Dünya Coğrafyası – Eğlenceli Bilgi Oyunları

Dünya Coğrafyası Oyunu İndir
Dünya Coğrafyası Oyunu

Dünya Coğrafyası Oyunu bizlere ülkelerin haritalarını, bayraklarını, başkentlerini, dinlerini, resmi dillerini para birimlerini ve daha birçok özelliklerini size çeşitli sorularla öğreten bir oyun türü olarak karşımıza gelmektedir. Eğlenirken düşündüren bu oyun ile birlikte yaşadığımız dünya ülkeleri hakkında her şeyi neredeyse kolayca öğreniyoruz. Coğrafya severler için gerçekten grafikleri ve soru çeşitleri ile en sevilen eğlenceli bilgi oyunları arasında yerini almış durumda. Dünya kültürünüze katkı sağlayacak Dünya Coğrafyası Oyunu üreticisi olan Dünya Games Ent. şirketi tarafından özen ile hazırlanmış oyun kısa sürede 5 milyon indirmeyi geçerek büyük bir başarıya imza attı.

Dünya Coğrafyası Oyunu Oynanışı

Oyunda onlarca dil seçeneği ile tüm dünyanın her an oynayabildiği bu eğlenceli bilgi yarışması oyununu siz de basit bir şekilde oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken oluşturduğunuz profilde gelen soruları doğru cevaplayıp puan kazanmak ve başarı sırasına girmek oluyor. Yanlış cevapladığınız sorularında doğrusunu kolaylıkla öğrenerek aynı zamanda genel kültürünüzü eğlenceli bir şekilde geliştirebiliyorsunuz. Dünya Coğrafyası Oyununda 26 farklı kategoriden binlerce farklı zorluklarda size sorular gelebiliyor. Ne kadar çok doğru soru cevaplarsanız kazanacağınız puan o kadar fazla olacaktır.

Dünya Coğrafyası Oyunu İndir
Dünya Coğrafyası Oyunu

Dünya Coğrafyası Oyunu Özellikleri

  • Oyun bizlere 6000 soru sayısı ve 4 farklı zorluk derecesi ile hiç sıkılmadan saatlerce oyun oynama zevki sunuyor.
  • 1500’den fazla başarılı grafikleri ile harita ve krokiler sağlıyor.
  • 400’e yakın farklı ülke, bölge ve adalar ile neredeyse tüm dünyaya hakim bir oyun anlayışı.
  • Her oyundan sonra genel kültürüne katkı sağlayacak şekilde yanlışlarını test etme imkanı
  • Dünya/ülke çapında günlük/aylık/yıllık sıralamalar ve ansiklopedi
  • 26 farklı soru seçeneği(Ülkelerin harita üzerinde konumu, başkentleri, dilleri, dinleri, sınırları, bayrakları, nüfusları, armaları, para birimleri vb.)
  • Farklı dillerde dünya coğrafyası yarışması imkanı

Dünya Coğrafyası Oyunu İndir

Mobil eğlencelik bilgi oyunları arasında en sevilen oyunlar arasında olan Dünya Coğrafyası Oyunu günümüz dünyasına hakim olmada bizlere oldukça yarar sağlıyor. Üstelik mobil cihazlarınıza indirmek için hiçbir ücret talep etmiyor. Tamamen ücretsiz olan bu oyunu Android veya İos işletimciye sahip olan her cihaza rahatlıkla indirebilir ve oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Android cihazlar için 31 MB kadar küçük bir alan kaplayan bu oyunu oynamak için cihaz sürümünün 4.0 ve sonrası olması gerekiyor. İos işletimci cihazlar için ise 54 MB’lık alanın yanı sıra 8.0 ve sonrası sürüme ihtiyaç duyuluyor. Oynarken hem eğleneceğiniz hem de öğreneceğiniz bu başarılı oyunu indirmek için yapmanız gereken, Android cihazlar için buraya, İos cihazlar için ise buraya tıklamak. Bu oyun ile dünyada bilmediğiniz bir küçük kara parçası bile kalmayacak.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler