Fortnite Benzeri Ücretsiz Mobil Oyunlar

Fortnite’ın App Store ve Play Store arasında yaşanan gerilimden dolayı çoğu oyuncu Fortnite benzeri mobil oyun arayışına düştü.
Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar
Fortnite benzeri mobil oyunlar oynayarak eğlenceye başka bir oyundan devam edebilirsiniz.

Apple ve Fortnite’ın arasında geçen olaylardan dolayı çoğu oyuncu Fortnite benzeri ücretsiz mobil oyunlar arayışında. Fortnite’ın Play Store ve App Store kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yakın bir zamanda mağazadan kaldırıldı ve gündemde oldukça büyük bir tepkiye sebep oldu.

Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar

Fortnite gibi Battle Royale tarzında birçok oyun bulunuyor. Bu oyunlar arasında en çok tercih edilenlerse PUBG Mobile ve Garena Free Fire. Eğer sadece savaşmak yerine yapılar inşa ederek savaşmak istiyorsanız deneyimleyebileceğiniz birçok mobil oyun bulunuyor. Ayrıca bu oyunların ücretsiz olarak oynanabilmesi oyuncular tarafından sevilmesine yol açtı.

Fortnite Benzeri Ücretsiz Mobil Oyunlar
Sürekli Fortnite oynamaktan sıkıldıysanız bir de Fortnite benzeri mobil oyunlara göz atın.

Kullandığınız cihazın mobil mağazasında arama yaparak birçok Fortnite benzeri mobil oyunlar ile karşılaşabilirsiniz. Fortnite ile neredeyse birebir benzeyen bir oyun arıyorsanız kesinlikle Rocket Royale oyununa bakmalısınız. Ayrıca Mobidictum’u sosyal medya üzerinden takip ederek oynadığınız oyunların hediyelerini kazanabilirsiniz.

Rocket Royale

Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar - Rocket Royale
Rocket Royale

Özellikle grafik açısından neredeyse Fortnite ile birebir denebilecek bir oyun. Bu oyundaki amacınız savaşmaktan daha çok yapı yapmak olacak. Kazanmak için roket oluşturmanız gerekiyor. Aynı zamanda diğer oyuncuların roketlerini de imha ederek sizden önde olan oyuncuları geriye düşürerek kazanmak için önemli bir avantaj yakalayabilirsiniz. Oluşturduğunuz roketi tıpkı Fortnite’ta olduğu gibi materyal toplayıp yapılar inşa ederek koruma altına almalısınız. Ayrıca başka birinin roketini yok etmek istiyorsanız oluşturduğunuz yapının güvenli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Siz başka bir işle uğraşırken diğer oyuncular da sizin roketinizi yok edebilir.

Battle Destruction

Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar - Battle Destruction
Battle Destruction

Battle Destruction oyununda amacınız sandıklardan silah toplamanın yanında etrafta bulunan her yapıyı yıkarak kaynak toplamanız gerekli. Battle Destruction oyunu grafik açısından pek Fortnite’a benzemese de Battle Royale oyunlarını oynamaktan zevk alıyorsanız bu oyuna şans vermeniz gerekir. Bu oyunun Play Store mağazasında yaklaşık 92 MB gibi bir dosya boyutuna sahip olmasının yanında 5 milyonu aşkın indirme sayısı mevcut olduğundan eşleşmelere katılmak için epey bir zaman beklemek zorunda kalmayabilirsiniz. Ancak bu durum oyuncuların yoğun olduğu sunuculardan dolayı değişebilir.

Hopeless Land

Fortnite Benzeri Mobil Oyunlar - Hopeless Land
Hopeless Land

Battle Royale oyunlarında belirli bir haritaya yaklaşık olarak 100 kişi atlasa da Hopeless Land oyununda bir maç içerisinde 121 oyuncu bulunuyor. Tıpkı Fortnite’da olduğu gibi bu oyunda kazanmak için hayatta kalan son kişi veya son grup olmanız gerekli. Ayrıca çoğu oyuncu Hopeless Land’i PUBG Mobile’a benzetiyor. Hopeless Land oyununda kontrollerin oldukça basit olmasının yanında grafiklerin pek iyi olmamasından dolayı düşük donanımlı cihazlarla rahatlıkla oynanabilir. Bu oyunda aynı zamanda oyuncuların kullanabileceği birçok silah ve ekipman bulunduğundan dolayı uzun süre boyunca oynarsanız sıkılmayacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts