hero APK. indir gibi farklı linklere ihtiyaç duymadan, kolaylıkla telefonlarınıza veya tabletlerinize indirip bu oyunu oynayabilirsiniz. Mobil müzik oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan biri olan bu oyuna özellikle Türk oyuncularının ilgisi oldukça fazla olduğunu görüyoruz.

Bağlama Hero oyununa üstelik hem İos işletimci cihazlardan hem de Android işletimci cihazlardan ulaşmak mümkün. Android işletimci cihazlar için 23 MB’lık küçük bir alan kaplayan bu oyunu indirmek için cihaz sürümünün en az 4.4 ve sonrası olması gerekiyor. İos İşletimci cihazlarda ise 86 MB’lık yer kaplayan, bu eğlenceli mobil müzik oyununu indirmek için ise 8.0 ve sonrası bir sürüme ihtiyaç var.

Eş zamanlı müzik ritmi ve nota özelliği ile mobil müzik oyunlarında nadir güzellikte bulunan bu Bağlama Hero oyununu indirmek istiyorsanız, Android işletimci cihazlarınız için buraya tıklamak, İos işletimci cihazlar için ise buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts