En İyi Strateji Oyunları

Harika stratejiler oluşturarak rakiplerinizi dize getirebileceğiniz birbirinden özel oyunları arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak planlarınızı takım halinde oluşturun!
En iyi strateji oyunları
En İyi Strateji Oyunları!

En iyi strateji oyunları sayesinde isterseniz tek başınıza isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte eğlenebileceksiniz. Sizlere listelediğimiz bu strateji oyunlarının her biri dünya çapında bir popülerliğe yükselmiş ve çoğu kişi tarafından sürekli tercih edilen oyunlar arasında yer alıyor.

En İyi Strateji Oyunları

Bu dönemlerde hem PC hem de mobil cihazlar da en çok oynanan oyunlar farklı kategorilerde bulunuyor olsa da, her oyuncu bir kere dahi olsa strateji oyunlarının atmosferini tatması gerekiyor. Liste içerisinde bulunan strateji oyunlarından herhangi birini oynamadıysanız gözünüze en çarpıcı gelen indirmeli ve oynamaya başlamalısınız. Ayrıca bu oyunlar çıkış yaptığı dönemde hızlıca birçok oyuncuyu etkisi altına da aldı.

En iyi strateji oyunları listesi
Liste içerisinde bulunan oyunları denemediyseniz bir kere dahi olsa denemelisiniz.

Her oyunun kendine has mekaniği ve hikayesi bulunduğundan dolayı size en çok hitap edeceğini düşündüğünüz oyunu seçip hızlıca oyuna başlayabilirsiniz. Ayrıca bu strateji oyunlarının yanında arkadaşlarınız ile eğlenebileceğiniz “En Çok Oynanan Online Oyunlar” adlı listemize de göz atarak, öğrenmediğiniz oyunları öğrenebilirsiniz.

En İyi Strateji Oyunları PC

PC platformunda bulunan ve dünyada en çok oynanan en iyi strateji oyunlarını sizlere bu başlık altında listeledik. Az önce de bahsettiğimiz gibi listede bulunan bazı oyunlar birbirine benziyor olsa da hikayeleri tamamen farklı. Bazıları içerisinde tamamen aksiyon barındırıyorken bazıları ise tamamen stres atmak için oynanabilir.

Total War: Warhammer II

Total War Warhammer II
İçerisinde onlarca ırk bulunduran bu oyunun kendi ait birlikleri bulunuyor.

İlk oyundan yakaladığı başarıyı ikinci oyunda da gören Total War evreni oyuncular tarafından çok sık oynanan oyunlar arasında yer alıyor. İçerisinde barındırdığı bu fantastik evrende geçen Total War: Warhammer II en iyi strateji oyunları arasında yer alıyor. Gelişmiş grafikleri ve oynanış mekaniğinin yanında, içerisinde onlarca ırk ve bu ırklara ait özel birlikler bulunuyor. İçerisinde yoğun bir savaşın bulunduğu bu evrende uyguladığınız tüm adımları oyunun geleceğini belirliyor. Ya savaşı kazanacaksınız ya da kaybedeceksiniz.

Civilization 6

Civilization 6
Civilization 6 oyunu sayesinde kendinizi uzaya çıkartabileceksiniz.

Civilization serisinin en iyi oyunlarından biri olan Civilization 6 oyununu herkes bir kere dahi olsa duymuştur. Oyun içerisinde en ilkel medeniyetten başlayarak uzay çağında doğru gitmeye başlıyorsunuz. İçerisinde onlarca ırk bulunduran bu oyun içerisinde kendine ırklara ait birliklerde bulunuyor. Oyunun kendi dünyasında sizlere karşı gelecek ülkeler olacak ve bunları ortadan kaldırmak için ise büyük savaşlar vermek zorunda kalacaksınız.

Total War Rome

Total War Rome 2
Roma dünyasının en iyi savaşlarına tanıklık edeceğiniz bir oyun Total War Rome 2.

Total War serisinin Warhammer II oyunundan sonra en çok tercih edilen oyunlarından biri olan Total War Rome II bulunuyor. Roma döneminde geçen ve içerisinde bulundurduğu tüm tarihsel havayı sizlere hissettiren bu oyunu bir kere dahi olsa denemelisiniz. İçerisinde ordu yönetiminden tutun kendi şehirlerinizi bile yönetebileceğiniz bu oyunda namınızı duyurmak için çok fazla kan dökmeniz gerekecek.

Warcraft 3

Warcraft 3
Çok oyunculu bir yapıya sahip olan Warcraft 3 oyununu kesinlikle indirmelisiniz.

Warcraft serisinin efsane oyunlarından biri olan Warcraft 3 çıktığı ilk zamanlarda oldukça yüksek bir kitle yakalamayı başarmıştı. Dönemin oyunlarına göre son derece güzel bir oynanışa ve grafiğe sahip olan bu oyunu bir kere dahi olsa denemeniz gerekli. İçerisinde efsane atmosferi ve hikayeleri bulunan bu oyunu günümüzde halâ daha milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam ediyor.

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II HD Edition
Steam üzerinde en çok oynanan strateji oyunlar arasında yer alıyor Age of Empires II HD Edition.

Age of Empires serisinin 4. oyunu çıkmasına rağmen halâ daha oyuncular tarafından 2. oyunu oynanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Definitive Editionu çıkartan Age of Empires II oyunu, bu çıkardığı versiyon içerisinde yenilenmiş grafikler ve karakterlerin görünümleri bulunuyor. Steam platformu üzerinden halâ daha milyonlarca satış yapan bu oyunu kesinlikle arkadaşlarınız ile bir kere dahi olsa denemelisiniz.

Northgard

Northgard
Çok farklı bir atmosfere sahip olan Northgard oyunu sizleri kendine bağlayacak.

Grafikleri ve oynanışı ile sizlere rahatlatıcı bir atmosfer sunacak Northgard’ı herkes bir kere dahi olsa duymuştur. Ufak bir köyde başlayan bu oyun içerisinde köyde bulunan vatandaşları hayatta tutmak adına kaynaklar toplamanız, savaşçılar eğitmeniz ve haritayı keşfederek yeni bölgeler açmaya çalışıyorsunuz. Bu gelişim sırasında ise sizleri zorlayacak çeşitli görevler bulunuyor. Oyuncular tarafından en çok yorum aldığı bölüm ise grafikleri diyebiliriz.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault

Company of Heroes 2 Ardennes Assault
En iyi askeri strateji oyunlarından biri olan Company of Heroes 2 Ardennes Assault bir kere dahi olsa denemelisiniz.

Company of Heroes strateji severler için harika bir oyun. Age of Empires’tan sonra büyük bir alan bu oyun yüksek grafiklere ve mekaniğe sahip. Oyuncular tarafından halâ daha oynanan ve diğer oyunlardan çok farklı bir atmosfere sahip olan Company of Heroes 2: Ardennes Assault bir kere dahi olsa denenmesi gereken oyunlar arasında yer alıyor.

En İyi Strateji Oyunları Mobil

Şu anda, mobil oyunlara ilgi giderek daha da artıyor ve ayrıca seçim yapabileceğiniz birçok oyun da bizlerin karşısına sunuluyor. Eğer sürekli aynı oyunlardan sıkıldıysanız, bu listeye göz atarak hem en çok indirilen mobil strateji oyunlarını görmüş olursunuz hemde kendinize güzel ve eğlenceli bir oyun bulabilirsiniz.

SimCity BuildIt

Simcity Buildit
Kendi şehrinizi kurmak istiyorsanız bu oyun tam size göre.

Simülasyon oyunu olan SimCity BuildIt oyununda sıfırdan küçük bir şehri alıp onu büyük bir ticaret merkezi haline getirmeye çalışıyorsunuz. Amacınız şehirdeki boş alanları istediğiniz şekilde tasarlayarak nüfusunuzu arttırmak. Peki bunu nasıl yapacağız? Oyuna başladığımızda yardımcı bir karakter bize bu konuda bilgiler veriyor. İlk olarak bir yol kurmamızı istiyor. Sağ taraftan yol simgesine tıkladığımızda kullanabileceğimiz yol çeşitlerini görebiliyoruz fakat henüz daha bir kasaba olacak olan şehre önce iki şeritli bir yol sermemiz gerekiyor. İki şeritli yolumuzu gösterilen şekilde diziyoruz. Oyun ilerledikçe bu yolu yükseltebiliyorsunuz ve tasarımı yaparken yolu silip tekrardan düzenlemenize gerek kalmıyor.

Dawn of Titans

Dawn of Titans
Efsane bir grafik sistemine sahip olan bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Grafikleri ve efsane oynanış mekaniği bulunduran Dawn of Titans’ı bir kere dahi olsa denemelisiniz. Güçlü ordular yaratarak gerçek oyunculara karşı anlık savaşlar yapabilir veya kalelerinizi kuşatabilirsiniz. Oyunun en ilgi çekici yanı ise gerçek zamanlı savaş kontrolü yapılabiliyor. Yani rakipleriniz ile yaptığınız savaşları anlık olarak takip edebiliyorsunuz ve savaş seyrini değiştirebiliyorsunuz.

Age of Civilizations Lite

Age of Civilizations Lite
Bu oyun sayesinde dünyaya hükmedebilirsiniz.

İçerisinde 191 ülke barındıran bu oyun da seçtiğiniz bir millet ile tüm dünyaya meydan okuyorsunuz. Tamamen strateji odaklı olan bu oyun içerisinde altı tane ana senaryo ve özel senaryo barındırıyor. Ayrıca Türkçe dil desteğine sahip olan bu oyunun bir de ücretli bir sürümü bulunuyor. Ancak Lite versiyonu eğlenmenize yetecek kadar özelliğe sahip.

Fallout Shelter

Fallout Shelter
Fallout Shelter ile eğlencenizi bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Fallout Shelter’ı indirdikten sonra açtığınızda alternatif bir dünya ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Dışarısı türlü tehlikelerle dolu ve bir avuç insan, bir dağın içinde küçük odacıklar meydana getirerek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Oyun, az sayıda insan ve birkaç tane odacık ile başlıyor. İlk anda anlayacağınız şeyler enerji, su ve beslenme olmak üzere üç farklı ihtiyacınız olduğu ve bunların da odaların içinde insanlar tarafından gerçekleştirilecek üretim çalışmaları ile karşılanması gerektiği.

Realm Defense

Realm Defense
Çok farklı bir atmosfere sahip olan Realm Defense kesinlikle bir kere dahi olsa denenmesi gereken oyunlardan biri.

Defans yapma oyunlarını sevenler için bu oyun efsane olacak. Bu oyun diğer defans oyunlarından farklı kılan şeyler ise birçok özellik bulundurması ve düşmanların sizlerin üstüne gelirken kulelerini geliştirmeniz ve kahramanlarınız ile birden fazla farklı büyüler kullanarak düşmanları engelleyebilmeniz. Oyundaki temel amaç her dünyadaki tüm görevleri 3 yıldızla tamamlamak. Her görev sonunda size elmas ve kahramanlarınızı tecrübe eklenmektedir. Görevler sonunda ekstra aldığınız saldırı potları veriyor. Oyunda en önemli şey elmas. Elmaslar ile birçok özelliğinizi geliştirebilirsiniz.

Clash Royale

Clash Royale strateji oyunu
En iyi strateji oyunlarından biri olan Clash Royale’i bir kere dahi olsa duymuşsunuzdur.

Clash of Clans oyunundan sonra Supercell’in ortaya koyduğu efsanevi savaş oyunu Clash Royale, Clash evrenine adeta yeni bir soluk getirmiştir. Dünyanın her yerinden gerçek oyunculara karşı kafa kafaya savaşlar yapabildiğiniz bu oyunda royale kartları toplayarak zafere ulaşın. Klan savaşları ve özel savaşlarla strateji geliştirebileceğiniz Clash Royale oyunu 100+ milyonun üzerinde indirme sayısı ile en iyi mobil oyunlardan biri olmuştur. Çevrim içi olarak oynayabileceğiniz Clash Royale oyunu 4.3’lük puanıyla dikkat çekmektedir.

Hearthstone

Heartstone strateji oyunu
Efsane kart stratejisi barındıran bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Listemizin son oyunu olan Hearthstone bulunuyor. Hearthstone, kartlar ile oynanan bir oyun. PC üzerinde büyük bir popülerliğe yükselen bu oyun mobil cihazlarda da oynanabiliyor. Kendi kart destelerinizi yaratarak oynadığınız bu oyunda her kartın farklı güçleri ve özelliği bulunuyor. Oyun çok oyunculu oynandığından dolayı hazırlayacağınız desteleri dikkatli ve stratejik bir şekilde ayarlamalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts