En Popüler Mobil Battle Royale Oyunları

Telefonlarınızda oynayabileceğiniz en popüler Battle Royale oyunları sayesinde mobil oyun zevkinizi ikiye katlayabilirsiniz.
Telefonlarınızda oynayabileceğiniz en popüler battle royale oyunları
En Popüler Mobil Battle Royale Oyunları.

Battle Royale kategorisi, dünyanın en popüler video oyunu türlerinden biri haline geldi. Milyonlarca insan tarafından sevilen bu oyun kategorisi içerisinde harika oyunlar bulunuyor.

Mobil Battle Royale Oyunları

Tüm rakipleri saf dışı edip birinci olabilmek rekabetin en üst noktası olduğundan dolayı Battle Royale oyunları milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. En popüler mobil battle royale oyunları arasına giren oyunlar ise rekabetin yanı sıra sağladığı heyecanlı çatışmaların gerçekliği, grafik kalitesi ve oynanış kolaylığı ile kısa sürede kendisini zirvede buluyor. İşte en popüler mobil battle royale oyunları:

Fortnite

Fortnite
Fortnite, Battle Royale kategorisini popüler hale getirmeye başaran oyunlardan biri.

PUBG’nin en büyük rakibi olan Fortnite, gerek hızlı mekanikleri gerek de oynanışıyla binlerce oyuncu severek oynamakta. iOS’ta çıktıktan kısa süre sonra Android platformlarda da oynanabilir hale getirildi. Oyunu daha güzel ve eğlenceli hale getirmek adına geliştiriciler sürekli oyuna güncellemeler yaparak daha fazla yenilik getiriyor. Fortnite’ın en popüler etkinlikleri ise oyun içerisinde konserler düzenlemesi. Şu sıralar Apple ile başı dertte olsa da popülerliğini kolay kolay yitireceğini sanmıyoruz.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile oyununun içerisinde sizleri eğlendirecek birçok mod bulunuyor.

Call of Duty Mobile da çıktığı andan itibaren çok kısa sürede büyük oyuncu kitlelerine ulaşmayı başaran oyunlar arasında yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde 9. sezonuna giriş yapan Call of Duty Mobile, çok sayıda ödülü oyuncularla buluşturuyor. Bunun yanı sıra oyun içerisinde bulunan Battle Pass ile her seviye ve kademe atladığınızda da çok sayıda silah kaplamalarını da kazanabilirsiniz. Çok Oyunculu ve Battle Royale modu bulunan Call of Duty Mobile’a büyük bir kitle tarafından Story modunun da eklenilmesi isteniyor. Bu konuda açıklama yapmayan şirketin ilerleyen dönemlerde yapacağı değişiklikler de bir hayli merak konusu.

PUBG Mobile

PUBG Mobile
PUBG Mobile oyunu, küresel olarak en popüler hale gelmiş oyunlardan biri.

Temeli diğer oyunlarla aynı tarzda, maça her zamanki gibi 100 kişi ile başlanıyor ve bu 100 kişi adanın çeşitli noktalarına atlayıp kendilerini ekipmanlar topluyor. Hayatta kalmak için kullanabileceğiniz birçok silah, arabalar ve diğer kaynaklar bulunuyor. Ayrıca takım maçlarında oynamak için arkadaşlarınızla da takım kurabilirsiniz. Eğer oyuna yeni başlayacak bir oyuncuysanız dinamik ağır silah modu, hızlı eğlence modu ve 4v4 takımlı ölüm maçı veya zombi modlarının da sizleri beklediğini unutmayın. Oyunda birinci şahıs nişancı ve üçüncü şahıs nişancı modları da bulunuyor.

Knives Out

Knives Out
Knives Out oyununun içerisinde takım üyeleri 5 kişiye kadar çıkabiliyor.

Knives Out, mobil platformda oyunculara şimdiye kadarki en büyük haritalardan birini getirmek için bu oyunu geliştirdi. Oyuncuların eğlenmesi ve keşfetmesi için arazi, manzara ve yerlerin sayısı oldukça fazla. Oyuncular istedikleri gibi bir şehirde veya dağlarda kalabilirler. Bunlara ek olarak oyun içerisinde birçok tünel, yol ve araziler bulunuyor. Büyük haritasından dolayı, oyuncular Knives Out’u oynarken her zaman heyecan verici ve gergin hissediyorlar. Düşmanların hangi yönden saldıracağı veya köşelerden düşman çıkabilir mi düşüncesiyle oyuncular oyun içerisinde sürekli tedbirli olmak zorunda.

Free Fire
Free Fire oyununun en iyi özelliğinden biri ise sistem gereksinimlerinin kaliteli olması.

Garena Free Fire piyasadaki en popüler Battle Royale oyunlarından biri ve şu anda Play Store’da 100 milyondan fazla indirmeye sahip. Bu oyununda mekanik açısında diğer Battle Royale oyunları ile pek bir farkı yok. Oyun içerisinde 50 katılımcı bulunuyor ve maçlar on dakikalık oluyor, sizin de bu süre zarfında hayatta kalıp birinci olmanız gerekiyor. Maç sürelerinin kısa, sistem gereksinimlerinin az ve oyun kontrollerinin gerçekten iyi olması Free Fire’ın başarısının arkasındaki ana sebeplerden bazıları.

Rules of Survival

Rules of Survival
Rules of Survival

NetEase tarafından geliştirilen Rules of Survival, diğer Battle Royale oyunlarından farklı kılan özelliği ise içerisinde dev bir haritası bulunan oyunda araç mekanikleri, silah çeşitleri ve 120 oyuncunun bir arada oynama özelliği sayesinde birçok oyuncuyu büyülüyor. Ayrıca harita içerisinde çok fazla oyuncu bulunduğundan dolayı savaşlarda kıyasıya bir mücadele içerisinde geçiyor. Ayrıca oyunu geliştirmek adına birçok güncellemeler geliyor ve oyun içerisinde eğlenebileceğiniz birçok mod bulunuyor.

Battlelands Royale

En Popüler Mobil Battle Royale Oyunları.
Battlelands Royale oyununu grafikleri çizgi film tarzında olduğundan dolayı eğlenceli bir oyun stili bulunuyor.

Battlelands Royale, mobil cihazlarda oynanabilecek en eğlenceli Battle Royale oyunlarından biri. Her zamanki gibi son hayatta kalan kişi olmanız gerekiyor ama bu oyunun özelliği ise, maçların 3 veya 5 dakika sürmesi ve harita üzerinden yalnızca 31 oyuncunun bulunması oluyor. Oyunu ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla takımlar kurup oynayabilirsiniz.

Battle Royale oyunlarının yanı sıra diğer oyun önerilerine de göz atmak isterseniz “500 MB Altında İndirebileceğiniz En İyi Mobil Oyunlar” listemize de bir göz atmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts