Call of War – 2. Dünya Savaşı Strateji Oyunu

Call of War oyunculara 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyecek hamleleri yapacağı bir ortam sunuyor.
call of war
Call of War

Call of War oyunculara 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyecek hamleleri yapacağı bir ortam sunuyor. Tahmin edileceği üzere strateji oyunları kategorisinde çıkan bu oyun, Bytro Labs imzasını taşıyor. Tanklar, uçaklar, gizli silahlar ve ülkeler arasındaki ilişkilere hazır olun!

Call of War 2
Harita üzerinden adım adım yaptıklarınızı takip edebilirsiniz.

2. Dünya Savaşı’nda tarafını seç

2. Dünya Savaşı zamanlarında güçlü uluslardan birinin kontrolünü devral. Eyaletler fethet, ittifaklar kur ve ekonomini oluştur. İkinci Dünya Savaşı’nın en gizli silahlarını araştır ve gerçek bir süper güç ol! Akıllı ittifaklar ya da acımasız genişleme, süper silahlar ya da toplu saldırı? Hangi yoldan gideceğin sana bağlı. Call of War hakkında tüm her şeye tek bir yerden ulaşmak için Call of War sayfamıza göz atabilirsiniz.

call of war
Call of War

Bytro Labs masa oyunlarını seven oyuncuların bu oyuna bayılacağını belirtiyor. 1942 yılında başlayan oyun, gerçek zamanlı hareket eden birimlere ve seçtiğiniz bölgelere göre birçok haritaya sahip. Teknoloji geliştirmek için birçok unit’in bulunduğu bu yapım, özellikle hava saldırıları yönünden karmaşık savaşlara olanak tanıyor. Ayrıca gizli silahlar kategorisinde atom bombası üretmek gibi seçenekler de mevcut.

Oyunun başlangıcında harita üzerinden bir bölge seçiyorsunuz. Tabii oyun doğrudan başlamıyor. Öncelikle bir rehber eşliğinde oyunun temel dinamiğini anlamanız için birtakım basit görevler yapıyorsunuz. Bu görevlerin ardından kararları alabileceğiniz aşamalara rahat bir şekilde geliyor ve 2. Dünya Savaşı’na dahil olabiliyorsunuz.

call of war
Oyundan bir ekran görüntüsü.

Ayrıca oyunun resmi internet sitesinde de birçok görev bulunuyor. Oyuncularına “general” diyerek hitap eden oyun, topluluk tarafında birçok etkinlik ve güncelleme ile oyunu diri tutmayı amaçlıyor. Hemene aşağıdan bu yapımın 2020 planlarından da kısaca bahsettik. Dilerseniz callofwar.com’dan oyun hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunu tarayıcı üzerinden de oynayabileceğinizi belirtelim.

2020 için büyük planlarımız var ve yeni yıla girdikten sonra hemen işe koyulacağız! Call of War 1.5 önümüzdeki sene büyük bir olay olacak, bununla beraber oyuna yeni denge düzenlemeleri, oyun mekanikleri ve çok daha fazlası eklenecek. 1.5’i yayınlamadan önce, önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleşecek test etkinliklerinde topluluğumuz değişiklikleri test edip görüşlerini paylaşabilecek.

call of war
Call of War’daki gazete.

Call of War oyuna nasıl başlamalıyız?

Kayıt işlemlerinizi hallettikten sonra oyuna başlamak için artık hazırsınız. Size tavsiyemiz ilk olarak Uluslar Çatışması (Öğretici) modunda oynamanız. Bu sayede hem sizin gibi yeni başlayan rakipler ile oynayarak tecrübe kazanabilirsiniz. Oyuna girdiğinizde başlangıçta yapmanız gereken önemli hamleler bulunuyor. Sizin için bu hamleleri sıraladık.

  • Öncelikle devletinizin başkentine sanayi kurun.
  • Topraklarınızın üzerinde o topraklarda hangi kaynakların üretilebildiğini görebilirsiniz. Demir ve Nadir Malzeme üretilebilen şehirlere sanayi kurun.
  • Daha sonra araştırma kısmından milis araştırmasını başlatın.
  • Ardından önceden sanayi kurulmuş olan şehirlerinizdeki sanayileri 2. seviye yapın.
  • En son olarak askerlerinizin hepsini sınırlarınıza yakın yerlere taşıyın.
  • Ayrıca haritanızda bulunan diğer oyuncular ile koalisyon kurmanız size avantaj sağlayacaktır.

Oyunun ilk gününde yapılabilecekler bu şekildeydi. Bu adımları uygulayarak oyunun enfes heyecanına siz de katılabilirsiniz.

1940’lı yıllarda geçen strateji tabanlı oyun Call of War 2 ile 2. Dünya Savaşı tarihini baştan yazabilirsiniz. Oyunun başında istediğiniz devleti seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Devletinizin topraklarını kalkındırarak kaynak üretiminizi artırın ve stratejik şehirlere doğru yatırımlar yaparak rakiplerinizi geride bırakın. Tabi bunları yaparken diğer oyuncular ile ilişkinizi de gözden geçirmelisiniz. Diğer oyunculara elçiler yollayarak ticaret yapabilir, koalisyon kurabilir ve askeri geçiş hakkı isteyebilirsiniz. Ayrıca bu sırada gerçekleşen olayları “The World Herald” gazetesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Call of War indir

Tarayıcı ve PC üzerinden oynanabilen bu yapım Android ve iOS üzerinden mobil cihazlarda da oynanabiliyor. Oyunu tarayıcı üzerinden veya mobil cihaz üzerinden oynayabilirsiniz. Kayıt olma linklerini hemen aşağı ekledik.

call of war call of war

Ayrıca bu oyun için açılmış Facebook sayfası ve Discord sunucusuna gelerek oyuncularla birlikte sohbet edebilir, yeni oyun arkadaşları bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts