Bilgisayarda ve Mobilde Olan 5 Strateji Oyunu

Mobil Strateji Oyunu Tavsiyeleri
Mobil Strateji Oyunu Tavsiyeleri

Mobil Strateji Oyunu Tavsiyeleri

Sizler için mobil oyun tavsiyeleri yapmaya devam ediyoruz! Bu strateji oyunları listemizde yer alan oyunları hem mobil cihazlarında (Android, iOS ve Microsoft) hem de BlueStacks sayesinde bilgisayarlarınızda oynayabileceksiniz. Mobil oyunları bilgisayarda oynamanıza yardımcı olan emulatör yazılımı BlueStacks, bilgisayarınızı bir Android telefona çeviriyor.

Bu listede yer alan oyunları seçerken, BlueStacks üzerinde en popüler olanları göz önünde bulundurduk. Mobil platformda genellikler şehir veya krallık kurup diğer rakipleriniz ile klan veya bireysel olarak karşılaşmanız temelinde yükseliyor. Tabi ki listedeki her oyunun kendine has özellikleri de var. Şimdi fazla uzatmadan mobil strateji oyunu tavsiyelerimize geçelim.

strateji

King of Avalon: Dragon Warfare

Listemizin ilk mobil strateji oyunu King of Avalon: Dragon Warfare oluyor. Bu strateji oyunu Diandian Interactive Holding tarafından geçtiğimiz yıl Android ve iOS platformları için yayınlandı. Bir  gerçek zamanlı ve ortaçağ temalı MMO strateji türünde olan oyunumuz, yaklaşık 10 milyon kişi tarafından indirildi ve 2017’de bir çok ülkenin en çok hasılat yapan oyunlar listesinde yer aldı.

Orta çağ severlerin aşina olduğu, Yuvarlak Masa Şövalyeleri ve Kral Arthur hikayesinin ana konularını oluşturduğu oyunda oyuncular, kudretli bir ejderi kendi ile birlikte geliştirerek savaşlarda ek üstünlüklere sahip olmaya çalışacak.

King of Avalon: Dragon Warfare bilgisayara indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

strateji

Guns of Glory

Listenin ikinci oyunu yine Diandian Interactive Holding tarafından oyuncuların beğenisine sunuluyor. Oyun hakkında bahsetmeden önce değinmemiz gereken bir nokta var. Oyun Asya bölgesindeki oyuncular için hazırlanan bir başka sürümü bulunuyor. Bu yüzden dünya çapındaki diğer ülkeler için yayınlanan Global versiyonunu yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

King of Avalon’a oldukça benzeyen oyun, yıl olarak kardeşinden biraz daha ileri bir tarihte geçiyor. Guns of Glory daha çok hava ve denizcilik tarafında yoğun içeriklere sahip bir oyun. Oyunun hikayesi kötü durumda olan bir krallığın yeniden yükselmesini sağlarken, bir yandan da kişisel ve klan düşmanlarınızın üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Guns of Glory’yi aynı zamanda bilgisayarda da oynayabilirsiniz.

strateji

Final Fantasy XV: A New Empire

Efsane oyun serilerinden olan Final Fantasy, geçtiğimiz günlerde inceleme konuğumuz olarak Mobidictum.com’da yer almıştı. Daha önce birçok oyun platformunda yer alan ve 1987 yılından beri devam edilen oyunun mobil sürümü büyük bir tepki almıştı. Oyunu diğer tüm kardeşlerinden tür olarak ayıran mobil sürüm, strateji tarafında gelmişti.

Bir krallığı geliştirmek için üniversiteler, kaleler, çiftlikler, madenler ve taş ocakları gibi daha birçok kaynak inşa edip bir yandan da düşmanlarınız ile savaşmalısınız. Bu oyunun normal strateji oyunlarından farkı, bir krallık ile beraber kendi karakterinizi de geliştiriyorsunuz. Ayrıca klan sistemi de arkadaşlarınız ile savaşlara girmenize olanak sağlıyor.

Final Fantasy XV: A New Empire’ı bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

strateji

 

Lords Mobile: Battle of the Empires

Bir diğer popüler oyuna daha geldik. IGG.COM tarafından yayınlanan Lords Mobile, sadece Google Play Store üzerinde 50 milyon kişi tarafından indirildi. Şu ana kadar bahsettiğimiz çoğu oyun şehir veya krallık kurma ve geliştirme üzerineyken, Lords Mobile ordu stratejisi kurma gibi bir temayı benimsemiş.

Oyunda ordularımızı kurup, belirli düzenlere sokuyoruz. Ardından gelen savaşlarda ise kendi düzeniniz ile rakibinizin düzeni karşı karşıya geliyor. En iyi ordu stratejisini yapan kişi rakibini mağlup etme zevkine nail oluyor. Tabi ki bu oyunda da üslerinizi kurup daha fazla kaynak kazanabilmek için çeşitli yapıları kuruyorsunuz.

Lords Mobile: Battle of the Empires’ı bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

strateji

Vikings: War of Clans

Başka bir klan ve şehir geliştirme oyunu ile daha karşınızdayız. Plarium LLC tarafından yayınlanan oyun, milyonlarca oyuncuya ulaşmış durumda. İsminden de anlaşılabileceği gibi bir Viking temasına sahip oyunda kıyı şehirlerimizi geliştirmek için çaba harcıyoruz. Oyun bizlere nostaljik tarayıcı savaş oyunlarının yenilenmiş halini anımsatıyor.

Vikings: War of Clans’ı bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler