Google Play Store’dan Korku Oyunu Önerileri

korku oyunu

Merhaba Mobidictum takipçileri, bugün sizlere Google Play Store’dan bulabileceğiniz 5 Korku oyununu listeleyeceğiz.

Google Play Store’dan 5 Mobil Korku Oyunu Önerisi

Korku oyunları genelde kapalı bir klostrofobik mekanlarda geçen, üçüncü şahıs gözünden oynanan ve genellikle yüzü gözü değişik şekillerdeki doğaüstü varlıklara karşı hayatta kalmak için mücadele verilen bir oyun türüdür. Bugün sizler için derlediğimiz 5 korku oyununu listeleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Momo Kimdir ve Nedir?

Five Nights at Freddy’s 2

Five Nights at Freddy's

İlk oyunumuz Five Nights at Freddy’s 2. Oyunda bir güvenlik görevlisisiniz ve tek işiniz güvenlik kameralarını kontrol etmek. Buraya kadar çok basit. Fakat belli bir saat sonra işler ters gitmeye başlıyor ve kontrol ettiğiniz kameralarda farklılıklar görüyorsunuz. O da ne? Oyuncaklar göründüğü kadar masum değil, hareket ediyor ve doğruca size doğru geliyorlar!

Kameraları kontrol ederken bir anda baktığınız kamerada belirebilir. Oyuncağın belirdiği kamera size ne kadar yakın olduğunu görmek gerilmeniz için yetecektir. Bulunduğunuz odanın sağ ve solunda havalandırma boşlukları, karşınızda da başka odalara giden yol bulunmakta ve eğer etrafta küçük katilleri göremiyorsanız buraları kontrol etseniz iyi olabilir aksi halde kamerayı kapattığınızda size doğru atılarak korkmanıza sebep olacaktır. Bulunduğunuz odaya oyuncaklardan birisi geldiyse ve onun bulunduğu yere ışık tuttuğunuzda gitmiyorsa elinizdeki maskeyi derhal yüzünüze takın ve gitmesini bekleyin. Yoksa sizi öldürecek!

Five Nights at Freddy’s 2 oyununu Google Play Store bağlantısından indirebilirsiniz.

Evil Nun

Evil Nun

İkinci oyunumuz ise Evil Nun. Oyunda bir okul içerisinde kilitli kalıyorsun ve okulun gizemlerini bulup çok geç olmadan çıkmalısın. Fakat bu okulda unutmamanız gereken bir kişi daha vardır. O da yaşlı, çirkin ve şeytani rahibe. Rahibe çıkarttığınız her sesi duyabilir hatta en küçük gıcırtıyı bile o yüzden bir işi yapmadan saklanacak bir yeriniz olduğundan emin olsanız iyi olur. Yoksa elinde balyoz ile dolaşan rahibe peşinize düşüp sizi yakalayabilir. Her şeyi duyan rahibenin dikkatini çekmemeye dikkat etseniz iyi olur bu yüzden bir şeyi yaparken yavaş yavaş yapıp hafif bir ses çıksa bile saklanmaya özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

Evil Nun oyununu Google Play Store bağlantısından indirebilirsiniz.

Slenderman: The Curse

Slenderman The Curse

Üçüncü oyunumuz da Slenderman: The Curse. Korku oyunu diyip Slenderman dememek olmazdı. Çoğumuz anımsamıştır o uzun boylu, uzun kollu, takım elbise giyip kırmızı kravat takan yüzü olmayan kel adamı. Oyunda bir parti sonrası arkadaşların alkolün verdiği etkiyle senin anahtarını ormanda bir yere saklıyorlar ve sen de eline bir fener alıp anahtarı aramaya gidiyorsun. Ve tabi yine işler istediğiniz gibi gitmiyor ve ormanda bir gariplik farkediyorsunuz. Garip parazitler ile birlikte Slenderman size görünebiliyor. Gecenin bir yarısı elindeki feneri olabildiğince boşa harcama, anahtarını bulabilmek için koşabildiğin kadar hızlı koş ve her şeyden önce Slenderman’den uzak dur!

Slenderman: The Curse oyununu Google Play Store bağlantısından indirebilirsiniz.

The Fear: Karabasan Vahşet Evi

The Fear

Sondan bir önceki oyunumuz ise Türk yapımı korku oyunu olan The Fear: Karabasan Vahşet Evi.

“Marta’ya bir şeyler olmaya başlamıştı. Garip davranıyordu. Birkaç ay sonra teşhis kondu. Marta ruh hastasıydı ve çaresi yoktu. Ürküten hareketler sergiliyordu. Kendisine zarar vermeye başlamıştı. Tek seçenek onu akıl hastanesine götürmek ve ondan ayrılmaktı. Çok çaresizdim ama ailemiz için en iyisi buydu. Onu hastaneye götürdükten birkaç ay sonra Serena’ yla tanıştım ve Marta’ yı unutmak için onunla evlendim. Kızım da ben de çok mutluyuz artık. Fakat geceleri bir şeyler hissediyorum sanki. Son günlerde sürekli eski eşim Marta’ nın akıl hastanesinde intihar ettiğini görüyorum. Bazen değişik sesler duyuyorum. Ve tüm bunlar beni çok korkutuyor. Eşime ve kızıma bundan bahsetmiyorum çünkü endişelenmelerini istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, bildiğim tek şey bu olanlara daha fazla dayanamayacağım… Mike”

Herşey ters gitmeye başladı. Peşinde birisi var ve ailen tehdit altında. Acilen evine dönüp eşin ve kızının iyi olup olmadıklarına bakmalısın. Sakın korkuna yenilme ve her şey geç olmadan ailene ulaş!

The Fear: Karabasan Vahşet Evi oyununu Google Play Store bağlantısından indirebilirsiniz.

Emily Wants To Play

Emily wants to play

Son korku oyunumuz Emily Wants To Play. Korku oyunu severler mutlaka bir kere oynamıştır oynamadıysa da mutlaka oynamalı. Oyunda bir pizzacısınız ve siparişi getirdiğiniz evde çok garip olaylar dönmekte. Olaylar eve girdiğiniz gibi başlıyor, adımınızı attığınızda kapı kapanıyor ve beyaz bir hayalet belirip kaybolmakta. Evin içerisinde üç bebek ve Emily adında tuhaf bir kız bulunuyor. Saatler geçerken bu bebekler evin içerisinde dolaşmaya başlayacak. Bunlardan uzak durmaya çalış ama eğer birisiyle karşı karşıya kalırsan hayatta kalmayı öğrenmelisin aksi halde bu senin son pizza teslimatın olabilir.

Emily Wants To Play oyununu Google Play Store bağlantısından indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts