En İyi Online Oyunlar (2020-2021)

En iyi online oyunlar içeriğimizle bilgisayar veya mobil platform fark etmeksizin birbirinden iyi oyunları keşfedin.
En İyi Online Oyunlar
En iyi online oyunlar içeriğimizle birbirinden başarılı online oyunları keşfedin.

En iyi online oyunlar içeriğimizle birbirinden farklı ve başarılı oyunları keşfedin. Oyun sektörünün son yıllarda büyük bir ivme yakalayarak gelişmesiyle birbirinden başarılı oyunlar birbirlerinin peşi sıra yayımlanmaya başladı. Peki, en popüler oyunlar hangileri?,

En İyi Online Oyunlar

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere oyun dünyası, son yıllarda büyük gelişmeler kaydetti. Bu gelişmeler doğrultusunda başta bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar olmak üzere sektörde bulunan tüm oyunlar gerek grafik gerekse dinamik olarak başka seviyelere çıkmaya başladı.

en popüler oyunlar
Oyun dünyası, son yıllarda büyük gelişmeler kaydetti.

Oyun sektörünün gelişmesi ve internet bağlantısının yaygınlığı nedeniyle oyun sektöründe online olarak oynanabilen oyunlar daha da ön plana çıktı. Gerek bilgisayar oyunları gerekse mobil oyunlar olsun oyuncular, tercihlerini online oyunlardan yana daha sık bir şekilde kullanıyor. Peki, online olarak oynanabilen en iyi mobil oyunlar ve en iyi bilgisayar oyunları hangileri?

En İyi Online Oyunlar PC

En iyi online oyunlar PC kategorisinde son yıllarda oyun sektörüne damga vuran ve milyonların oynadığı en güzel oyunlar bulunuyor. PC tarafında bulunan en iyi oyunların ortak noktası ise hepsinin ücretsiz olarak oynanabilmesi. Yani bu oyunların her birini ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz. Peki, en güzel PC oyunları kategorisinde hangi oyunlar bulunuyor?

VALORANT

en iyi online oyunlar valorant
VALORANT

Riot Games’in son yayınladığı oyunlardan biri olan ve duyurulduğu andan itibaren tarz fark etmeksizin birçok oyuncunun ilgisini çeken VALORANT, 5’e 5 oynanabilen ve karakter tabanlı bir taktiksel nişancılık oyunu. FPS oyunlarında alıştığımız silah ve mermi odağına ek olarak ajanların da büyük önem taşıdığı oyunda her bir ajanın birbirinden farklı yetenekleri bulunuyor. Oyunda bulunan ajanlardan kendinize en uygun olanını bulup birbirinden farklı ve heyecanlı haritalarda mücadeleye hemen atılabilirsiniz.

League of Legends

en iyi online oyunlar league of legends
League of Legends

League of Legends, 10 yılı aşkın süredir oyun dünyasında yer alıyor. Bir oyun için 10 yıllık olması, oyuncuların kafasında otomatik olarak o oyunun miladının dolduğu düşüncesini canlandırsa da League of Legends bu düşünceye adeta meydan okuyor. Sürekli güncellenen yapısıyla ve birbirinden farklı karakterleri, yeni eşya setleriyle birlikte sizleri apayrı bir dünyaya adım atmaya çağırıyor.

Counter-Strike: Global Offensive

en iyi online oyunlar csgo
CS: GO

Kısa ve yaygın adıyla CS: GO, ücretsiz olarak oynanabilen en iyi online oyunlar arasında yer alıyor. İlk yayımlandığında ücretli olan ve senelerce bu sistemle devam eden CS: GO, geçtiğimiz dönemlerde ücretsiz bir hale gelmiş ve oyuncu kitlesini daha da artırmayı başarmıştı. FPS oyunlarının atası sayılabilecek Counter-Strike’ın en iyi versiyonu ile kendinizi farklı bir dünyada bulabilirsiniz.

En İyi Online Oyunlar Mobil

Oyun dünyasının gelişmesiyle birlikte eskiden pek ciddiye alınmayan mobil oyun dünyası da çağ atlamış oldu. Özellikle bazı başarılı bilgisayar oyunlarının mobil oyun olarak uyarlanmaları ile mobil oyun dünyası bir anda kendini daha yukarılarda bulmuş oldu. Aynı zamanda mobil cihazlara erişimin daha kolay olması ve neredeyse herkesin iyi kötü oyunları çalıştırabilir hale gelmesiyle, mobil oyunlar daha da tercih edilir hale geldi.

en iyi online mobil oyunlar
Mobil platformda da bazı PC oyunlarına kök söktürecek oyunlar bulunuyor.

Özellikle bilgisayar veya konsol oyunlarında olduğu gibi sistem sıkıntısının pek olmaması ve yine bu iki sistem arasındaki oyunlarda sıkça karşılaştığımız oyun farklılıklarının mobil oyunlarda en iyi online oyunlar Android veya en iyi online oyunlar iOS olarak ayrılmaması, mobil oyun dünyasının başarısının anahtarlarından biri. Android’de oynanabilen neredeyse her oyunun iOS işletim sisteminde de oynanabilmesi, daha fazla oyuncunun aynı oyunları oynamasına olanak sağlıyor. Peki, en iyi mobil oyunlar hangileri?

PUBG Mobile

en iyi online mobil oyunlar pubg mobile
PUBG Mobile

En iyi online oyunlar listemizin mobil oyunlar kategorisinde PUBG Mobile’a yer vermemek mümkün değil. Yayımlandığı andan itibaren cinsiyet ve yaş fark etmeksizin birçok oyuncunun yolu kesiştiği PUBG Mobile, indirme anlamında çeşitli rekorlar kırmayı başarmıştı. Temel olarak bir hayatta kalma oyunu olan PUBG Mobile’ı arkadaşlarınızla beraber ücretsiz bir şekilde oynayabilir ve bir karşılaşmada yüz kişinin arasından birinci çıkarak hak ettiğiniz ödüllerin sahibi olabilirsiniz.

LoL Mobile: Wild Rift

en iyi online mobil oyunlar lol mobile wild rift
LoL Mobile: Wild Rift

League of Legends’in mobil platformlara uyanmış versiyonu olan LoL Mobile: Wild Rift, ücretsiz olarak oynanabilecek en iyi online mobil oyunlardan bir tanesi olarak gösteriliyor. Özellikle oyunun dinamik ve grafiklerinin League of Legends’a oldukça benzer olması, oyunun çekiciliğini ve gücünü daha da artırıyor. Eğer daha önce League of Legends’ı deneme fırsatınız olmadıysa, LoL Mobile: Wild Rift’i mutlaka denemelisiniz.

Brawl Stars

en iyi online mobil oyunlar brawl stars
Brawl Stars

Supercell ekibi tarafından 2017 yılında çıkartılan ve sahip olduğu dinamiklerle strateji oyunları kategorisine farklı bir soluk getiren Brawl Stars, son dönemin en popüler mobil oyunlarından biri. Özellikle genç yaştaki oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran ve eğlenceli yapısının altında aslında basit bir oyun dinamiği yatan Brawl Stars, her yaştan oyuncuya hitap eden oyunlardan bir tanesi. Brawl Stars’a dair birçok içerik için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Call of Duty: Mobile

en iyi online mobil oyunlar call of duty mobile
Call of Duty: Mobile

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere bazı bilgisayar oyunu şirketleri, mobil oyun dünyasının potansiyelini erkenden keşfetmiş ve bu bağlamda bazı somutlar atmıştı. Online bilgisayar oyunları arasında bir döneme damga vuran PUBG’nin geliştirici ekibi, oyunun bilgisayar versiyonun yayımlanmasından bir süre sonra oyunun mobil versiyonunu yayımlamış ve oyunun bilgisayar versiyonuna göre daha büyük başarılar elde etmişti. Bu kapsamda Call of Duty’nin geliştiricisi Activision da somut adımlar atmış ve Call of Duty’yi mobil oyun platformlarına taşımıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından başarılı bir yönetimle birlikte Call of Duty: Mobile, en iyi mobil oyunların arasına girmeyi başardı. Oyunun bilgisayar versiyonlarına oldukça benzer olan ve sürekli oyunun bilgisayar versiyonundaki şeylerin oyunun mobil versiyonuna da taşınması, oyunu oldukça başarılı kıldı. Yukarıda değindiğimiz tüm mobil oyunları en iyi Android oyunlar veya en iyi iOS oyunları farkı olmaksızın tüm mobil cihazlarda oynamanız mümkün. Ayrıca, bir kez daha hatırlatmakta fayda var. İçeriğimizde bulunan en iyi online oyunlar ücretsiz bir şekilde oynanabilmekte.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts