Bilgisayarda Oynayabileceğiniz 5 Klasik Mobil Oyun

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi

5 Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi

Mobil oyun tavsiye listelerimiz ile yeniden karşınızdayız. Bu listemizde mobil ve bilgisayar platformlarında efsane olarak anılan 5 klasik mobil oyun bir araya getirdik. Bu oyunların arasında herkesi bilgisayarları başına kitleyen FarmVille’den tutun da, mobil yarış oyunlarının en çok sevilenlerinden olan Hill Clim Racing’e kadar var.

Tüm bu ücretsiz mobil oyunları Android emülatöru Bluestacks ile bilgisayarınız üzerinden kolayca oynayabilirsiniz. Şimdi fazla uzatmadan Bilgisayarda oynayabileceğiniz 5 klasik mobil oyun listemize geçiş yapalım.

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi - Hill Climb Racing
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi – Hill Climb Racing

Hill Climb Racing

Mobil telefonların akıllı hale gelmesi ile ortaya çıkan ilk mobil oyunlardan olan Hill Climb Racing, oyuncuların sevgisini kısa sürede kazanmıştı. İki boyutlu bir perspektifinden oynadığımız oyun bir çizgide ilerliyor. Oldukça basit bir mantığa sahip olan oyunda sadece gaz ve fren tuşları mevcut.

Çeşitli haritalar ve araçlar ile zorlu dağları aşıyoruz. Aracınızın hakimiyetini sağlamalısınız ve altınları toplayıp, en uzun mesafeye ulaşmalısınız. Hill Climb Racing’i BlueStacks ile bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi - Talking Tom
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi – Talking Tom

Talking Tom

Listemizin ikinci konuğu tatlı mı tatlı bir kedi oluyor. 135 ülkede ilk sıralarda kendine yer bulan ve 500 milyondan fazla oyun, Talking Tom veya Benim Konuşan Tom’um olarak tanınıyor. Oyunda minik bir yavru kedinin büyümesine şahit oluyoruz. Kedimizi besleyip giydirebilir,veya onunla çeşitli oyunlar oynayabiliriz.

Kedinizin sorumluluğu artık sizde olacak. Onu sakın yalnız bırakmayın, çünkü onun da duyguları var. Onun duygu haline göre çeşitli etkinlikleri yapabilirsiniz. :Talking Tom’u BlueStacks ile bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi - Candy Crush Saga
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi – Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Sıra mobil oyun tarihinin en çok oynanılan oyunlarından birine geldi. Candy Crush Saga, sadece Google play Store’da 500 milyon indirilmeyi aşan bir oyun. Bu oyunu görmemeniz neredeyse imkansız çünkü siz oynamasanız bile, toplu taşıma araçlarında veya insanların toplandığı bir yerde oynayan biri kesinlikle olmuştur.

Bu mobil bulmaca oyununda, ana noktamız şekerler. Birbiri ile aynı olan şekerleri bir araya getirdikçe puanlar kazanıyoruz. dünyanın her yerinden insanlar ile karşılaştığımız bu oyunda en çok puanı kazanarak üst sıralara çıkmanız gerekmekte. Candy Crush Saga’yı BlueStacks ile bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi - Plants vs Zombies 2
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi – Plants vs Zombies 2

Plants vs Zombies 2

Listemizin dördüncü oyunu ise patlama noktasına bilgisayar platformunda ulaştı. Plants vs Zombies 2’de oyuncular bir zombi salgınında evlerini çılgın zombilerden korumaya çalışıyor. Fakat burada sıra dışı bir durum var çünkü evimizi korurken bitkiler bize yardımcı olacak. Dünya devi oyun geliştirici ve yayıncı firması olan Electronic Arts tarafından yayınlanan bu oyun, milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanıyor.

Zombiler de tek tip değil. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan zombiler, sizleri bitkileriniz ile farklı stratejiler yapmaya zorlayacak. Plants vs Zombies 2’yi BlueStacks ile bilgisayarda üzerinden oynayabilirsiniz.

Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi - FarmVille 2: Country Escape 
Klasik Mobil Oyun Tavsiyesi – FarmVille 2: Country Escape

FarmVille 2: Country Escape

Listemizin son üyesi Zynga’nın efsane oyunu FarmVille’in ikinci oyunu FarmVille 2: Country Escape oluyor. İlk çıktığında efsane oynanışı ile bizleri bilgisayarlarımızın başına kitlemişti. Çevremizdeki çoğu kişi ekinlerini toplamak için saatlerini kuruyordu. Fakat her şeyde olduğu gibi bu oyunun da popülaritesi gittikçe azaldı.

FarmVille ile hayalinizdeki çiftlik yaşamına bir kaçamak yapıyorsunuz. Ekinlerinizi toplayıp satıyor ve hayvanlar yetiştirip çiftliğinizi daha da büyütüyorsunuz. FarmVille 2: Country Escape BlueStacks ile bilgisayarda oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Real Car Parking 2017

Real Car Parking 2017 İle Eğlenirken Öğrenin!

Farklı Bir Park Etme Oyunu – Real Car Parking 2017 Tüm park etme oyunları aynı, aradığım grafik ve oynanışı bir türlü bulamıyorum diye üzülüyor musunuz? Araba içinden sürüş bile yok diye yakınıyor musunuz yoksa? Keşke yeni park oyunu çıksa da şöyle doya doya park etsek diyenlerden misiniz? O…
Devamını oku