Evden eğitime eğitici oyunlar ile devam ediyoruz

Çocuklarınız için hem eğlendiren hem bilgilendiren 3 eğitici oyun önerisinde bulunduk.
Eğitici oyunlar

Koronavirüs salgınına karşılık alınan ilk önlemlerden biri hepinizin bildiği üzere okulların kapatılması olmuştu. Çok kısa bir süre sonra da ilkokul seviyesinden üniversiteye kadar her öğrenci internet üzerinden veya televizyondan yayınlanan derslerle eğitimlerine başlamışlardı ve hala da devam ediyor. Öğrencilerin okuldan uzak kaldığı bu dönemlerde eğitici oyunlar da oldukça yararlı oluyor.

Oynarken Bilgilendiren Oyunlar

Sürekli evde bulunmak, üstüne bir de ders dinliyor olmak muhakkak ki pek çok öğrenci için can sıkıcıdır. O yüzden hem onların biraz eğlenmesini sağlamak hem de öğrenimlerine bir nebze olsun katkıda bulunmak amacıyla eğitici oyunlar paylaşmak istedik. 5-6-7-8. sınıflar için hazırlanmış bu oyunlarla bir yandan İngilizce seviyenize katkıda bulunacak bir yandan da biraz olsun klasik ders anlatımından uzaklaşmış olacaksınız.

eğitici oyunlar
More & More Matching Words

More & More Matching Words

İlk oyunumuz eş ve zıt anlamlı kelimeleri eşleştirmek üzerine kurgulanmış bir oyun. Önce, eş ve zıt anlamlı kategorilerden birini, ardından da istediğiniz sınıfı ve o sınıf içindeki istediğiniz üniteyi seçiyorsunuz. Sonra karşınıza çıkan kelimelerin üstüne tıklayarak birbirleriyle eşleştiriyorsunuz. Bu şekilde ünite ünite ilerleyerek en kısa sürede tamamlayıp en fazla puanı toplamaya çalışıyorsunuz.

eğitici oyunlar
More & More Letter Scramble

More & More Letter Scramble

Bu oyunda ise karmaşık erilen harfleri doğru sıraya dizerek cevabı bulmaya çalışıyorsunuz. Resim ve metin olmak üzere iki oyun türü mevcut. Resmi seçtiğinizde, karşınıza cevabın ipucunu veren bir resim çıkıyor ve siz de bu doğrultuda harfleri doğru sıraya dizerek cevabı buluyorsunuz. Metni seçtiğinizde ise yazılı bir ipucuyla karşılaşmaktasınız. Bu ipucunu doğru anlayıp yorumlayarak yine aynı şekilde harfleri sıraya dizip cevabı bulmanız gerekiyor.

eğitici oyunlar
More & More Trivia Quiz

More & More Trivia Quiz

Üçüncü ve son oyun diğerlerine kıyasla daha zor ama bir o kadar eğlenceli olanı. Çeşitli resimler veya grafikler veriliyor. Siz de bu grafikleri baz alarak soruları cevaplıyorsunuz. Verileri incelemek, o veriler doğrultusunda şıkları sağlamasını yapıp, doğru cevabı bulmak işin zorlayıcı kısmı. Eğlenceli kısmı ise, tek başınıza oynayabildiğiniz gibi aynı telefon üzerinden birden fazla kişiyle de oynayabiliyor olmanız. Böylece evdekilerle kendi içinizde küçük bir rekabete de girebiliyorsunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler