Çocuklara Yeni Nesil Ansiklopedi: Little Mouse’s Encyclopedia

Little Mouse's Encyclopedia

Little Mouse’s Encyclopedia çocuklar ve ebeveynler için etkileşimli bir ansiklopedi.

Little Mouse’s Encyclopedia ile çocuklarınıza bilgiyi aşılayın

Bizler Y kuşağının en son üyeleri olarak ödevlerimizi ansiklopedi araştırmalarıyla yapmaya başlayıp, sonrasında bu ansiklopedileri raflara kaldırarak eğitim hayatına internet ile devam eden bir kuşak olduk. Z kuşağının belki de pek çoğu ansiklopediye dokunmayı bırak ne olduğunu bile bilmiyor olabilir. Merak etmeyin, doğum tarihinizi seçemediğiniz ve bunun için de ansiklopedilerle temas edemediğiniz için sizi ayıplamayacağız. Hatta “Ah o eskiler ne güzeldi” klişesine hiç girmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, her nesil kendi dönemini, o dönemin artıları ve eksileri ile birlikte yaşıyor ve bu durum da, onları sonraki nesilden üstün hale getirmiyor.

Little Mouse's Encyclopedia
Büyüteci kullanarak ortamdaki bitki ve hayvanları yakından inceleyebilirsiniz.

Eskiyi övmek yerine eskiden beslenmeyi, onu yeni olanla harmanlamayı ve bu şekilde şimdiki nesillere hitap edilmesini doğru bulan bir ekip olarak bugün, çocuklarımızın evde canının sıkılmaması için bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik.

Little Mouse’s Encyclopedia, sayısız hayvan ve bitli türünün doğal ortamlarında incelenmesini sağlayarak bunu oldukça keyifli bir hale getirmektedir. Her ne kadar çocuk oyunu olarak geçse de yetişkinlerin de çocuklarıyla beraber oyuna göz atmalarını önermeden geçemeyiz; zira içinde sadece çocukların değil, her yaştan kişinin faydalanabileceği bilgiler de bulunuyor.

Little Mouse's Encyclopedia
Yer altında bulunan hayvan ve bitkilere de göz atabilirsiniz.

Oyun boyunca sevimli ve bir o kadar da yaşadığı çevreyi keşfetmeye meraklı küçük faremize eşlik ediyoruz. Onu yuvasından çıkararak yer altındaki ve üstündeki diğer bitkilerin ve hayvanların doğal yaşan alanlarına götürüyoruz. Kullandığımız tek araç ise bir büyüteç. Bitkinin veya hayvanın yanına geldiğimizde büyüteci üstüne sürükleyerek onun hakkında bilgiler alıyoruz.

4 farklı habitatta 160’tan fazla hayvan ve bitki türü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Her bitki ve hayvan hakkında tam bir ansiklopedi mantığıyla gerek görsel gerek yazılı şekilde detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz. Animasyon izliyormuş tadı veren oldukça başarılı grafik tarzı sayesinde, hem oyunu çocuklar için daha dikkat çekici bir hale getiriyor hem de o yaşlarda bilgi edinmenin keyifli yöntemini sunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts