En İyi Mobil Strateji Oyunları

En iyi Mobil Strateji Oyunları 2019
En iyi Mobil Strateji Oyunları

En iyi mobil strateji oyunları üzerine bir liste hazırladık. Son yıllara damgasını vuran ve son dönemin en yeni, en iyi mobil strateji oyunlarını derledik.

Mobil Strateji Oyunları

Kendi stratejinizi oluşturup rakiplerinizi yerle bir etmek üzerine kurulu bu tar oyunları çevrimiçi platformda arkadaşlarınızı da dahil ederek oynayabilirsiniz. Sınırsız strateji geliştirmenize olanak sağlayan bu tarz mobil oyunlar, sürekli olarak güncellemelerle oyundaki strateji yelpazesini genişletmeye devam ediyorlar. Bu mobil oyun türünün en iyilerini sizler için listeledik. Eğer bu tarz mobil oyun önerileri ve listelerinden hoşlanıyorsanız, mobil oyun öneri listemize göz atmayı unutmayın!

Lords Mobile

Lords Mobile
Lords Mobile

En çok oynanan mobil oyunlar listesine hızlıca giriş yapan ve kısa zamanda büyük başarı yakalayan Lords Mobile mobil oyun öneri listemizde ilk sırada. 26 Şubat 2016 tarihinde piyasa sürüldükten kısa bir süre sonra dünya çapında 90 milyondan fazla oyuncunun oynadığı çok oyunculu mobil strateji oyunu haline geldi. Halen devam etmekte olan inanılmaz başarı öyküsüne, hem mevcut oyuncular hem de yeni oyuncular için yeni içerikler ve güncellemeler ekleyerek devam ediyor.

Lords Mobile’da amaç krallığını yönetip farklı cephelerde savaşmaktan geçiyor. Oyunu ilk kez yükleyen biri için tanıdık bir his uyandırıyor. Lords Mobile başarısını sürekli güncellemelerine ve iyileştirmelerine borçlu. Bu oyundan kesinlikle zevk alacaksınız. Son güncelleme ile eklenen battle royale modu ile Lords Mobile Battle Royale oldukça iddialı.

Lords Mobile ile ilgili en çok merak edilen konu ise “canavar avı”. Gelin beraber Lords Mobile canavar avı nedir? Ne işe yarar? Ve neden önemlidir? Sorularına birlikte göz atalım.

  • Cavanar avı size ekstra kaynak sağlar. Bu kaynaklara oyunda bolca ihtiyacınız olacak bu yüzden çantanızda durmasında fayda var.
  • Canavar kesmek için enerjiye ihtiyaç duyarsınız. Her seviyedeki canavar için ihtiyaç duyulan enerji miktarı farklıdır. Enerjiniz gün içerisinde tekrar dolar ve enerji yenilendikçe tekrar kesebilirsiniz.
  • Canavarlar seviyelerine bağlı olarak farklı ödüller verir. Seviye zorlaştıkça ekipman güçlendirmek için vereceği materyalde daha güçlü olacaktır.
  • Canavar kesmek Lonca seviyesini yükselttiği için alacağınız ödüller de hem sizin için hem loncanız için daha kaliteli olacaktır.

Clash of Clans

clash of clans mobidictum
Clash of Clans

Clash of Clans 2012’de piyasa mobil strateji oyun türünün ilk örneği olarak piyasaya çıkmasından bu yana AppStore ve Google Play’de liderlik koltuğuna oturdu ve uzun süredir onu bu koltuktan edebilen olmadı. 2013 yılında geliştiricilerine tam 892 milyon dolar kazandırdı ve halen kazandırmaya devam ediyor.

Clash of Clans’ın amacı üssünüzdeki kaynakları güçlendirmek, kaynakları kazanmak ve diğer klanları işgal edip kendi üssünü savunmak üzerinedir. Oyun bağımlılık yaratıyor ve oyundan çıkmak üssü açık hale bırakmak anlamına geldiğinden oyuncular ekranlarına yapışmış halde oluyor desek yanlış olmaz.

Ücretsiz mobil strateji oyunu olan Clash of Clans’ta oyun için satın alım imkanları bulunuyor. Clash of Clans hesabınızı unuttuysanız veya hesabınız başkaları tarafından ele geçirildiyse Clash of Clans hesabını geri alma rehberimiz ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

Muhteşem Osmanlı: Kahramanlar Asla Ölmez

muhteşem osmanlı
Muhteşem Osmanlı

Muhteşem Osmanlı, bir sultanın hayatını tecrübe ettiğiniz yeni bir imparatorluk simülasyon RPG mobil oyunudur. Bir padişah olarak, savaşlara katılarak, imparatorluk yönetimi, siyasi entrika, mirası güvence altına alarak stratejik yeteneklerini test etme imkanı sunuyor.

Bir sultan olarak, diğer gerçek oyuncuların mirasçıları ile evlenmek için konserler vererek güçlü Viziers ve birçok mirasçı ile güçlü bir imparatorluk kuracaksınız. Oyunun sosyal medyası ve sohbet odası onu diğer oyunlardan ayıran en önemli özellik olarak göze çarpıyor. Sultan arkadaşlarınızla iletişimler kuracak, ittifaklar ve düşmanlar yaratacaksınız. Birlikler, Birlik Savaşlarında birbirlerine karşı oynayacaklar. Vizierlerin gücü, mirasçıların ve senin bağışların birliğin gücünü arttıracak. Muhteşem Osmanlı oyunu düzenli olarak eklenen yeni özelliklerle birlikte işbirlikçi, rekabetçi ve stratejik bir oyun sunuyor.

Mafia City

Mafia City
Mafia City

Çin’den gelen ve dünyanın en popüler oyunların biri olan bu oyun haydut hayatını konu alan mafya temalı mobil strateji oyunudur. Şangay merkezli Yotta Games tarafından geliştirilen Mafia City bir simülasyon oyunudur. Sahte çember çalıştıran, bisikletçileri ve ümitsizleri eğiten, sekreterinizle striptiz oyunları oynayan ve hızlı aramada babes denilen bir çetenin başını oynuyorsunuz.

Oyun çoğunlukla kaynakları ve ödülleri toplamak için çok fazla tuşa birden basmayı gerektiren zor bir mobil oyun. Çimlerinizi hızlı bir şekilde genişletmek istiyorsanız, oyunda kaynak ve sanal para almak ve ödeme yapmak gerekiyor.

Oyun aslında çokta yeni sayılmaz. Neredeyse iki yıldır piyasadaydı ancak bir dizi yükseltme ve pazarlama kampanyasından sonra şimdi daha popüler hale geldi. Şu anda Google Play’de 250 binden fazla oyuncudan tam not aldı.

Last Empire – War Z: Strategy

Last Empire – War Z: Strategy
Last Empire – War Z: Strategy

Last Empire War Z: Strategy, bir zombi kıyametinden kurtulmuş bir dünyada geçen, çok satan mobil ve tarayıcı tabanlı MMORTS ve hayatta kalma oyunudur. Dünyadaki insanların çoğu korkunç ve et yiyen zombilere dönüşmüştür. Ancak tüm canlılara güvenilmemelidir çünkü birçoğu sizi ilk şansında öldürebilir. Sadece güçlü bir kale inşa ederek ve iyi eğitilmiş askerler grubunu yükselterek topraklara düzen getirmeyi düşünebilirsiniz. Yaşamın ölümsüzlerden daha tehlikeli olduğu bu topraklarda, en güçlülerin hayatta kalması mümkündür.

Oyunun temel özellikleri inşa et ve savaş üzerinedir. Güçlü olup kaleni inşa ederek ve dünyanın her yerinden oyuncularla birlikte oynayabilirsiniz.

King Avalon: Dragon Warfare

King Avalon: Dragon Warfare
King Avalon: Dragon Warfare

King Avalon: Dragon Warfare, Kral Arthur’un ölümü sonrası krallığın başına geçip krallığı geliştirmek şeklinde oynanan mobil bir strateji oyunudur. Ejderhanızı yükseltin ve ordunuzu Excalibur’u kaldırma ve kral olmak için inşa edin.

Avalon kralı olarak diğer düşmanlarla savaşmak için bir şehir ve ordu kurun. Çiftliklerin ve bıçkı fabrikalarının, askeri çadırların ve hastanelerin yanı sıra bir elçilik inşa edebilecek ve yükseltebileceksiniz. Birliklerinizi üç farklı binada da eğitebilirsiniz. Seviyelendirirken on tip süvari, piyade ve fiyonkçunun da kilidini açacaksınız. Ayıca inşa edilecek çok sayıda kuşatma silahı ve tuzağı da oyunda bulunmaktadır. Şehrinizde ayrıca kalkınma, mücadele, ekonomi ve savunma ile ilgili araştırmalar yapabileceğiniz bir üniversite de bulunuyor. Bir ejderhaya sahipseniz yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Oyun bir şehri yönetmenin her türlü şeklini bize sunarak keyifli bir şekilde oynama imkanı sunuyor.

Game of Thrones Conquest

Game of Thrones Conquest
Game of Thrones Conquest

Game of Thrones: Conquesttm, Tv’deki dizinin mobil oyun versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Ortaçağ fantezi ortamını andıran oyunda amaç yaratıkları öldürüp kendi ordunuzu kurmanız ve diğer oyuncularla savaşmanız üzerinedir.

Oyunda bir şeyler inşa etmek gerçekten zaman alıyor. Ayrıca oyundaki savaşlar inanılmaz derecede basit kalıyor. Genel olarak oyun kazan ya da öl şeklinde oynanıyor. Bir strateji oyununa göre kesinlikle yeterli değil ama oynamasından yine de zevk alınabilecek bir oyun olarak karşımızda duruyor.

En iyi mobil strateji oyunları listemiz bu kadardı. Mobidictum olarak mobil oyun önerisi isteyen takipçilerimize Mobil Oyun Önerileri sayfamız üzerinden birçok içerik sunuyoruz. O sayfamızdan birçok içeriğimize göz atabilir ve size en uygun oyunları bulup kafa dağıtabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts