ChessFinity ile Sonsuz Satranç

Chess Finity
ChessFinity

Satrancın tarihi elde edilen bilgilere göre milattan önce iki binlere kadar dayanıyor. Mısır, Çin, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin oynadığı satranç oyununu belki de en eski oyun olarak kabul edebiliriz.

Satranç Nedir? Online Satranç Oyna

ChessFinity Satranç Oyunu Oyna!

Satranç, hiç şüphesiz ki insanoğlunun zeka ve sabrının sınırlarını en çok zorlayan oyunların başında gelir. Günümüzde de hala popülerliğini korumasının yanında özellikle çocukların eğitiminde önemli bir rol üstlenerek saygınlığını sürdürmekte.

Her klasik oyun gibi satranç da dönem dönem dijital ortama aktarılmakta. Ancak bazı geliştiriciler klasik satrançtan ziyade daha yenilikçi hamlelerle yaklaşarak yepyeni satranç deneyimleri sunmayı tercih ediyor.

İlginizi Çekebilir: Satrançta Ustalaşmak İsteyenlere – Lichess

ChessFinity ile Satranç Kuralları Baştan Yazılıyor

ChessFinity, klasik satranç ile mobil oyunların vazgeçilmez kategorisi sonsuz koşu türünü eritmeyi amaçlıyor. Başka bir deyişle, sınırsız bir satranç tahtası ve satranç taşının olduğu bir dünya düşünün ve bu dünyada ilerleyebildiğiniz kadar ilerleyin.

Birbirinden farklı iki türü birleştirerek ortaya çıkan yenilikçi ve yaratıcı oyuna gelin biraz daha yakından bakalım.

chessfinity

Klasik satrançta olduğu gibi bunda da piyon, at, fil, kale, vezir ve şah taşlarımız bulunuyor fakat tek bir fark var, her bir taştan sadece bir tane bulunmakta. Amacımız ise bu taşları kullanarak hem karşımıza çıkan rakiplerin taşlarını yemek hem de altınları toplamak. Biz kendi hamlemizi yaptıktan sonra da karşımızdaki taşların hamlesini bekliyoruz ve yapılan harekete göre önlem alıyoruz. Orijinal satranç oyununda taşların hareketlerine kıyasla burada kale ve vezir tek seferde sadece dört kare hareket edebiliyor. Aynı zamanda hiçbir taşla geriye doğru hamle de yapılamamakta. Bunların dışında geri kalan taşların hareketlerinde hiçbir değişiklik bulunmuyor.

Oyunun önemli detaylarından birisi de her hamlede farklı seçebiliyor olmanız. Ama eğer taşınızı rakibinize yedirirseniz bulunduğunuz platformun en başına dönüyorsunuz ve elinizde kalan taşlarla yeniden başlıyorsunuz. Taş yemeniz ise sizler için oldukça önemli. Çünkü oyunda belli bir süreye karşı yarışıyorsunuz ve yediğiniz her taş size ekstra zaman kazandırmakta. Burada da yediğiniz taşın önemi ne ise kazanacağınız ekstra zaman da ona göre fazla olmakta.

ChessFinity satranç oyununu Google Play Store aracılığıyla ücretsiz olarak indirip bu farklı deneyime ortak olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler