Final Fantasy XV: A New Empire – Krallık Yükseliyor

Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy XV: A New Empire

Efsane Seri, Final Fantasy XV: A New Empire İle Mobilde

1987 yılından beri oyuncuların hayatına işlenen efsane oyun serisi Final Fantasy 31 yaşında bile olsa kendini yenileyerek bir adım ileriye gidiyor. Neredeyse popüler olan tüm platformlarda bir oyunu olan seri, Nintendo Entertainment System, MSX, WonderSwan Color, PlayStation, Game Boy Advance, Mobil telefonlar, PlayStation Portable, iOS, Windows Phone, Android ve Nintendo 3DS platformlarının her birine oyunlarından en az birini uyarladı. Şimdi ise Final Fantasy XV adıyla mobil platformlarda.

Final Fantasy XV: A New Empire ise geçtiğimiz yılın temmuz ayında piyasaya sürülmesi ile oldukça olumlu ve olumsuz yorum almıştı. Oyunun yıllardır gelen klasik temasını değiştirip mobil platforma Clash of Clans tarzı bir strateji türü ile gelmesiyle ortalık karıştı. Burada eleştirilerin hedefi, marka sahibi Square Enix ve oyunun geliştirme hakkına sahip Machine Zone oldu. Ayrıca yapılan agresif ve yanlış pazarlama çalışmaları da bu yorumları arttırdı.

Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy XV: A New Empire

Krallık gelişiyor

Android, Fire OS, iOS platformları için çıkan oyun, Insomnia Krallığını geliştirmemize odaklanıyor. Dev surların etrafını kapladığı bir krallığı geliştirdiğimiz alanda üniversiteler, kaleler, çiftlikler, madenler ve taş ocakları gibi çeşitli kaynak üretimi birimlerini kurup geliştiriyoruz. 

Oyun ilerledikçe, savaşı, ticareti ve yeni yetenekleri geliştirmek için, inşa edilen üretimi birimlerini yükseltmek olmazsa olmaz bir hale geliyor. Ayrıca oyunda bir klan sistemi de bulunuyor. Oyun içerisinde Lonca olarak adlandırılan bu sistemde diğer oyuncular ile bir araya gelip, ticaret, lonca savaşları, kaynak ve takviye yardımı yapabiliyorsunuz. Böylece krallıklar savaşlara tek olarak değil, dostları ile ortak olarak da girebilecek.

Oyunda sadece bir krallığı değil, bir karakteri de canlandırıyoruz. Bir yandan krallığımızı geliştirirken bir yandan da karakterimizin beceri ve eşyalarını geliştirmek kolay olmayacak gibi görünüyor. 

Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy BlueStacks

Final Fantasy XV: A New Empire Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Yazımızın ikinci ana başlığına geldik. Final Fantasy XV: A New Empire mobil cihazınıza indirip oldukça beğendiniz veya ikinci bir hesap açmak istiyorsunuz. İşte burada her zaman olduğu gibi yardımımıza BlueStacks koşuyor. Daha önce sizlerle PUBG Mobileve Rules of Survival gibi Battle Royale türündeki oyunların nasıl bilgisayarda oynanacağını aktarırken bahsettiğimiz BlueStacks burada da yer alıyor. 

Final Fantasy XV: A New Empire bilgisayar üzerinden telefonsuz nasıl oynanır?

  1. İlk olarak buraya tıklayarak BlueStacks’i bilgisayarımıza indiriyoruz. 
  2. Ardından gerekli kurulumu yapıp, Google hesabımız ile giriş yapıyoruz. 
  3. Ardından Final Fantasy XV: A New Empire’ı BlueStacks’in içerisinden indiriyoruz.
  4. Oyunu sadece mouse ile oynayabildiğiniz için klavye üzerinden bir ayarlama yapmanıza gerek kalmıyor. 
  5. Sıra oyunun keyfiniz çıkartmaya geldi!

Final Fantasy XV: A New Empire ve BlueStacks’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler