En İyi Mobil Satranç Oyunları

7’den 70’e herkesin severek oynadığı satranç mobil platformlarda da oldukça popüler. Bizler de bu yüzden en iyi mobil satranç oyunlarını derledik!
Online Satranç Uygulamaları
Online Satranç Uygulamaları

En iyi mobil satranç oyunları ile kişisel zeka gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Satranç, tarihin en eski oyunları arasında gösteriliyor. Dünya genelinde milyonların bildiği satranç oyunu en eski oyunlardan biri olmasının yanında strateji ve masa oyunlarının atası olarak da kabul ediliyor.

Mobil Satranç Oyunları

Satranç, tarihin en eski oyunları arasında gösteriliyor. Dünya genelinde milyonların bildiği satranç oyunu en eski oyunlardan biri olmasının yanında strateji ve masa oyunlarının atası olarak da kabul ediliyor. Satranç oynamak büyük küçük demeden herkesin zeka gelişimine büyük bir etkisi bulunuyor. Bu yüzden küçük yaştaki çocuklar satranca başlatılarak gelişimlerine destek sağlanmaya çalışılıyor. Satranç her ne kadar fiziksel olarak oynanan bir spor olsa da günümüzde mobil cihazlarda da birçok kullanıcı tarafından oynanıyor. Satranç hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz ancak öğrenip iyi bir satranç oyuncusu olmak istiyorsanız öncelikle “Satranç nedir?” adlı içeriğimize göz atmak sizler için daha yararlı olabilir.

Mobil Satranç Oyunları
Mobil Satranç Oyunları

Mobil satranç oyunları her yaştan kullanıcının büyük ölçüde ilgisini çekiyor. Yaş sınırı olmayan bu oyunda herkes herkesin rakibi olabilir, yani karşınıza 70 yaşında bir rakip de çıkabilir 7 yaşında da. Hemen aşağıda ise sizler için listelediğimiz en iyi mobil satranç oyunları bulunuyor. O oyunların içerisinden size en uygun olanı seçip dünyanın her yerinden rakiplere karşı oynamaya başlayabilirsiniz.

Lichess

Lichess
Lichess

En iyi mobil satranç oyunları arasında gösterilen Lichess ile ister bir dakikalık hızlı maçlar yapabilir isterseniz de uzun uzun düşünebileceğiniz maçlar oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde ayrıca geçmişten günümüze birçok satranç ustasının yıllar boyunca yaptıkları açılışları, hamleleri birer birer analiz ederek gösteren ve yapay zeka ile oyunu incelemenizin yanında satranç ustalarının oynamış olduğu oyunlar ile kendi oyunlarınızı karşılaştırabilirsiniz.

Learn Chess with Dr. Wolf

Learn Chess with Dr. Wolf
Learn Chess with Dr. Wolf

Learn Chess with Dr. Wolf, başlangıç seviyesinden usta seviyesine kadar her satranç oyuncusuna hitap eden yapısı sayesinde sizinle hem satranç oynuyor hem de oyun esnasında bir yandan öğretip bir yandan hamlelerinizi değerlendiriyor. Bu oyunda hem rakibiniz hem de koçunuz olan Dr. Wolf, maç boyunca size ipuçları veriyor ve hatalarınızı söylüyor. Bu sayede derinlemesine bir satranç maçı yapıyorsunuz. Hamlelerin arkasındaki mantığı öğrenip, kritik anlarda yardım isteyebilmek gibi detaylarla mobildeki en eğitici, öğretici ve keyifli satranç oyununu oynayabilirsiniz. Oyun esnasında zorluk seviyesini artırabilir ve Dr. Wolf’tan yardım almadan da oynayabilirsiniz. Bununla birlikte dilediğiniz anda Dr. Wolf’a başvurup nerede, ne hata yaptığınıza dair bilgilendirmeler de alabilirsiniz.

Satranç Oyna & Öğren

Satranç Oyna & Öğren
Satranç Oyna & Öğren

Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuya karşı satranç oynayabilirsiniz. Ücretsiz ve sınırsız satranç oynamanın keyfini çıkarırken bir yandan etkileşimli dersler ve videolardan faydalanabilirsiniz. İster diğer oyunculara karşı isterseniz de telefon veya tabletlerinizdeki yapay zekaya karşı mücadele ederek içinizdeki gerçek satranç ustasını açığa çıkarın.

Chess Online

Chess Online
Chess Online

Çevrim içi satranç oyunları ile düşünme kabiliyetinizi geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Chess Online oyunu ile 1 milyon 600 binden fazla kayıtlı oyuncuya ya da yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Chess Online’ın içerisinde yer alan videolardan diğer oyuncuların maçlarını izleyebilir ve izlerken videoyu duraklatarak siz olsaydınız burada ne yapardınız diye tahmin edip, sonrasında videoyu devam ettirerek onların nerede, nasıl hareket ettiklerini görebilir ve böylece kendinizi kıyaslayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler