Boom Beach: Ada Sahillerinde Savaşıyoruz!

Boom beach

the-boom-beach-diary-episode-72013’te çıkan Supercell oyunu Boom Beach geçen iki buçuk senede strateji oyunları arasında en çok oynan oyunlar arasına girdi. Clash of Clans benzeri bir oyun yapısına sahip olan yapım kendine has özellikleriyle de öne çıkıyor.

Sahip olduğunuz adanızı geliştirme ve diğer adaları istila ederek kaynaklarına sahip olma amacını sunan oyunda kullanabileceğiniz çeşitli kaynaklar var. Öncelikli kaynağımız altın. Birlikleri eğitmek, araştırmak, takım ada haritasını genişletmek, ağaçları kesmek ve taşları kaldırmak için kullanılır. Konut inşa ederek, adaları fethederek, fethedilmiş adalardan gelen botlar yoluyla elde edilir.

Bir diğer kaynağımız odun. Kereste fabrikanızdan, adaları fethederek, kaynak adalarından, ağaçları keserek ve elmasla takas edilerek elde edilebilir. Her türde bina için kullanılır. Bir diğer kaynak taş ise taş ocağından, adaları fethederek, kaynak adalarından, adada bulunan taşları kaldırarak ve elmasla takas edilerek elde edilebilir. Taş genellikle binalardaki büyük görsel değişimler için kullanılmaktadır çünkü daha üst düzey bir kaynaktır.

Oyundaki önemli kaynaklardan olan demir ise demir madeninden, adaları fethederek, kaynak adalarından ve elmasla takas edilerek elde edilebilir. Demir, binalardaki çok büyük görsel değişimler için kullanılmaktadır. Yine kıymetli bir kaynaktır. Oyundaki son kaynak ise elmastır. Elmas oyun içindeki birincil para birimidir. Oyun ilk indirildiğinde, başarılar tamamlandığında, adanızı savunduğunuzda, harita üzerinde rastgele beliren hazinelere basıldığında veya oyun içi satın almalarla elde edilebilirler. Tüm para birimlerinin en değerlisi olarak nitelendirilir çünkü onlarla altın, odun, taş veya demir dahil olmak üzere her şeyi satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hiçbir kaynak harcamaksızın bir yükseltmeyi anında tamamlayabilirsiniz.

Oyun her anlamda kompleks bir yapıya sahip. Savunma binalarının adanızdaki yerleşiminden diğer adalara yaptığınız saldırıların taktiklerine kadar her şey oyununuza çok büyük bir şekilde etki ediyor. Supercell tarafından sürekli güncellenen oyunda her yeni güncellemeyle yeni düşmanlar ve yeni özellikler ekleniyor. Oyunu Google Play‘den ve App-Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler